Hasło administratora
Odpowiedzi: 15
-
[quote=TheArt]jednak nie wiem jak to zrobić[/quote]O powielaniu profili możesz sobie poczytać np. [url=http://wss.pl/FaqList/1,18072/asc.aspx]tutaj[/url]. Albo [url=http://support.microsoft.com/kb/973289/pl]tutaj[/url].[quote]Utwórz plik Unattend.xml zawierający parametr Copy Profile. Użycie parametru Copy Profile spowoduje, że [u]ustawienia obecnie zalogowanego użytkownika zostaną skopiowane[/u] do domyślnego profilu użytkownika.[/quote]Wygląda mi to na zabieg "od tyłu strony", ale zdaje się, że prowadzi do tego samego, pożądanego końca.
-
[quote=TheArt]Tym można włączyć logowanie automatyczne, jednak to nie ukryje wyboru kont przy logowaniu ;). Moim zdaniem jedyna możliwość to założenie dodatkowego konta, skopiowanie profilu z admina na to konto dodatkowe (żeby uniknąć ponownych instalacji i konfiguracji, jednak nie wiem jak to zrobić), ukrycie konta admina i włączenie autologowania.[/quote] Po co te kombinacje ? Jak założysz hasło na konto z grupy administratora to Ci kobieta chyba nie zainstaluje nic na koncie standardowym. Robisz autologowanie na konto z ograniczeniami i gra, bo nawet jeśli założysz hasło na wbudowane konto Administratora to, po jego ukryciu nie będziesz mógł wykonać operacji wymagających uprawnień admina. Nie będzie można tego dokonać, bo jak sam zauważyłeś nie ma miejsca na wpisanie hasła (pole jest nieaktywne, przycisk OK też) i doopa w "kszokach". [quote=TheArt w trzecim poście]Jak napisałem chce jedno konto, tak żeby do Windowsa logowało się automatycznie bez ekranu powitania. Hasło administratora tylko do operacji.[/quote]
-
[quote=TheArt] Żeby ukryć/pokazać konto w Win7 otwieramy CMD w trybie administratora i wpisujemy net user nazwa_konta /active:yes/no co ciekawe jest dodatkowe konto administratora. Dzieki.[/quote] Trzeba było tak od razu ;) że chcesz wyłączyć/włączyć konto administratora [b]net user [/b]-funkcjonalna alternatywa przystawki LUSR.MSC (która nie jest obecna w każdej dystrybucji sys. NT), działająca w trybie tekstowym. Wyświetla listę kont, pozwala tworzyć nowe konta ([b]parametr /add)[/b], usuwać dotychczasowe ([b]/delete[/b]), a nawet wyłączać je i ponownie włączać ([b]/active:no i /active:yes)[/b]. Za jego pomocą można zmieniać hasła użytkowników (net user <nazwa_konta> <hasło>). Do nieudokumentowanych należy funkcja ograniczania dopuszczalnej pory logowania (np.[b] net user <nazwa_konta> /times:pn-pt, 14-18[/b]). Ograniczenia te cofa się poleceniem [b]net user <nazwa_konta> /times:all[/b]. Nie ma nic ciekawego, to jest wbudowane konto administratora które tworzone jest w trakcie instalacji niezależnie od konta które uruchamia się zaraz po instalacji. Wbudowane konto admina używane jest np. w trybie awaryjnym. Tylko jak wyłączysz oba konta administratora (wbudowane i Twoje) to jak chcesz uruchamiać opcję [b]uruchom: "jako administrator"[/b] :-k BTW komenda [b]control userpasswords2[/b] działa również w Windows 7, sprawdzałem (wersja professional) ;) jest ono tym samym co [b]netplwiz[/b] w 7 i viście, i to wg. mnie byłoby lepsze, ale wybór należy do Ciebie.