zmiana wilkosci partycji

Witam wczoraj kupilem laptopa z dosc duzym dyskiem bo 320 GB podczas uruchamiania systemu nie mialem zadnego komunikatu zeby ustawic wielkosc partycji po zakonczeniu wszystkich ustawien moj dysk zostal automatycznie podzielony na 2 partycje po ok 140 GB, chcialbym to zmienic jakim programem mozna zmienic partycje pod vista?

Odpowiedzi: 8

wczoraj sie bawilem i udalo sie zmniejszyc partycje C a z nowej zrobilem D i jak narazie wszystko smiga :)
niuteq
Dodano
08.05.2008 09:42:41
Start -> PPM na Komputer -> Zarządzaj -> Magazyn -> Zarządzanie dyskami , ale mało doświadczonym zabawa z wielkościami partycji kończy się - wołaniem na forum ratunku. Najrozsądniejsze jest podzielenie dysku przed instalacją systemu wówczas chodzi on stabilnie , powiększanie zmniejszanie partycji po instalacji systemu a szczególnie partycja systemowa są to środki doraźne i z doświadczenia wiem że prędzej czy później coś pier....dutnie.
hilary4
Dodano
07.05.2008 15:51:06
moze cie mnie poprowadzic gdzie jest to wbudowane narzedzie w viscie do zmiany wielkosci partycji.
niuteq
Dodano
07.05.2008 15:02:16
Mam, wątpliwości czy są na tyle inteligentne (dobra, dobra - wiem - inteligencja to za duże słowo :D ) te "odtwarzarki" ... Ale fakt - może i ktos zastosował takie coś co własnie załozyłeś.
Żółty
Dodano
07.05.2008 13:40:32
Już Ci się, Żółty, "tłumaczę" - zakłądam, że parytycjoner zadziałał raz i dosć stawiajac system. Potem zaś będzie sprawdzał tylko układ i - przy pierwotnym - nie ruszał go, zaś przy zmienionym "odtwarzał "z pamieci" - tak to sobie pokrętnie ząłożyłem.
Rebe
Dodano
07.05.2008 13:36:35
Po co kombinowac z zewnetrzymi programami jak Vista ma wbudowane narzędzie do tego ?? Rebe - myśle nad tym co napisałeś w związku z utratą danych podczas odzyskiwania ... I kurna nie mogę wymyslić jaki z tym zwiazek ma zmiana rozmiaru partycji ... Rozumiem, że wszystko w dysku może zniknąć ale to raczej nie zalezy od tego czy zmiana była czy nie ...
Żółty
Dodano
07.05.2008 13:32:38
kiedys na XP uzywalem partition magic moze tym dalobyrady co o tym myslicie
niuteq
Dodano
07.05.2008 12:29:14
Zwykle tym, który jest w ten system wbudowany ( z poziomu zarządzania dyskami np. ). Inna rzecz to to czy system nie był stawiany z jakiejś płyty recovery - wtedy takie "zabawy" z partycjami mogą, w wypadku awarii, prowadzić do utraty danych przy odtwarzaniu.
Rebe
Dodano
07.05.2008 10:32:09
niuteq
Dodano:
07.05.2008 10:06:17
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1