Zmiana adresu MAC w Windows Vista

Witam Wszystkich! Mam problem. Chciałbym podłączyć notebooka do sieci osiedlowej aby przeglądać internet. W sieci, w której jestem serwer zapisuje każdemu użytkownikowi adres MAC karty sieciowej i jeśli podłącze kabel sieciowy bezpośrednio bez żadnych zmian w ustawieniach do notebooka to internetu w nim nie będzie. Administrator powiedział mi że wystarczy zmienić adres MAC karty sieciowej w notebooku i będzie po sprawie i tu zaczynają się schody. A mianowicie: W systemie Windows Vista(w którym pracuję na notebooku) klikam zaawansowane na kartę sieciową zmieniam MAC na taki jaki być powinien i pisze że niby zmieniło a tu lipa. Biorę ipconfig i dalej adres MAC nie zmieniony. Próbowałem różnymi programami, zmianami w rejestrze i dalej nic. Dlatego zwracam się do Was. Może znacie jakiś sprawdzony sposób na zmianę adresu MAC w systemie Windows VISTA. Z niecierpliwością czekam na Waszą odpowiedź. P.S. Wiem, że było to już na forum, ale nie dostałem wyczerpującej wypowiedzi, nigdzie nie naprawiono błędu...

Odpowiedzi: 4

sprawdz czy sterownik do karty jest made by M$ i jesli tak to jak najprędzej sciagnij ze strony producenta i zainstaluj oryginalny
Flopper
Dodano
28.10.2007 11:21:14
polecam kupic router na allegro. ja korzystam z d-link'ow i tam na 100% da sie ustawic MAC jaki chcesz i dzielisz neta na ile kompow chcesz i nic adminowi nie mowisz ;) lub sprawdz czy sterownik do karty jest made by M$ i jesli tak to jak najprędzej sciagnij ze strony producenta i zainstaluj oryginalny
Flopper
Dodano
27.10.2007 23:48:16
Oj taka liczba postów a czytanie ze zrozumieniem się kłania. Mówiłem, że tym sposobem się nie da. Po prostu nie zmienia adresu MAC. Próbowałem różnymi programami, dalej lipa.
danello
Dodano
27.10.2007 09:19:58
  • Endrju 27.10.2007 22:23:37

    [quote=danello]Oj taka liczba postów a czytanie ze zrozumieniem się kłania. Mówiłem, że tym sposobem się nie da. Po prostu nie zmienia adresu MAC. Próbowałem różnymi programami, dalej lipa.[/quote] sorry "zmęczenie materiału":mryellow:

niezbędna jest wizyta w menedżerze urządzeń, prawoklik na karcie sieciowej, właściwości, zakładka zaawansowane, wybierz "adres sieciowy" lub "network address" zależy jak tam wyświetla i wpisz MAC-a w pole "wartość".
Endrju
Dodano
26.10.2007 10:36:46
danello
Dodano:
25.10.2007 20:04:07
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1