Zły adres IP w Wi-Fi.

Witam. Mam problem z siecią bezprzewodową. A mianowicie. Mam dostęp do internetu przez NETI'e. Internet dzielę na 5 komputerów przez sieć (3XPC - LAN i 2 Notebook Wi-Fi) dzięki routerr'owi LINKSYS WAG 354G. Sieć działała z powodzeniem od dłuższego czasu (kilunastu miesięcy), a właściwie to o co mi głównie chodziło, czyli dostęp do internetu na wszystkich komputerach. Aż do chwili gdy jakieś trzy dni temu uruchomiłem na jednym z notebook'ów "Konfiguracja sieci bezprzewodowej w domu i małej firmie". Ponieważ chciałem coś poprawić. Ale ostatecznie nic nie zrobiłe, ponieważ stwierdziłem, że jest za późno i kliknołemprzycisk"Anuluj". Od tego momentu zaczoł się problem. Mój notebook FS Amilo Pro V3405 Przestał się łączyć z internetem. Z góry zaznaczam, że przy router'ze nic nie grzebałem, a pozostałe komputery dziłają prawiudłowo. A mój notebook przez LAN łączy się bez problemu z internetem. Natomiast na opisywanym notebook'u, przy próbie połączenia z siecią bezprzewodową dowiaduję się, że sieć jest niedostępna lub ączność z nią jest ograniczona.Przy dalszym sprawdzaniu dowiaduję się, że komputer nie może ustelić adresu IP (chodzi chyba o adres router'a?). Sprawdzam - jest zły inny niż jest w drugim notebook'u i na stronie konfiguracyjnej routera. Zła jest również Maska podsieci. Po kliknęciu przycisku "Napraw", również dowiaduję się, że komputer nie jest wstanie uzyskać adresu IP. Następnie wszedłem w ustwienia sieci i ręcznie wpisałem adres IP i pozostałe dane jak na drugim notebook'u (przedtem było automatycznie). Po zatwierdzeniu nowych ustawień komputer automatycznie połączył się z siecią, ale nadal nie ma dosępu do internetu. Usunołem również domyślną sieć z listy preferowanych i ustawiłem wszystko jeszcze raz od nowa. Ale to nic nie pomogło. Znowu jest jak przedtem. Następnie pobrałem nowy sterownik od karty Wi-Fi - nic nie pomogło. Użyłem funkcję naprawy systemu przy pomocy CD instalacyjnej Windows XP - nic nie dało. Ponieważ Winows XP jest na licencji OEM, więc Microsoft odesłał mnie do producenta komputera, czyli do Fujitsu-Siemens, a tam powiedzieli, że przyślą kuriera i że pewnie to wina systemu i trzeba przeinstalować system. Ale to, to ja sam mogę zrobić. Więc może ktoś ma jakąś leprzą i prostrą radę. Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelko *głównie skuteczną) pomoc.

