Zapora Windows 2003 Server Standart Edition HELP!

Witam! Mam następujący problem, Chciałbym otworzyć porty w zaporze Windows 2003 do programu np. Azureus. i jest problem natury następującej: Gdy wchodze w Połączenia Sieciowe –> Właściwości Połączenia Lokalnego –> Zaawansowane –> Klikam na konfiguracje Zapory Windows pojawia sie następujący komunikat:

Nie moźna uruchomić zapory systemu Windows, Poniewaź inny uruchomiony program, lub usługa moźe uźywać składnika translacji adresów sieciowych (Ipnat.sys).



Gdzie sprawdzić co uzywa tegoź składnika, jak to wyłączyć i uzyskac dostęp do konfiguracji Zapory Windows?? Prosze o pomoc!!

Odpowiedzi: 8

Wiem co to jest edycja :P nie pierwszy raz jestem na forum, jednak gdyby nie odpowiedź w nowym postcie to temat by zawendrował na dół, a problem mam dalej nie zaźegnany ;/

p.s. Konto Gościa dałem na Włączony, opcja została odblokowana nie wiem teraz nawet jak, Są jakies postępy kolega moze przeglądać moje pliki ja do Niego nie mam dostępu ;/ on ma Windows XP. Konfigurował sieć juz pare razy i nic dalej on ma dostęp do mnie ja do Niego nie ;/ Ma ktoś jakiś pomysł gdzie leźy błąd? – komunikat wyskakuje ze nie mam uprawnień do przeglądania tego komputera czy cos takiego, a gdy wyszukam jego komputer to go znajduje jednak dostać sie nie moge. Troszke namotałem jednak chyba mnie jakoś moźna zrozumieć (mam nadzieje :D)

________________
Dobra :D juz rozwiązałem problem w inny sposób, poprostu kolega zaintalowałe ten sam sytem :D hehe i nie ma wiekszych problemów jak coś będę pisał :)

pozdrawiam i Thx za pomoc :)
M2X
Dodano
06.02.2006 16:37:02
M2X:
M2X ale z tym awatarem to nie źle przesadziłeś, jakies 85x

Juz lepiej? :P



Lepiej :D

Jeszcze jak byś zauwazył taki przycieś "Zmień" w prawym górnym rogu twojego postu i uźywał go jak chcesz cos dopisać to juz by było całkiem dobrze :wink:
wojtt
Dodano
06.02.2006 16:11:58
M2X ale z tym awatarem to nie źle przesadziłeś, jakies 85x

Juz lepiej? :P

a co do mojego problemu to troche sprecyzuje. Jeśli to pomoźe to mam Router, tyle ze przedtem pod XP Wszystko działało teraz nie wiem co gdzie ustawić bo to jest moje pierwsze spotkanie z Systemem typu Server, w sumie to wiedziałem na co sie porywam. ale nie narzekam ^^ wszystkiego trzeba sie nauczyć w źyciu. Tak wiec prosze o pomoc, bo nadal sieć miedzy komputerami nie działa nie wiem co i gdzie mogłem źle ustawić :/
M2X
Dodano
06.02.2006 16:08:54
:shock:

M2X ale z tym awatarem to nie źle przesadziłeś, jakies 85x

2 post od góry (EL NIN0) –>

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=48198&start=15

memek – ty teź!
wojtt
Dodano
06.02.2006 15:40:03
memek:
Zeby nie pojawiało się okno logowania trzeba włączyć konto Gościa: Uruchom... –> secpol.msc –> Zasady lokalne –> Opcje zabezpieczeń –> "Konta: Stan konta gościa" dajemy na włącz, oczywiście musisz teź przydzielić odpowiednie uprawnienia do katalogu który udostępniasz


Hmm a co zrobić jeśli te opcje są nie dostępne, tzn. nie moge ani włączyć ani wyłączyć... ??

co do 2 rzeczy to mam włączone i dalej nic ;/
M2X
Dodano
06.02.2006 15:32:32
Zeby nie pojawiało się okno logowania trzeba włączyć konto Gościa: Uruchom... –> secpol.msc –> Zasady lokalne –> Opcje zabezpieczeń –> "Konta: Stan konta gościa" dajemy na włącz, oczywiście musisz teź przydzielić odpowiednie uprawnienia do katalogu który udostępniasz

Jeźeli nie widać sieci lokalnej moźe masz wyłączony system NetBIOS przez TCP/IP. Sprawdź we właściwościach protokołu TCP/IP –> zaawansowane –> zakładka WINS czy ta opcja jest na pewno włączona
memek
Dodano
06.02.2006 01:44:30
Qrcze... Pojawił sie następny Problem :(. Jak udostępnić pliki na Tym windowsie aby uniknąć koniecznosci wpisywania loginu i hasła to raz (tak miałem przedtem), dwa jak jest teraz zapora włączona to wogóle sieci lokalnej nie widzi. Ktoś ma pomysł jak to naprawić i jak uniknąć uciąźliwego logowania??
M2X
Dodano
05.02.2006 20:53:23
Dobra juz nie waźne :oops: Błąd tkwił w tym źe nie wyłączyłem usłygi Routingu i połączeń zdalnych, tam były poblokowane porty – gdy je skonfigurowałem znów coś dotknąłem i internet przestał dziłać :D. Lecz gdy wyłączyłem w zupełności usługe Routingu i zrestartowałem system wszystko ładnie odpaliło w dodatku Zapora Systemu Windows sie aktywowała i moge juz w niej grzebać :)

Przepraszam za zamieszanie. :oops:
M2X
Dodano
05.02.2006 18:14:08
M2X
Dodano:
05.02.2006 17:40:19
Komentarzy:
8
Strona 1 / 1