9. Porozmawiajmy o „stringach”
Zapraszamy do komentowania artykułu: 9. Porozmawiajmy o „stringach”.
Odpowiedzi: 7
Ja osobiście wolę kursy na www.tibik.nazwa.pl
To ja dorzucę kamyczek Cytat:
Używając metody “WriteLine()” możemy łączyć łańcuchy w bardziej „wyrafinowany” sposób. Jako parametry podajemy łańcuch oraz inne parametry, które chcemy połączyć z poprzedzającym je łańcuchem. koniec cytatu.
Może autor odpowie jak dobrać się do tego "połączonego łańcucha" ?
Poza tym bardziej pasuje mi tu zamiana a nie łączenie (wszak podłańcuchy {*} zą samieniane przez kolejne parametry.
Wogóle cały kurs sprawia na mnie wrażenie pisanego na kolanie. Wydaje mi się, że autor kiedyś może miał pomysł i chęć by to zrobić ale potem mu przeszło a dokończyć trzeba.
do Kuby: nie, nie jest to łączenie stringa z intem w celu uzyskania kolejnego stringa, a znowu zwykład konkatenacja stringów. Prosty test: na pytanie "ile masz lat" odpowiedz "nie wiem". Zatem uwaga Andiego jest jak najbardziej na miejscu.
Do Pepek: Taki jest zakres tego artykułu (kursu). Tak jak zresztą wspomniano we wstępie: "W tym artykule postaram się przedstawić podstawowe sposoby operowania na łańcuchach ".
Do Andy: Kuba już Ci odpowiedział :)
...co autor artykułu dobitnie Ci napisał:
W powyższym programie łączymy łańcuchy znakowe z wartościami całkowitoliczbowymi (liczby całkowite) i jako wynik otrzymujemy inny łańcuch znakowy.
CYTAT: "Następny przykład pokazuje w jaki sposób łączyć łańcuchy znakowe z wartościami innych typów, np. całkowitoliczbowymi, czyli „int”."
Przykład pokazany potem wcale nie ilustruje tego co jest w cytacie ponieważ metoda ReadLine() zwaraca string a nie int.
Jak dla mnie temat omówiony baaardzo pobieżnie.
Nie ma nic o wyszukiwaniu, dzieleniu, zamianie łańcuchów znaków itp.
Strona 1 / 1