Siemens XpessLink – co to jest?

Witam,
znalazłem się w posiadaniu dwóch urządzeń dostępowych Simens Xpresslink

1 Urządzenie –
wejścia:
– ADSL
– ATM
– 10BT
diody: power, SYNC, ATM, 10 Base T

mniemam, źe to router bez switcha z wbudowanym modemem ADSL (np, do neostrady)
jeśli idzie o ATM to znalałem info:
ATM
rozwinięcie: Asynchronous Transfer Mode
definicja: szerokopasmowa technologia przesyłania informacji cyfrowej (głos, obraz i dane), w postaci komórek o stałej długości (53 bajty), przez sieci LAN i WAN z moźliwością tworzenia połączeń wirtualnych. Do tej pory ukształtowały się następujące klasy przepływności w sieciach asynchronicznych ATM: 25 Mb/s (w zaniku), 100 Mb/s, 155,52 Mb/s (powszechnie stosowane) oraz 622 Mb/s i 2,5 Gb/s dla sieci transportowych SDH/ATM; obecnie pierwsze implementacje o szybkości 10 Gb/s.


2 urządzenie nie ma zailania
wejścia:
– Line (gniazdo tel.)
– POTS (gniazdo tel.)
– NT (gniazgo tel.)
źadnych diod
jeśli chodzi o POTS to znalazłem coś takiego:
rozwinięcie: Plain Old Telephone Services
definicja: najstarsza, podstawowa usługa telefoniczna, umoźliwiająca analogowy przekaz głosu przez komutowane łącza telefoniczne. Połączenia są zestawiane przez wybieranie dekadowe za pomocą tarczy numerowej (obecnie głównie tonowej z kodowaniem DTMF), a następnie komutowane w centralach telefonicznych.

Moźe ktoś korzystał z takich urządzeń, chodzi mi o te konkretne, (sam korzystam z rutera U.S. robotics )
to jak je "ugrzyźć", gdzie znaleźć specyfikację (tylko bez tekstów "poszukaj na Google" bo juź szukałem pół dnia i niewiele wyszukałem :D )
Zwłaszcza to drugie jest dla mnie dość talemnicze :)
nie mam jak ich sprawdzić "na źywca" dlatego molestuję forum
pozdr.

Odpowiedzi: 2

a korzystam, korzystam :)

wielkie dzięki, nieco mi się przejaśniło w łepetynie, mam nadzieję tylko, źe da się skonfigurować ten ruter tradycyjnie przez przeglądarkę, bo nie mam do niego źadnego oprogramowania, ale jak zwykle to okaźe się w praniu
Rzuczek
Dodano
04.11.2004 23:02:51
pierwsze urzadzenie to modem, ktorego mozesz uzyc do neostrady. drugie to urzadzenie dostepowe m.in. moze sluzyc do podlaczenia ISDN.
widze, ze kolega z vademecum teleinformatyka korzysta :)

NT [ Network Termination ]
Zakończenie sieciowe. Końcówka ISDN po stronie uźytkownika (lub na drugim końcu strumienia danych), które pozwala na fizyczna i elektryczną realizacje określonych funkcji. Zapewnia dopasowanie między standardowym, dwuprzewodowym kablem telefonicznym a czteroprzewodowym (lub ośmioprzewodowym) kablem stosowanym w końcowych urządzeniach ISDN. Gniazdo NT zawiera takźe zasilacz. Moźna do niego podłączyć do ośmiu urządzeń, z czego cztery muszą mieć własne zasilanie. Gdy nie ma zasilania linia ISDN działa jak linia analogowa (pod warunkiem, źe jedno z podłączonych urządzeń potrafi pracować w trybie awaryjnym). Nowsze gniazda NT posiadają wbudowany prosty terminal–adapter dla urządzeń analogowych.

POTS [ Plain Old Telephone Service ]
Najstarsza, podstawowa usługa telefoniczna umoźliwiająca przekaz głosu przez łącza trwałe lub komutowane linie telefoniczne.

10Base–T
10 Base–T to określenie sieci lokalnej (LAN) typu Ethernet w której przepustowość łączy wynosi około 10 MB/s. Sieć taka uźywa dwuźyłowej nieekranowanej skrętki (tak zwanej skrętki telefonicznej), pozwalającej na połączenie maszyn oddalonych od siebie do 100 metrów.

ADSL [ Asymmetric Digital Subscriber Line ]
ADSL to najnowsza technologia umoźliwiająca przesyłanie danych z szybkością do 6 MB/s tradycyjnymi łączami telefonicznymi. ADSL (ang. Asymmetric Digital Subscriber Line – asymetryczna cyfrowa linia Subskrybencka) wykorzystuje do przesyłania danych tradycyjne łącze miedziane linii telefonicznej, a jednocześnie umoźliwia bardzo szybkie połączenia z Internetem.
ADSL określana jest równieź jako technologia cyfrowej linii telefonicznej. Duźą szybkość połączeń z Internetem przy zastosowaniu ADSL zapewnia tzw. asymetryczny transfer danych tzn. połączenie od uźytkownika do serwera odbywa się z mniejszą prędkością 64 Kb/s, natomiast transfer od serwera do uźytkownika odbywa się juź z prędkością do 6 Mb/s.
ADSL wymaga zastosowania wielu specjalnych centrali telefonicznych rozmieszczonych w niewielkich odległościach do siebie oraz specjalnych modemów.
Szymon Grabiński
Dodano
04.11.2004 09:50:15
Rzuczek
Dodano:
03.11.2004 19:32:16
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1