zapisywanie plików

Mam takie pytanie..Czy w Viście inaczej system zapisuje pliki niż w xp?.Chodzi mi o to że znajoma jak chciała zapisać załączniki jpg.z poczty to jej to zapisało na komputerze ale w folderze skompresowanym..Nie widziałem tego a ja mam xp więc nie wiem o co chodzi..Napisała mi tylko że folder wygląda jak zamek (kojarzy mi się z zipem..).Czemu w taki sposób jej pliki zapisuje ?

Odpowiedzi: 10

Dobrym wyjściem dla twojej znajomej, będzie użytkowanie jakiegokolwiek programu pocztowego. Podejrzewam że zaoszczędziło by ci to wielu tłumaczeń co/gdzie/jak. Sam jestem serwisantem i wielu moich klientów powiedzmy "mało zaawansowanych" miało podobne problemy. Teraz każdemu konfiguruje Outlook/Thunderbird, pokazuje jak użytkować. Dzięki temu nawet w przypadku kiedy zmieni on swój serwis poczty, to po wprowadzeniu nowych danych w program - zasada działania pozostaje bez zmian. Także polecam ci skonfigurować jej jakikolwiek ;) Pozdrawiam
aisou
Dodano
15.02.2009 16:35:04
Dzięki za odpowiedż,coś pokombinuje...mordęga komuś coś tłumaczyć jak zero ma podstaw..może jej się uda coś zrobić..Jak nie to muszę jej to naocznie pokazać,bo za każdym razem może mieć takie problemy..A już czasem siły nie mam....:):)
kerry22
Dodano
15.02.2009 15:11:30
zawsze ma możliwość wyodrębnienia plików. Prawokilk na archiwum i bodajże wyodrębnij - nie pamiętam dokładnie, bo już od dawna mam anglojęzyczny system. Albo niech ściągnie każdy plik z poczty jeszcze raz i pojedynczo - ja nie widze problemu ;]
ry5i3kszczur
Dodano
15.02.2009 15:09:05
na onecie w poczcie też jest opcja zapisz wszystkie załączniki,tylko ona chciała te zdjęcia wrzucić na stronę a teraz nie może...
kerry22
Dodano
15.02.2009 15:05:34
trudno od niej bardziej rzeczowe informacje uzyskać (blondynka...:)),wiem że kiedyś jakoś zapisała to normalnie a teraz nie wiem co wyrabia...Ale nie dziwię się bo przedtem miała pocztę na wp i tam miała przy załącznikach zapisz itp..,teraz wysyłałem jej to na onet to już miała problemy bo nie wiedziała jak zapisać bo pisała że nic nie widzi żadnych opcjii.Dopiero jej musiałem pół godziny tłumaczyć jak zapisać załączniki z onetu...to znowu coś powyrabiała...::)
kerry22
Dodano
15.02.2009 15:03:56
kiedyś spotkałem się z takim czymś, już nie pamiętam gdzie to było, że jak ktoś miał w mailu więcej niż jeden plik, każdy z osobna, to była możliwość zapisu wszystkiego w jednym katalogu. Teraz poczta od googla tak ma (teraz sprawdziłem) i jest opcja, żeby pobrać każdy z osobna, albo całość, jako archiwum, mi proponuje zapisanie jako .zip, a ona może nie ma zipka, więc skompresowało jej standardowym narzędziem od Windowsa. Powiedz jej, żeby spróbowała zapisać każdy plik z osobna z uwzględnieniem formatu zapisywania pliku.
ry5i3kszczur
Dodano
15.02.2009 15:01:42
ze strony,a może tak być że przy zapisywaniu ma jakiś wybór w jakiej formie to zapisać?
kerry22
Dodano
15.02.2009 14:58:05
a czym ona pocztę odbiera? bezpośrednio ze strony, czy jakimś programem pocztowym?
ry5i3kszczur
Dodano
15.02.2009 14:56:33
Nie..,ja jej wysłałem kilka zdjęć mailem.I te zdjęcia były pojedyńcze w formie załączników.Niczym nie spakowane,dlatego nie wiem czemu jak je zapisała to jej zapisało w folderze skompresowanym..A może w systemie ma jakieś takie ustawienia..?
kerry22
Dodano
15.02.2009 14:55:11
jeśli dobrze rozumiem, to ktoś jej wysłał plik, a ona chciała go pobrać? ja nie widzę inne możliwości, jak tylko taką, że ktoś jej wysłał już taki plik. Po prostu. Mi się jeszcze nigdy nie przytrafiło, że plik został inaczej zapisany, jak dana osoba mi go wysłała.
ry5i3kszczur
Dodano
15.02.2009 14:43:18
kerry22
Dodano:
15.02.2009 14:23:11
Komentarzy:
10
Strona 1 / 1