Zmiana wersji visty.

Witam wszystkich. Mam taka sprawe. Otoz posiadam oryginalny klucz do visty business, chcialbym jednak na komputerze zainstalowac viste home premium. I teraz pytanie czy da sie to jakos zrobic z tym kluczem czy musialbym miec inny ?? I drugie pytanie na wypadek gdy odpowiedz na pierwsze bedzie brzmiala "nie". Czy da sie jakos juz po instalacji visty business zmienic jej ustawienia, zeby dzialy tylko opcje i funkcje takie jak w home premium... Chodzi o to ze business ma troche niepotrzebnych procesow i chcialbym to wszystko powylaczac, a najlepiej w jakis prosty sposob zmienic ja na home premium... Z góry wielkie dzieki za odpowiedz.

Odpowiedzi: 4

Oczywiście, że się nie da legalnie przejść na Home Premium i prawdę powiedziawszy nie mam pojęcia dlaczego chciałbyś to robić. Procesy da się powyłączać ale nie wydaje mi się by w wersji Business włączonych domyślnie było więcej. Jeżeli brakuje Ci gier to te możesz doinstalować w wersji Business. Jeżeli brakuje Ci Media Center to nie doinstalujesz tego w wersji Business ale nie ustępuje mu darmowy Media Portal - no może poza jednym małą różnicą - dłużej się uruchamia.
lukasz_z
Dodano
15.09.2009 02:07:12
Odpowiedzi fajne, ale odpowiedz w Ad. 3 kolego troche niedorzeczna :D Myślisz że ktoś nie wie o tym że da się nowe kupić ?? Chyba że sam miałeś taki problem i dopiero cie to ktos uswiadomil... Poza tym napisalem ze z tego numeru seryjnego a nie innego...
Racovia
Dodano
14.09.2009 14:05:28
  • Veers 14.09.2009 14:32:11

    [quote=Racovia]... Poza tym napisalem ze z tego numeru seryjnego a nie innego...[/quote] XanTyp ci już na to odpowiedział. Ponieważ wydawało się że nie pojąłeś aluzji do kluczyków - przedstawiłem to pełnym zdaniem, wraz z konsekwencjami płynącymi z faktu wymiany systemu OEM na inny OEM. A to czy ci się to podoba czy nie - to już nie moja sprawa.

Ad. 1 - legalnie możesz tylko wrócić do XP Prof. Ad. 2 - da się, tylko nie bardzo wiem co chciałbyś wyłączyć - w końcu buisness nie ma tylu wodotrysków co HP Ad. 3 - prosty sposób zamiany Buisness na Home Premium: idziesz do sklepu, kupujesz Vistę Home Premium OEM, usuwasz z komputera Vistę Buisness, instalujesz Home Premium, instalkę Visty Buisness przerabiasz na podstawkę pod kubek.
Veers
Dodano
14.09.2009 13:44:20
Ad. do pierwszego z pytań: To jest tak jak z kluczykami do Fiata Pandy i Punto. Wydaje się, że skoro marka jest ta sama, to może kluczyki tez będą pasowały?
XanTyp
Dodano
14.09.2009 13:24:17
Racovia
Dodano:
14.09.2009 12:51:15
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1