Znikające archiwum GG

Witam, Posiadam komputer z Vistą Home Basic, i moim problemem jest to, że regularnie co jakiś czas w całości kasuje mi się archiwum Gadu Gadu. Nie mam włączonej opcji nie zapisywania rozmów, ani automatycznego kasowania archiwum po jakimś czasie. Z góry dzięki.

Odpowiedzi: 12

Ja jeszcze wspomne, że na Viscie Home Premium eng wogóle najnowsze gg nie chodziło, wiec poszłem do google i spytałem się vista gg i zainstalowałem jakąś wersje ze stronki o viscie i wszystko mi działa. pozdrawiam
Small Mike
Dodano
20.01.2008 13:38:34
dostałem następną ciekawą wiadomość od supportu Gadu-Gadu: [quote] Drogi Użytkowniku Na stronie Microsoftu pod adresem : http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=529d992a-d69e-4c73-9213-7a7f3852c0ca&DisplayLang=en została opublikowana wersja SP1 RC 936330 do systemu operacyjnego Windows Vista 32 i 64 bitowego. Jest to nadal beta, ale rozwiązuje podstawowe problemy z komunikatorem. Mogą jednak występować zakłócenia podczas nawiązywania połączenia głosowego. =========== Proszę Cię sprawdź taka opcje: UWAGA DO WYKONANIA TYCH CZYNNOŚCI POTRZEBNE SĄ UPRAWNIENIE ADMINISTRATORA. Nie we wszystkich wersjach Windows Vista to działa. SYSTEM WINDOWS VISTA (Uruchamianie programów w trybie zgodności ze starszymi wersjami Windows) 1. Klikamy PPM na aplikacji 2. Z menu kontekstowego wybieramy Properties (Właściwości) 3. Przechodzimy do zakładki Compatybility 4. Zaznaczamy "Run this program in compatibility mode for" 5. Wybieramy system dla danej aplikacji. Ps. W przypadku dalszych trudności zapraszam na stronę http://windowshelp.microsoft.com/Windows/pl-PL/help/82c0440d-553e-47e9-b4bd-6c2d10df4de71045.mspx Jest to strona Microsoft'u opisująca jak działa tryb zgodności w Windowsie Vista =========== Zanikanie profilu !!!Ważne !!! Przed naprawą proszę zrobić : Panel sterowania -> Opcje folderów -> widok -> pokaż ukryte pliki i foldery klikamy zastosuj i ok. Proszę wejść do katalogu " backup ". Adres ścieżki w systemie to: C:\Users\użytkownik\AppData\Roaming\Gadu-Gadu\backup skopiować katalogi do głównego katalogu o nazwie " Gadu-Gadu ". Adres ścieżki w systemie to: C:\Users\użytkownik\Gadu-Gadu W razie dalszych problemów proszę o ponowny kontakt. =========== Windows Defender Proszę sprawdzić jeszcze czy program Windows Defender zezwala na połączenie z GG. Jeśli nie to proszę mu zezwolić lub go wyłączyć. Dodatkowo proszę sprawdzić czy program antywirusowy zezwala na połączenie z siecią GG. Jeśli nie, to proszę kliknąć W razie dalszych problemów proszę o ponowny kontakt. Pozdrawiam, [/quote]
ollerm
Dodano
20.01.2008 00:26:23
no to ja podziele się informacją od gadu-gadu: [quote] Drogi Użytkowniku Proszę wejść do katalogu " backup " adres ścieżki w systemie to: C:\Users\użytkownik\AppData\Roaming\Gadu-Gadu\backup skopiować katalogi do głównego katalogu o nazwie " Gadu-Gadu " adres ścieżki w systemie to: C:\Users\użytkownik\Gadu-Gadu W razie dalszych problemów proszę o ponowny kontakt. Pozdrawiam, [/quote]
ollerm
Dodano
11.01.2008 16:32:52
Ja nie używam i nigdy nie używałem opcji automatycznego startu GG wraz ze starem systemu, a mimo to także czyści mi się archiwum.
GrzegorzRogalski
Dodano
11.01.2008 14:42:57
Proste zainstalujcie np Konnekta :P wymaga przyzwyczajenia :d ale smiga milo .... :D a co do znikajacych archiwow u mnie jest inny problem jest archiumum ale jakby to powiedziec "Archiwum dzieli sie na 2 czesci to co ja pisze do kogos i to co ktos pisze do mnie" :-k
Pani Fral
Dodano
11.01.2008 10:36:13
Wyłączcie automatyczne uruchamianie GG podczas startu systemu. Ale myślałem że to już zostało naprawione w wersji 7.7...
spartakus
Dodano
10.01.2008 23:33:40
  • Endrju 11.01.2008 09:11:28

    [quote=spartakus]Wyłączcie automatyczne uruchamianie GG podczas startu systemu. Ale myślałem że to już zostało naprawione w wersji 7.7...[/quote] A co to ma do rzeczy? Objaśnij szerzej, bo może czegoś nie wiem w temacie jego wpływu na czyszczenie archiwum. Nadmieniam iż posiadam wersję 7.7

gadu działa normalnie.. tylko że archiwum czyści się różnie.. czasem po dwóch dniach.. czasem po jednym.. nie wiem co jest grane.. zaczyna to być irytujące dodam że używam PSI do jabbera i takie cuda się nie dzieją
ollerm
Dodano
08.01.2008 23:30:48
A czy jak włączacie komputer to znika wam słoneczko na pasku obok zegara?? potem uruchamiacie GG i trzeba "ponownie aktywować użytkownika" wtedy też znika archiwum ...
Pani Fral
Dodano
08.01.2008 10:18:21
Potwierdzam, mam to samo ;)
GrzegorzRogalski
Dodano
31.12.2007 02:57:37
Nic dodać nic ująć u mnie na Viscie to samo się dzieje. Co możemy z tym fantem zrobić?
PrzemekB
Dodano
31.12.2007 00:19:48
Właśnie u mnie też to zauważyłem. archiwum wczoraj jeszcze było, a dzisiaj już nie.. nie mam autoczyszczenia włączonego. i żadnego syfa w kompie też nie
ollerm
Dodano
29.12.2007 16:55:47
zobacz czy w ogóle masz plik archives.dat w lokalizacji w Documents & Settings\nazwa_profilu\Gadu-gadu\nazwa_użytkownika, a jeśli jest to jaką ma wielkość w momencie gdy wiadomości nie ma [wówczas jest poniżej 100k]. Może jakiś cleaner automatycznie czyści Ci to archiwum lub załapałeś jakiś złośliwy skrypt.
Endrju
Dodano
12.12.2007 09:19:53
mawosleep
Dodano:
11.12.2007 21:39:29
Komentarzy:
12
Strona 1 / 1