Zrywa internet

Witam Od pewnego czasu (około 3 miesiące) odkąd zmieniłem internet z UPC 16Mbit na 25 Mbit mam problem ze zrywaniem połączenia internetowego (jednak przed zmianą łącza takie sytuacje też miały miejsce). Wszystko dzieje się najczęściej przy pobieraniu plików, zarówno za pośrednictwem przeglądarki internetowej (FireFox) jak i programu JDownloader który jest skonfigurowany pod płatne konto premium rapidshare.com Modem dostarczony przez UPC podłączony jest do routera D-LINK DI524 który rozdziela sygnał na 2 komputery w mieszkaniu - mój stacjonarny, za pomocą kabla i zintegrowanej karty sieciowej oraz na laptop za pomocą WiFi. Co dziwne, brat na laptopie (vista) nie ma problemów ze zrywaniem łącza przy pobieraniu plików, czyli defakto winę routera można wykluczyć. Problem występuje tylko na moim stacjonarnym komputerze (Win XP) Jeśli chodzi o JDownloader to ograniczyłem już nawet szybkość pobieranych plików do około 40% max przepustowości łącza jednak to także nie zdało egzaminy. Proszę o poradę gdzie może leżeć przyczyna.

Odpowiedzi: 1

Ciężko wyczuć, bo mam u siebie podobną sytuację. Tyle że odwrotną. Sygnał z routera lubi zanikać po stronie wifi do laptopa. (i tu i tam jest XP) Wymieniłem routka na Linksys Cisco i nie wiele to pomogło. Choć zauważyłem pewną prawidłowość, która jednak tobie się nie przyda. W laptopie wyłączałem połączenie lokalne (od kabla) uważając je za zbędne - ot, zbędna ikona w trayu. Kiedy przestałem je wyłączać - przestało zrywać połączenie. Dziwne to trochę. Poczekajmy na sugestie od speców. Nie chcę gdybać na ślepo, a może i też skorzystam.
XanTyp
Dodano
22.01.2010 10:37:53
Pablo_18Kce
Dodano:
22.01.2010 03:21:16
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1