Zmiana systemu na nowszy.

Witam wszystkich Proszę Was o radę jak chodzi o system, posiadam wysłużonego XP-ka Home Edition i zastanawiam się nad zmianą na Windows 7 64 bit lecz póki co cena zmusza mnie do zastanowienia się czy warto. Laptopa używam mało do gier, głównie go oglądania pisania i do internetu. Powiedzcie mi proszę czy warto zmienić XPka na & ? Dane laptopa. Procesor Procesor Intel® Core™2 Duo P7350 (2.00 GHz / FSB 1066 MHz / L2 cache 3 MB) Chipset Intel® PM45 + ICH9 M Pamięć Pamięć systemu 4 GB (2 GB + 2 GB) / max. 4 GB DDR2 (800 MHz) Gniazdo pamięci 2 x SODIMM Grafika Procesor graficzny NVIDIA® GeForce® 9200M GS Pamięć graficzna 512 MB GDDR2

Odpowiedzi: 6

Za odpowiedź posłużę się cytatem z tutejszego regulaminu: Ukradłeś? Martw się sam. Resztę uzasadnienia, co daje legalność systemu już chyba wydedukujesz.
XanTyp
Dodano
18.05.2012 07:11:50
Słyszałem w pracy wypowiedzi "po co ci oryginalny Windows, po co płacić" A ja Was zapytam: co daje oryginalny Windows 7 ? Nigdy się nad tym nie zastanawiałem robiąc aktualizacje w Windows XP.
Rambdal
Dodano
17.05.2012 23:17:03
Potrzebuję aby ktoś powiedział mi czy jest to konieczne. Fakt, że XPek jest starym systemem nie mniej jednak dużo osób nadal go używa. W pracy zmuszony byłem do korzystania z Windows 7 i zastanawiam się czy u siebie nie, zainstalować tego systemu. Komputera używam do gg, internetu, pisania maili i oglądania filmów, mało grywam (chyba, że teraz wyjątkowo w Diablo 3 ) i tyle.
Rambdal
Dodano
17.05.2012 18:01:58
  • XanTyp 17.05.2012 21:11:22

    [quote=Rambdal]Potrzebuję aby ktoś powiedział mi czy jest to konieczne.[/quote]To indywidualna sprawa dla każdego. Z technicznego punktu widzenia (wsparcie dla systemu) - nie. Z praktycznego - tak. Masz jeszcze czas na decyzję.

Za parę lat i tak będziesz musiał się przenieść na Siódemkę. Póki XP ci wystarcza, pozostań przy nim. Nie ma konieczności. Jeszcze. W7 mam kilka przydatnych "bajerów", których brakowało mi w XP, np. szukajka w menu start, grupowe - wg typu - zaznaczanie obiektów bez konieczności przeciągania ramki czy zabawy z controlem, wygodniejsza obsługa sieci domowej czy współpracy z tabletem, również z tym do rysowania piórem. Mając XP na ogół miałem dwa przywracania kopii partycji rocznie, a tu od półtora roku zupełny brak takiej konieczności, interfejs systemu bardziej mi odpowiada, mając rząd ikon na pasku zamiast rzędów zminimalizowanych okien, co daje mi większą ilość miejsca na najczęściej wykorzystywane skróty. Mogę oczywiści dodawać sobie paski z listami skrótów, i mam takie, ale najczęstsze muszą być na wierzchu. Jak dla zwykłego usera - dla bomba i nie wrócę do XP żadną miarą.
XanTyp
Dodano
16.05.2012 18:07:36
Wiesz chodzi o to, że na XPka mam licencję a na W7 trza wydać około 370 zł dla mnie to dużo jak na ponowne wydanie pieniędzy w system. Skoro mam kupić system za tyle pieniędzy to muszę wiedzieć czy warto prócz suchych odpowiedzi na forach.
Rambdal
Dodano
16.05.2012 16:57:44
Dla mnie to było też pytanie, kiedy półtora roku wstecz kupowałem nowego kompa. Zainstalowałem Siódemkę, zadzwoniłem do MS, dostałem nowy klucz do XP, zainstalowałem go na drugim dysku... i odpaliłem go może ze trzy razy od instalacji. Jakiś czas temu skasowałem menu wyboru systemów i pracuję tylko na Win7. Do XP wracam tylko z sentymentu lub jakiejś tam potrzeby przypomnienia sobie czegoś - poprzez VirtualBox. Dla mnie, tamten system to już przeżytek. Trzeba iść do przodu, choćby nawet się nie chciało. Lapek spokojnie ci go uciągnie. Procek ok, pamięci w bród, grafika nic mi nie mówi, ale u siebie od 2 tygodni jadę na zintegrowanej karcie (GForce poszedł do serwisu) i nie zauważyłem znaczących spadków wydajności Win7, może poza koniecznością pracy na niższej rozdzielczości od natywnej dla monitora. Do typowo biurowych zajęć, nie powinieneś mieć problemu. Niech mnie może ktoś poprawi, ale czy nie ma jeszcze możliwości ściągnięcia którejś z ostatnich testowych wersji RC Siódemki, ze stron MS? Bo jeśli jest, to mógłbyś zrobić test praktyczny, bez wydawania pieniędzy.
XanTyp
Dodano
16.05.2012 07:30:19
Rambdal
Dodano:
16.05.2012 00:03:29
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1