Zapisywanie własnego rozmiaru i wyglądu czcionki, tak by przy uruchamianiu Worda były one domyślne

Witam. w jaki sposób zapisać czcionkę (rozmiar, wygląd), tak by przy każdym uruchomieniu programu Word była ona od razu ustawiona *domyślna* ? Trochę wkurzające jest ciągłe zmienianie jej, gdy tylko otwieram Worda. Chciałbym się jeszcze zapytać, czy istnieje możliwość ustawienia własnego rozmiaru czcionki oraz wyglądu dla np. "Tytułu" czy "Podtytułu" i zapisanie go tak, by te moje własne ustawienia były domyślne w programie, i przy ponownym jego uruchomieniu automatycznie się uruchamiały, bez żadnego przestawiania ? Dobrze by było gdyby takie coś istniało, bo także i tu mam swój ulubiony rozmiar i wygląd czcionki, dla tytułów, podtytułów itp., a za każdą razą jak kliknę w to okienko gdzie szybko zmienia się wygląd i rozmiar czcionki dla danego typu (normalny, bez odstępów, nagłówek, nagłówek 2, tytuł itp.) to muszę ustawiać ręcznie to wszystko, a chciałbym by było to zapisane według moich własnych ustawień. Używam, Microsoft Office 2007. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 6

Usunąłem ten plik Normal11.dotm i teraz już działa :) Pozdrawiam
Ic3PL
Dodano
22.03.2010 21:25:10
Ciągle to samo... Może zły plik otwieram... :rolleyes: U Ciebie jest on taki sam i w tym samym miejscu? http://img704.imageshack.us/img704/261/normala.png Też masz jeszcze dodatkowo plik Normal11 poniżej? :> Jeszcze jedno pytanko, jak później w razie czego przywrócić ustawienia domyślne, bez ponownej instalacji pakietu?
Ic3PL
Dodano
16.03.2010 22:28:13
  • Ucho 21.03.2010 10:35:01

    [quote=Ic3PL]U Ciebie jest on taki sam i w tym samym miejscu?[/quote]Tak. [quote=Ic3PL]Też masz jeszcze dodatkowo plik Normal11 poniżej? :>[/quote]Nie. [quote=Ic3PL]Jeszcze jedno pytanko, jak później w razie czego przywrócić ustawienia domyślne, bez ponownej instalacji pakietu?[/quote]Skopiować oryginalny normal.dotm i potem go podmienić.

Nie wiem, u mnie działa OK. Jeszcze raz: -otwórz nowy dokument -otwórz normal.dotm -ustaw po swojemu -kliknij dyskietkę coby zapisać ustawienia -zamknij normal.dotm -zamknij nowy dokument Utwórz nowy dokument, otwórz go i sprawdź.
Ucho
Dodano
16.03.2010 21:15:43
Zrobiłem wszystko zgodnie z poleceniami, a i tak styl jest zwykły domyślny po każdorazowym utworzeniu nowego dokumentu Word i wejściu w niego. Co prawda w [b]Zmień style -> Zestaw stylów[/b] jest mój własny, działający, ale nie zmienia to faktu, że muszę go za każdą razą ustawiać, gdy tylko utworzę nowy dokument. Jeszcze raz, może coś źle robię... [b]Przycisk pakietu Office -> Otwórz -> Po lewo (nad Recent) Zaufane szablony -> Normal -> Otwieram go -> i... mam tam już wszystko zapisane, tak jak chciałem, bo wcześniej ustawiłem wszystko i zapisałem -> biorę jeszcze raz "Zapisz" -> Wychodzę z programu.[/b] [b]Tworzę "Nowy Dokument programu Microsoft Office Word" na Pulpicie -> Wchodzę w niego -> Dalej, domyślne ustawienia programu... [/b] :rolleyes: :neutral: Czemu tak się dzieje?
Ic3PL
Dodano
16.03.2010 18:04:06
Wszystko to można zrobić zmieniając ustawienia w pliku normal.dotm, czyli w szablonie domyślnym. Nie będę przepisywał pomocy, tam wszystko jest. Wciśnij F1 potem wpisz frazę Zmienianie szablonu normal i wszystko masz. Jak go zmienisz na swoją modłę i zapiszesz to Word będzie zawsze się uruchamiał z Twoimi ustawieniami.
Ucho
Dodano
15.03.2010 23:21:55
[quote=Ic3PL]w jaki sposób zapisać czcionkę (rozmiar, wygląd), tak by przy każdym uruchomieniu programu Word była ona od razu ustawiona *domyślna* ? [/quote] Po napisaniu kawałka tekstu "po swojemu" zaznacz go, a potem Narzędzia główne>style>strałka z kreseczką po prawej obok styli>zapisz zaznaczenie jako nowy szybki styl. Powinno zadziałać. [quote=Ic3PL]czy istnieje możliwość ustawienia własnego rozmiaru czcionki oraz wyglądu dla np. "Tytułu" czy "Podtytułu" i zapisanie go tak, by te moje własne ustawienia były domyślne w programie, i przy ponownym jego uruchomieniu automatycznie się uruchamiały, bez żadnego przestawiania ?[/quote] Kliknij na znaczek Office`a w lewym, górnym rogu i wybierz na samym dole Opcje programu Word. Pogrzeb tutaj.
Ucho
Dodano
15.03.2010 23:08:39
  • Ucho 15.03.2010 23:09:30

    [quote=Ucho][quote=Ic3PL]w jaki sposób zapisać czcionkę (rozmiar, wygląd), tak by przy każdym uruchomieniu programu Word była ona od razu ustawiona *domyślna* ? [/quote] Po napisaniu kawałka tekstu "po swojemu" zaznacz go, a potem Narzędzia główne>style>strałka z kreseczką po prawej obok styli>zapisz zaznaczenie jako nowy szybki styl. Powinno zadziałać. Ew. wystarczy raz kliknąć na taki zdefiniowany styl. [quote=Ic3PL]czy istnieje możliwość ustawienia własnego rozmiaru czcionki oraz wyglądu dla np. "Tytułu" czy "Podtytułu" i zapisanie go tak, by te moje własne ustawienia były domyślne w programie, i przy ponownym jego uruchomieniu automatycznie się uruchamiały, bez żadnego przestawiania ?[/quote] Kliknij na znaczek Office`a w lewym, górnym rogu i wybierz na samym dole Opcje programu Word. Pogrzeb tutaj. [/quote]

Ic3PL
Dodano:
15.03.2010 18:04:02
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1