Zasobożerność wuauclt.exe i svchost.exe w systemie XP

Witam, od kilku dni co włączę komputer na "dzień dobry" procesy wuauclt.exe i svchost.exe zajmują większość zasobów, tak że uruchomienie czegokolwiek zajmuje nawet kilka minut. Dzieje się tak przez 20-30 minut od uruchomienia się systemu i włączenia modemu internetowego. Wyczytałem, że pierwszy w/w proces odpowiada za automatyczne aktualizacje, jednak wcześniej nie zajmował zasobów przez tak długi czas (zwykle było to 3-5 minut). Do tego svchost.exe w menadżerze zadań jest powielony - występuje 10 razy (obecnie) i jest to "System" lub "Usługa lokalna". Jakby tego było mało w czasie tego "zamulenia" Avira Anitvir Personal Free Antivirus potrafi się wyłączyć, tzn. przełącza się na "deacitved" i aby z powrotem ją uruchomić trzeba to robić ręcznie. To jest problem opisany w sieci z dnia 2010-08-05. Ja mam to samo - sprawa zaistniała po ostatniej automatycznej aktualizacji XP. Daty nie pamiętam. Proszę o zgłoszenie problemu i pomoc. Serdecznie pozdrawiam - michał :)

Odpowiedzi: 2

Zauważ co napisałem: okresowo i bez wyłączania usługi.
XanTyp
Dodano
21.08.2010 18:55:01
  • Nadadministrator 22.08.2010 09:58:48

    [quote=XanTyp]Zauważ co napisałem: okresowo i bez wyłączania usługi.[/quote] Mój windows okresowo zawiesza się [rotfl] a chciałbym żeby tego nie robił ](*,) Masz na to radę ? Twój post nic nie wnosi - chyba, że masz na celu nabicie postów, co Mnie zbytnio nie obchodzi lub jesteś Amichael_6o na drugim nicku :lol: [quote=XanTyp]A poradź no, NADADMINIE, co ma chłopak zrobić, jeśli ma legalny system i chce mieć automatyczne aktualizacje i pozbyć się problemu bez wyłączania tej usługi.[/quote] ZAUWAŻ, że Amichael_6o nawet nie wspomniał, że chce mieć włączoną usługę automatycznego update'u... chyba, że wiesz czego chcą użytkownicy :-) [quote=Nadadministrator]a)Mniemam, że masz włączone Automatyczne Aktualizacje ? ---> WYŁĄCZ JE. Gdy będziesz ręcznie pobierać aktualizacje, to napisz czy komputer "wisi" podczas tej czynności.[/quote] ZAUWAŻ i pomyśl jaki jest cel zdania napisanego powyżej :-) zacznij od "Gdy będziesz..." [quote=XanTyp] Bo na ten przykład, mam podobnie, ale tylko okresowo i co z na to poradzisz? [/quote] Jeżeli masz problem to załóż wątek lub po sprecyzowaniu - dołącz do istniejącego. O: (wersja hardcorowa :_)) Przywrócić plik wuaudt z dysku instalacyjnego :-) jako admin chyba wiesz jak, wiesz prawda ?...

[quote=Amichael_6o]Witam, od kilku dni co włączę komputer na "dzień dobry" procesy wuauclt.exe i svchost.exe zajmują większość zasobów (...) [/quote] 1.JEŻELI JEST TO PLIK wuauclt.exe to masz (na50%) wirusa ! [-x O: a)Przeskanowanie systemu powinno usunąć szkodnika, jeżeli masz antywirusa... 0.o b)Prawdopodobnie w katalogu Temp masz ten wuauclt.exe, spróbuj go usunąc np. [url=http://www.dobreprogramy.pl/ATF,Program,Windows,11943.html]Atf Cleanerem :-)[/url] 2.JEŻELI JEST TO PLIK wuaudt.exe to: O: a)Mniemam, że masz włączone Automatyczne Aktualizacje ? ---> WYŁĄCZ JE. Gdy będziesz ręcznie pobierać aktualizacje, to napisz czy komputer "wisi" podczas tej czynności. b)Spróbuj zarejestrować dllki, pobierając plik .bat [url=http://www.przeklej.pl/plik/pomoc-bat-001cg81032mv]Stąd :-)[/url] c)Czy wyskakują jakieś kody błędu ? d)Przeskanowałeś komputer pod kątem Malware ? [pendrive szczególnie] Problem z Twoją Avirą dotyczy również innych antywirusów :-)
Nadadministrator
Dodano
21.08.2010 16:29:11
  • XanTyp 21.08.2010 17:20:40

    [quote=Nadadministrator]a)Mniemam, że masz włączone Automatyczne Aktualizacje ? ---> WYŁĄCZ JE. [/quote]A poradź no, NADADMINIE, co ma chłopak zrobić, jeśli ma legalny system i chce mieć automatyczne aktualizacje i pozbyć się problemu bez wyłączania tej usługi. Bo na ten przykład, mam podobnie, ale tylko okresowo i co z na to poradzisz? Najprościej jest uciąć gałąź... ](*,)

  • Nadadministrator 21.08.2010 17:38:53

    [quote=XanTyp]A poradź no, NADADMINIE, co ma chłopak zrobić, jeśli ma legalny system i chce mieć automatyczne aktualizacje i pozbyć się problemu bez wyłączania tej usługi. Bo na ten przykład, mam podobnie, ale tylko okresowo i co z na to poradzisz? Najprościej jest uciąć gałąź... ](*,) [/quote] 1.Wyłączyć usługę wuaudt 2.Wyczyścić foldery : temp, temporary internet files, rejestr. [ewentualnie skorzystać z opcji Przywracania Systemu jeżeli jest] 3.ZWRÓĆ UWAGĘ NA REJESTROWANIE DLL-ÓW w poprzednim Moim poście. 4.Restart kompa 5.Włączenie usługi wuaudt Na podstawie logów z ComboFixa itp. itd. znaleźć przyczynę. Chyba wiesz ocb... Ja mam auto na benzynę a chciałbym lać ropę :lol: hmm Mam okresowe bóle brzucha - możesz na podstawie tego zdania określić przyczynę i usunąć ją ? Pewnie pozbyć się bez wizyty u lekarza, heh...

Amichael_6o
Dodano:
21.08.2010 11:28:47
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1