Zarządzanie komputerem zdalnym

Witam. Problem z uruchomieniem konsoli mmc na zdalnym komputerze. Na początek kilka informacji o sieci, w której pracuję: Posiadam jeden serwer Win2003srv o nazwie SERVER01, jeden z komputerów klienckich nazywa się KLIENT01. Wszystkie komputery są wpięte wewnątrz grupy roboczej MSHOME. Chciałbym teraz uruchomić konsolę mmc na komputerze KLIENT01, ale z uprawnieniami Administratora serwera SERVER01. Uruchamiam polecenie [b]runas[/b] z następującą składnią: [b]runas /user:server01\Administrator mmc[/b] Następnie program prosi mnie o podanie hasła Administratora. I nie wiem dlaczego, ale pasuje hasło Administratora komputera KLIENT01, a nie SERVER01. Wiem, że użycie składni dla administratora domeny zadziała: [b]runas /user:[i]nazwa_domeny[/i]\Administrator mmc[/b] Ale co można zrobić w przypadku grupy roboczej, a nie domeny ?? Z góry dziękuję za każdą podpowiedź. Pozdrawiam. Łukasz Będziński.

Odpowiedzi: 1

[quote=aradan]Witam. Problem z uruchomieniem konsoli mmc na zdalnym komputerze. Na początek kilka informacji o sieci, w której pracuję: Posiadam jeden serwer Win2003srv o nazwie SERVER01, jeden z komputerów klienckich nazywa się KLIENT01. Wszystkie komputery są wpięte wewnątrz grupy roboczej MSHOME. .[/quote] [quote=aradan] Wiem, że użycie składni dla administratora domeny zadziała: [b]runas /user:[i]nazwa_domeny[/i]\Administrator mmc[/b] [/quote] Nie bardzo rozumiem jednej rzeczy raz piszesz (1 cytat) ze komputery sa w grupie roboczej a potem ze podajesz haslo administratora domeny ? Czy zatem komputery sa w domenie a server01 to jej kontroler ?
mrsit
Dodano
06.10.2008 09:27:28
aradan
Dodano:
18.02.2008 19:49:33
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1