Zasady usuwania kont email

Ciężko mi było umieścić ten temat w innym dziale więc uznałem, że ten jest i tak najbardziej odpowiedni. Mam takie teoretyczne pytanie odnośnie zakładanych kont email. Bardzo często je zmieniałem ponieważ zdarzało mi się je podawać na stronach, które potem rozsyłały do mnie niesamowitą ilość SPAMu. Od zawsze korzystam z kont Gmail. Niestety dotąd było tak, że kiedy usuwa się konto Gmail należy podać adres alternatywny. W tym celu zawsze zakładałem tymczasowo konto na WP. Login w WP miał służyć do logowania się na Gmail a wszelkie maile miały po usunięciu poczty GM przychodzić na nowy adres na WP. Rozpisałem się... Sendo sprawy to takie o to pytanie: czy usunięcie konta na WP, które służy jako login do Gmaila spowoduje trwałe usunięcie na zawsze wszystkiego co związanego z kontem GM? Jakiś czas temu usunąłem jedno konto z WP i po dłuższym czasie login nadal był aktywny. Czy jest wyznaczony jakiś czas kiedy wszelkie info. o koncie są na zawsze wyrzucane przez portal WP? Czy wtedy login przestaje być aktywny i przestają działać zarówno poczty GM jak i WP?

Odpowiedzi: 2

Cóż, pokojarzyłem teraz mechanikę, bo mam tak samo z logowaniem na youtube, korzystając z adresu xyz@o2.pl jako loginu. Co do reszty, to jednak gdybamy sobie i uważam, że najlepiej było by skierować te pytania do administracji konkretnych, wymienionych serwerów pocztowych w celu uzyskania najpewniejszych danych.
XanTyp
Dodano
06.01.2011 06:27:24
Nie bardzo rozumiem, co ma treść postu do sieci i udostępniania plików więc przeniosłem do jednak chyba bardziej odpowiedniego działu.[quote=Fenix189]Sendo sprawy to takie o to pytanie: czy usunięcie konta na WP, [u]które służy jako login do Gmaila[/u] spowoduje trwałe usunięcie na zawsze wszystkiego co związanego z kontem GM?[/quote]Możesz wyjaśnić sens tego, co ci podkreśliłem?[quote=Fenix189] Jakiś czas temu usunąłem jedno konto z WP i po dłuższym czasie login nadal był aktywny.[/quote]Skasowałeś konto a mimo to mogłeś się na nie logować? Dobrze rozumiem?[quote=Fenix189] Czy jest wyznaczony jakiś czas kiedy wszelkie info. o koncie są na zawsze wyrzucane przez portal WP?[/quote] Ten i powyższy cytat skieruj raczej do administracji poczty na Wirtualnej Polsce.
XanTyp
Dodano
04.01.2011 18:35:09
  • Fenix189 05.01.2011 17:38:00

    [quote=XanTyp]Nie bardzo rozumiem, co ma treść postu do sieci i udostępniania plików więc przeniosłem do jednak chyba bardziej odpowiedniego działu.[quote=Fenix189]Sendo sprawy to takie o to pytanie: czy usunięcie konta na WP, [u]które służy jako login do Gmaila[/u] spowoduje trwałe usunięcie na zawsze wszystkiego co związanego z kontem GM?[/quote]Możesz wyjaśnić sens tego, co ci podkreśliłem?[quote=Fenix189] Jakiś czas temu usunąłem jedno konto z WP i po dłuższym czasie login nadal był aktywny.[/quote]Skasowałeś konto a mimo to mogłeś się na nie logować? Dobrze rozumiem?[quote=Fenix189] Czy jest wyznaczony jakiś czas kiedy wszelkie info. o koncie są na zawsze wyrzucane przez portal WP?[/quote] Ten i powyższy cytat skieruj raczej do administracji poczty na Wirtualnej Polsce.[/quote] No być może jest to bardziej odpowiednie subforum ale konta email skojarzyłem z siecią internet po prostu. Problemu nie mam a jedynie temat założyłem dla wyjaśnienia takiej oto teoretycznej sprawy. No dokładnie tak jak czytasz. Założenie konta email na WP np. służy jako adres, login do logowania się na usługi Google, którymi nie tylko są poczta. Mimo tego, że usuwam konto na WP, podanie w rubryce login na Googlach np. xyz@wp.pl skutkuje zalogowaniem do dawnego konta GM. Przy usuwaniu poczty GM należy podać adres alternatywny, który jak jest napisane służy do dalszego korzystania z usług Google. I tu moje zdziwienie, że usunięte z serwisu WP konto xyz@wp.pl nadal pozwala pod tą nazwą zalogować się na GM. Dlatego dalej moje pytania i wnioski, ze konto nadal jest na serwerze WP i jest zapewne usuwane po dłuższym okresie. Coś mi się tak wydawało, że trwałe usunięcie z bazy następuje po 3 miesiącach czy nawet roku od niekorzystania. No ale największy dziw bierze, że ten niby nieistniejący login na WP nadal pozwala wchodzić na Google.

Fenix189
Dodano:
03.01.2011 16:29:46
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1