Znaczniki na wykresach excela.

Witam.
Mam kolejne pytanie dotycząc excela z serii tych "dziwnych" ;).
Chodzi mianowicie o to źe mam wykres z czterema seriami danych po 100 w kaźdej serii. Potrzebuje na linię powstałych w ten sposób wykresów nanieść znaczniki np. jakies kwadraciki. Problem w tym źe te zanczniki excel wstawia co kolejną wartość serii, czyli na lini wykresu składającą się z 100 par danych nadziabie mi 100 kwadracików i gówno wtedy za przeproszeniem widać. Czy da się to zrobić tak źeby znacznik był wstawiany co np. 10 par serii ?

Troszkę moźe byc niejasny ten opis, ale inaczej nie potrafie wyjaśnić o co mi chodzi :). Za wszelką pomoc z góry dzięki.

Pozdrówka.

Odpowiedzi: 5

Halinka Karolinka to fajna babka jest :D

Pozdrówka.
Ukasz
Dodano
05.06.2004 12:56:08
Ukaszku po protu przyślij mi te Twoje skoroszyty, postaram się zrobić Ci to z kometarzami i będzisz juź umiał, kaźdy kiedyś zaczyna...

P.S. Dlaczego dziwisz się, źe kobieta ? Taka "koronkowa robota" to zazwyczaj damskie zajęcie.

Pozdrawiam Karolina
halinavb
Dodano
04.06.2004 20:35:46
Dzięki za odpowiedź, ale niestety nie potrafie uruchomić tego makra, poniewaź nigdy nie miałem z nimi do czynienia. To się tyczy równieź mojego wcześniejszego posta dotyczącego odwracania danych w excelu. Ja to jestem taki prosty uźytkownik excela, a nie źaden hakjer ;). Ale wielkie dzięki.

P.S.
Popatrzcie panowie jak kobieta konkretnie odpowiada na pytania, nie wstyd wam ;) :oops: Mi napewno bo nie umie tego uruchomić :mrgreen: :mrgreen:
Ukasz
Dodano
04.06.2004 16:11:18
przy załoźeniu, źe wykres jest typu XYScatter i ustaleniu markersize=2, prosze popatrzeć na nastepującą procedurę, widać tylko co np 3–cie kółko, pozostałych po prostu nie widać.

Sub obszarkreslenia()
Dim i As Integer
Dim coKtoryPunkt As Integer
' wykres typ xlXYScatter Scatter
Sheets(1).ChartObjects("Wykres xx").Activate
ActiveChart.PlotArea.Select
With Selection
With .Interior
.ColorIndex = 20
.PatternColorIndex = 13
.Pattern = xlSolid
End With
End With
' np dla serii 2
ActiveChart.SeriesCollection(2).Select
With Selection
With .Border
.ColorIndex = 10
'.Weight = xlMedium
.Weight = xlThick
.LineStyle = xlContinuous
End With
' środek kółka – do ustalenia
.MarkerBackgroundColorIndex = ActiveChart.PlotArea.Interior.ColorIndex
' obwódka kółka – do ustalenia
.MarkerForegroundColorIndex = 5
.MarkerStyle = xlCircle
.Smooth = True
' stososwnie do grubości linii
.MarkerSize = 2
.Shadow = False
' dla wybranych punktów
coKtoryPunkt = 3
For i = 1 To .Points.Count
If Round(i / coKtoryPunkt, 0) = i / coKtoryPunkt Then
.Points(i).MarkerSize = 10
End If
Next
End With
End Sub
halinavb
Dodano
02.06.2004 02:41:52
Wiem o co chodzi... Aczkolwiek nie wiem jak to zrobić :( Obawiam się, źe w ogóle to nie jest w Excelu moźliwe :idea: :roll:
Pawek
Dodano
29.05.2004 17:56:32
Ukasz
Dodano:
29.05.2004 16:54:46
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1