Zawieszenie przy wysokich rozdzielczościach

Otóż mam taki problem. Gdy gram sobie w gry na rozdzielczościach wyższych niż 1024x768. Np. 1280x1024 czy na optymalnej dla mojego panoramicznego monitora 1680x1050 To po jakichś 30min grania, wyłącza mi się monitor, po czym sam włącza, a zaraz po tym zawiesza się komputer. Mój sprzęt to: Procesor: AMD Athlon X2 6000+ 3,1GHz RAM: 4x1GB Kingston HyperX 800MHz Grafika: Asus ATI Radeon HD4850 1GB 256bit Płyta Główna: Asus M2NPV-MX (Dość stara) Zasilacz: Pentagram Silent Force 620W Monitor: Samsung SyncMaster T220 22" Panoramiczny System to Windows Vista Ultimate 64bit Problem występuje w takich grach jak: Call of Duty 5 Assassin Creed GTA IV Sprzęt to spokojnie powinien udźwignąć. Jak w GTA IV jest jakaś miarka ile wyciągnie grafika i ile mam ustawione to działo się tak przy ustawieniu 700/1100 (Jak ktoś grał to wie o co chodzi) Aha! Mam najnowsze sterowniki do karty graficznej ze strony producenta. EDIT: Piszę w dziale Visty, bo wydaje mi się że to może być jej wina, bo jak by nie patrzeć to sprzęt powinien gry na takich rozdzielczościach dźwignąć. Tak samo Gry są na tyle nowe że takie rozdzielczości powinny obsługiwać.

Odpowiedzi: 2

Podkręcana najwyżej fabrycznie... ale i tak wątpię, ja jej nie tykałem... Ale w sumie możliwe... bo w sumie tak się zastanawiałem sam to myślałem o za słabym zasilaniu, karta na max obrotach ciągnie gdzieś 300-400W do tego procesor 90W i jeszcze reszta sprzętu. Ale jak mi raz brakło zasilania jak miałem jeszcze 400W zasilacz, to się komp wyłączył to odrzuciłem, ale że przegrzanie to możliwe, bo mam tylko 80cm wiatraczek do wspomagania chłodzenia... Więc w sumie wypadałoby większą obudowę z lepszym chłodzeniem, bo na wodne nie przejdę, a większego wiatraka czy więcej nie podepnę... Jeszcze mogę z downlockować kartę...
Xingu
Dodano
06.01.2009 19:33:37
Sprawdzałeś temperaturę karty? Może się przegrzewa... Ta karta jest podkręcona tak? Puść ją w ustawieniach standardowych i zobacz jak będzie.
SLAY3R
Dodano
06.01.2009 01:23:54
Xingu
Dodano:
05.01.2009 22:08:51
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1