Znikające ikony w tray'u (zasobniku systemowym)

Dopiero co uporałem się brakiem dźwięku a tu znowu kolejny denerwujący problem :-( Chodzi o to, że z tray'a znikły mi parę godzin temu 2 ikonki: sieci bezprzewodowej i głośności. Po zamknięciu systemu i ponownym uruchomieniu już ich nie było. Wejście do panelu sterowania -> aplet dźwięki i zaznaczenie tam "umieść ikonę głośności na pasku zadań" oraz adekwatny zabieg w ust sieciowych z ikoną sieci wi-fi nie pomaga. Bez efektu także pozostaje przywrócenie ust domyślnych ikonek na pasku zadań. Jakie inne rozwiązania przeoczyłem? Dodam, że w międzyczasie niczego nie instalowałem ani nie odinstalowywałem. Można jeszcze sprawdzić czy w rejestrze odpowiednie wpisy za ten stan odpowiedzialną są ale nie wiem która to gałąź rejestru i który wpis :-(

Odpowiedzi: 9

"Chwilę" mnie ie było :-) Ale dziękuję wszystkim za pomoc. Postawiłem system z obrazu sprzed 2óch miechów. Parę programów będę musiał doinstalować. Przepadły niestety projekty w nich tworzone :-( bo trzymałem je w tym samym folderze co dany program. Cóż ... odpowiedzi ujrzałem post factum. Grunt, że brakujące ikonki wróciły na swoje miejsca :-)
apgar
Dodano
30.01.2011 21:43:54
Niekoniecznie, dlatego dopisałem "Albo".
XanTyp
Dodano
28.01.2011 17:29:28
W FAQ jest to samo co podlinkowałem ?
Żółty
Dodano
28.01.2011 17:11:16
Zerknij tu [url]http://en.kioskea.net/forum/affich-31257-how-to-recover-lost-missing-system-tray-icon#6[/url]
Żółty
Dodano
28.01.2011 01:24:06
  • XanTyp 28.01.2011 16:02:08

    [quote=Żółty]Zerknij tu[/quote]Albo trochę bliżej, do [url=http://forum.centrumxp.pl/default.aspx?g=posts&m=372509&#w17]przyklejonego[/url].

Przyczyną jest explorer.exe. Stawianie systemu na nowo, to IMO bezsens, ale zrobisz jak chcesz. Rozwiązanie Ci podałem powyżej. Programy, które instalowałeś są dalej zainstalowane i można z nich normalnie korzystać, a jedynie brakuje wpisów. Zrobiłeś co napisałem ?
Ucho
Dodano
26.01.2011 19:23:47
  • XanTyp 27.01.2011 15:14:51

    [quote=Ucho]Przyczyną jest explorer.exe. Stawianie systemu na nowo, to IMO bezsens, ale zrobisz jak chcesz.[/quote]To może jeszcze wykorzystać bramkę numer 4 i zapodać expand explorera pod konsolą?

Cóż ... Pewnie mimo wszystko postawię na nowo partycję systemową z obrazu i zainstaluję te "parę" programów. Choć to usunie sam problem to mimo wszystko chciałbym znać jego przyczynę :-).
apgar
Dodano
26.01.2011 12:09:56
Zamknij proces explorer.exe i uruchom go jeszcze raz (spod Menadżera zadań). Powinno zadziałać. Możesz też podziałać tym: http://download.chip.eu/pl/Ps-Tray-Factory_1008513.html Z tego co pamiętam pomagało też wyłączenie usługi UPnP, ale nie chcę kłamać. Poszukaj coś w tym temacie.
Ucho
Dodano
26.01.2011 01:37:49
Sęk w tym, że ów problem pojawił się dosłownie "chwilę" po tym jak systemowi wrócił dźwięk. A jak pisałem w poście dot. problemu z dźwiękiem nie mam punktu przywracania. Mam za to obraz partycji systemowej ale sprzed 4 m-cy. Po "postawieniu go" znikną programy instalowane od tamtego czasu :-( Które wpisy rejestru odpowiedzialne za ikony w tray'u powinienem sprawdzić? Coś mi świta, że tam powinienem szukać ...
apgar
Dodano
25.01.2011 22:44:41
  • XanTyp 26.01.2011 04:44:31

    [quote=apgar]znikną programy instalowane od tamtego czasu[/quote]A których nie możesz żadnym nagłym cudem ponownie zainstalować, bo... IMO, nie rozumiem tego babrania się z grzebaniem w rejestrze. Masz obraz system w doskonałym stanie, a robisz sekcję zwłok o.O

Skoro sam nic nie zmieniałeś, przywróć system.
XanTyp
Dodano
25.01.2011 21:58:30
apgar
Dodano:
25.01.2011 21:09:53
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1