Odpowiedzi: 16

Trochę jestem rozczarowany, bo nie uzyskałem tutaj skutecznej pomocy. Ale gdzie indziej też jej nie uzyskałem. Za okazane wsparcie dziękuję. Ostatecznie jeszcze raz zainstalowałem system, bo i tak uznałem, że to się przyda mojemu notebook'owi. Nic to nie pomogło na dostęp do sieci Wi-Fi. Zadzwoniłem więc ponownie do LINKSYS (od nich mam router) i kolsuntant poraził mi, abym zmienił sposób kodowania z WEP (bo oni tego nie polecają i bywają z tym kodowaniem problemy), (chciaż mi od dawna na tym kodowaniu wszystko działalo ok), na WPA... I działa. :-)
draco
Dodano
29.10.2007 20:01:36
Dzięki 4hunter, ale chyba nie czytałeś co pisałem nawet na początku. Już wpadłem na pomysł, żeby usunąć sieć domyślną i zacząć wszystko od nowa. Ale to nie pomogło. Co więcej komputer pamięta część wcześniejszych ustawień i przy użyciu automatycznej usługi, jaką jest "Konfiguracja sieci bezprzewodowej...", a przynajmniej samą nazwę sieci (SSID) i pomimo, że wcześniej sieć domyślna została usunięta, nszwa tej sieci zostaje wpisana automatycznie. Może pomogło by wyzerowanie wszystkich wcześniejszych informacji o ustawieniach sieciowych, ale jak to zrobić? Co do złego. To przeciż nie muszę jej zabespieczać kluczem. Ale zabespieczam. Jednak gdyby klucz był zły, to od razu przy pierwszym wpisaniu komputer odpowiedział by, że jest zły. Dlatego zresztą wpisuje się go dwa razy. Prawda?
draco
Dodano
22.10.2007 20:38:51
Hot spoty. http://hot.spots.pl/index.php?action=search&N=Warszawa&W=&A=&K=&V=&H=&P=&start=160
Seeker
Dodano
22.10.2007 20:36:41
problem z pobraniem ip i ograniczeniem łącznosci przez wi fi to jest klucz sieciowy.. usun domyslą sieć z listy sieci i połącz sie z swoją siecią wi fi jeszcze raz.. podaj klucz sieciowy i powinno smigac
4hunter
Dodano
22.10.2007 18:51:49
Ale w/g mnie wszystko wskazuje (jak pisałem wcześniej) na awarię systemu Windows XP SP2 w moim notebook'u. Ponieważ problem z dostępem do sieci i nternetu zaczął się od niegoi tylko na nim. A wobec skutecznych i pomocnych porad skłaniam się (niestety), do ponownej instalacji systemu operacyjnego. Za całą pomoc [b]dziękuję[/b] serdecznie i pozdrawiam głównie Żółtego. :-)
draco
Dodano
22.10.2007 13:22:16
Z tego co wyczytałem, pod tajemniczym skrótem ICS, kryje się [b]Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera[/b] w [b]Udostępnianie połączenia internetowego[/b]. Ja na tym komputerze mam tą usługę wyłączoną. A z tym sprawdzeniem w innej sieci, to jest dobry pomysł,ale ja na to nie miałem jescze czasu. Nie wiem gdzie blisko mnie jest taka otwarta sieć lub czy ktoś z moich znajomych posiada taką. A może ktoś z Was wie gdzie na Warszawskim Bamowie jest bezprzewodowa sieć z otwartym dostępem? Ale w/g mnie wszystko wskazuje (jak pisałem wcześniej) na awarię systemu Windows XP SP2 w moim notebook'u. Ponieważ problem z dostępem do sieci i nternetu zaczął się od niegoi tylko na nim. A wobec skutecznych i pomocnych porad skłaniam się (niestety), do ponownej instalacji systemu operacyjnego. Za całą pomoc dziękuję serdecznie i pozdrawiam głównie Żółtego. [color=darkred][i][b]Połączyłem obydwa posty -Seeker-[/b][/i][/color]
draco
Dodano
22.10.2007 13:07:52
Na tym laptopie nie masz czasem właczonego ICSa? Poza tym, jeśli masz możliwość sprawdź laptopa na jakimś hot spocie . Jeśli będzie wykrywał sieć i sie łączył , kartę Wi-fi możesz wyeliminować jako przyczynę
Seeker
Dodano
22.10.2007 08:27:52
Raczej nie. Na tym komputerze mam Kasprsky Anti-Virus 7 (orginalny), a jako firewall - zaporę Windows XP. Przez sieć LAN wszystko działa ok i jest dostęp do internetu. Zresztą przewidziałem możliwość blokady przez zaporę i ją wyłączyłem - nic nie dało. Idę spać. A jutro... Chyba przyjdzie mi przeinstalowaćsystem. :-(
draco
Dodano
22.10.2007 02:35:26
Czyli jest OK. Jakis firewall nie wycina dostepu do sieci ??
Żółty
Dodano
22.10.2007 02:08:39
Klient DHCP: - Stan: Uruchomiono, - Typ uruchomienia: Automatyczny. ???
draco
Dodano
22.10.2007 02:00:44
Usługi o nazwie "Klient DHCP" masz poszukać i sprawdzić czy jest uruchomiona i tryb jej uruchamiania automatyczny jest.
Żółty
Dodano
22.10.2007 01:22:36
Oglądam i czego mam szukać? Widzę listę różnych programówi nformacje o nich i co dalej? Szczeże mówiąc szykuję się do ponownej instalacji systemu. :-(
draco
Dodano
22.10.2007 00:59:50
W systemie jeszcze jest usługa - w Start -> uruchom wpisz services.msc i obejrzyj
Żółty
Dodano
22.10.2007 00:24:39
Znalazłem. Router ma ustawione Network Address Server Settings (DHCP) - Local DHCP Server: [b]Enable[/b]. Dostępne są również opcje: - Disable i - DHCP Relay. Czyli chyba prawidłowo. Chodzi o to żeby mógł komputer uzyskać wszystkie potrzebne dane od router'a automatcznie. Zresztą tak jak pisałem wyżej przy router'ze nic nie grzebałem ostatnio i było wszystko ok, do momentu gdy zacząłem grzebać w ustawienie=ach Notebook'a - co zresztą anulowałem. Jakieś sugestie?
draco
Dodano
21.10.2007 19:12:23
Nie wiem. To się sprawdza w komputerze, czy routerze?
draco
Dodano
21.10.2007 10:22:14
Usługa klient DHCP dziala ??
Żółty
Dodano
20.10.2007 21:02:34
draco
Dodano:
20.10.2007 20:37:29
Komentarzy:
16
Strona 1 / 1