Zmiany w rejestrze na kilkunastu komputerach

Witam Z poziomu administratora ograniczam dostęp do pewnych zasobów komputera np: menedzera zadan, brak instalacji programow itp. Chciałbym to zrobić na 10 innych komputerach. Czy istnieje możliwość skopiowania tych ustawień? Czy trzeba je za każdym razem wprowadzac od nowa (jest to strasznie czasochlonne). Jesli sie da to skopiowac to jak, prosze o pomoc

Odpowiedzi: 4

Znaczy się: mamy tu przepisać całą dokumentację ? O nie - wysil się trochę i poczytaj: "Dostosowywanie komputera za pomocą przystawki Zasady grupy". To tylko jeden z kilku tematów które można znaleźć w Pomocy Systemowej w tym temacie. Temat zaś sam w sobie jest tak obszerny, że taki np. podręcznik szkoleniowy MS dla administratorów to drobne 628 stron....
Veers
Dodano
23.09.2010 11:47:17
Ale gdzie dokładnie i jak. Prosiłbym o wyjaśnienie bardziej obszerne.
forumnauczycieliinfo
Dodano
23.09.2010 02:14:23
... a GPO ?
Veers
Dodano
02.09.2010 22:38:47
W Visual Basicu można napisać prosty programik exe, który będzie wykonywał określone zmiany w rejestrach. Kiedyś na praktykach IT biegałem z pendrivem od kompa do kompa po zakładzie i w godzinę zaliczyłem ponad 50 stanowisk. Jedyne, co mnie spowalniało to sporadyczna konieczność logowania się na swoje konta admina. A tak? Szybko, sprawnie i praktycznie od ręki. Firma nawet się nie zorientowała, kiedy utraciła możliwość wynoszenia plików przez usb :-" Można też prościej, tworząc odpowiedni zestaw kluczy w zwykłym notatniku, zapisać to jako reg i wstawiać kopie na poszczególne stanowiska, scalając je z rejestrem. Drugie rozwiązanie miało jednak w sobie jakieś ograniczenie, którego nie pamiętam, dlatego roznosiłem te poprawki z exe-kiem.
XanTyp
Dodano
02.09.2010 12:19:41
forumnauczycieliinfo
Dodano:
02.09.2010 03:45:55
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1