zasady grupy jak utworzyć

Witam! mam problem ponieważ chce utworzyć zasady grupy dla kilku użytkowników w domenie na win2k3, no i tu jest problem, szukałem informacji ale większość z nich jest po angielsku a tym mi za dobrze nie idzie, czy jest gdzieś opisane krok po kroku jak się tworzy zasady grupy albo czy ktoś może mi to wyjaśnić? rozumiem ze wchodzę w "Group Policy Menagement" i w niej mam grupy użytkowników z AD i co dalej??

Odpowiedzi: 5

Link wyleciał a kolega ma w głębokim poważaniu sugestie moderacji.
XanTyp
Dodano
06.03.2012 11:45:37
Jest 8:47 /jutro, czyli 6 marca przed południem/ i link nadal prowadzi do 404, w związku z czym ponawiam prośbę o jego usunięcie. Masz czas do popołudnia, potem uczynię to osobiście lub poproszę XanTypa.
Veers
Dodano
06.03.2012 09:50:18
Link jest dobry tylko co jakiś czas stronka nie działa;/ sorki spróbuj jeśli możesz do południa jutro
piotr-waw
Dodano
06.03.2012 00:44:28
To i ja dołożę cegiełkę: piotr-waw - popraw linka bo prowadzi do 404. Co do pytania zaś, to jest to jeden z moich "ulubionych" paradoksów. Sprawa tworzenia i zarządzania GPO jest tak prosta ... że aż zagmatwana. Wypada zacząć od tego, że skoro już masz postawione AD, to wypadałoby użyć do zarządzania GPO przystawki Zasady Grupy dla konsoli Active Directory, dzięki czemu będziesz w stanie namierzyć odpowiedni kontener i zdefiniować dla niego odpowiednie zasady grupy. Krok po kroku: 1. Otworzyć Użytkownicy i komputery usługi Active Directory 2. W drzewie wybrać odpowiednią domenę lub jednostkę organizacyjną i kliknąć na niej prawym klawiszem myszy wybierając z menu kontekstowego Właściwości 3. w otwartym oknie wybrać zakładkę Zasady grupy - tu można zmodyfikować istniejący lub dodać nowy obiekt GPO I w tym miejscu można by poprzestać, gdyż temat zakładania / edycji GPO został zasadniczo wyczerpany. Jednak doświadczenie podpowiada mi że dopiero w tym miejscu zaczną się sypać pytania. W związku z tym - będzie łatwiej jeśli opiszesz co też przykładowo chcesz osiągnąć za pomocą GPO dla tych kilku użytkowników. (I nie zapomnij podać na jakich systemach klienckich oni będą pracować).
Veers
Dodano
04.03.2012 03:46:19
Witam jestem nowy na forum a już Panowie moderatorzy mają do mnie problem że odpowiadam na pytania starając się pomóc, o ile ten temat jest jeszcze aktualny to posyłam linka który co prawda jest na win server 2008 ale cała operacja przebiega dokładnie tak samo, będzie pomocny w razie czego pisz opiszę Ci jak zrobić, operacja jest w gruncie rzeczy bardzo prosta;] pozdrawiam [color=darkred]Oczywiście, że mamy, bo jak rzepy czepiamy się wszystkiego - oczywiście bezzasadnie. X.[/color]
piotr-waw
Dodano
03.03.2012 13:00:28
kamilm12345
Dodano:
13.11.2011 16:38:04
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1