Zalamka: polaczenie z netem w Vista

Witam serdecznie. Mam problem z polaczeniem visty z netem. Mam router linksysa WRT54GC i karte sieciowa WUSB54GC. Instalacja i konfiguracja sterownikow przebiegla pomyslnie. Router dziala bez problemow na xp. Problem jest tego typu ze lacze sie w Viscie - recznie skonfigurowalem polaczenie, szyfrowanie mam WEP i w oknie polaczenie internetowe jest sygnal ok, jest za routerem jest internet oraz ze kom otrzymal ip od routera. Ale jak wchodze w czy to opere czy IE to nie wyswietla zadnej strony. Sprobowalem w cmd z ipconfig i wszystko wyglada ok, ale ping juz nie przechodzi. Wylaczylem firewall systemowy i tez nic. Co robic? Wlasnie przed chwila windows pobral aktualizacje ale nic innego nie dziala....?!

Odpowiedzi: 4

DHCP Włączony czy wyłączony ? Wpisałeś DNSy ?? W połączeniach WIFI bo o tym chyba mowa, vista ma często problem z pobraniem adresów. Popróbuj kilka razy wyłączać i wyłączać kartę.... I jeszcze jeden bardzo dziwny sposób, (przy włączonym serwerze dhcp) poczekaj bez kombinowania z 30 min. może załapie. Sposób sprawdzony przeze mnie na wielu "laptokach"... vista potrzebuje czasu aby zrozumieć wifi :mryellow:
AdasB
Dodano
18.09.2008 10:03:29
Vista ma to do siebie że karty sieciowe i modemy pod usb ciężko chodzą. ale najlepszym rozwiązaniem byłby router z modemem podłączany pod kartę sieciową PCIE lub zintegrowaną z płytą główną. Takie rozwiązanie najlepiej sobie radzi z vistą. Zero sterowników i pracuje od pierwszego uruchomienia Windowsa. Na różnych forach różne cuda wypisują, ale jest lista sprzętu którego nie podłączysz pomimo faktu iż producent wypuścił sterowniki pod vistę. Marnujesz swój czas.
Razorek
Dodano
12.09.2008 02:04:28
sterowniki instalowalem od karty sieciowej wifi na usb i to wlasnie przez wi fi sie chce polaczyc przez ten klucz usb. Tak wogole to obecnie mam na tym kompie zainstalowane 2 karty sieciowe, jedna to zintegrowana z plyta glowna a druga to na usb. ( bo na poczatku myslalem ze to wina karty) Przeczytalem zeby ustawic sztywne ip, ale i to nie pomoglo. Ogolnie mam tak ze w ustawieniach sieci wszystko chula tzn przechodza pakiety ale jak z konsoli robie ping nic nie idzie i podobnie przez przegladarki:(
surtoip
Dodano
12.09.2008 00:29:07
Nie rozumie dlaczego Router podpinany pod kartę sieciową wymaga sterów...Ja mam podobny sposób łączenia się z netem z tym że jak potrzebuje neta to podpinam kabelek - nic nie instaluje... Ale nawet jeżeli musisz te stery instalować (przyznaje się że mogę tutaj być nie doinformowany i naprawdę sterów wymaga) to muszę Ci powiedzieć że instalowałem pod Vistą dwa modemy i nic nie wypaliło. Jednakże życzę powodzenia... P.S. Możesz jeszcze spróbować połączyć się z routerem i tymczasowo wyłączyć na min wszelkie zabezpieczenia i flirty.
Razorek
Dodano
11.09.2008 22:01:55
surtoip
Dodano:
11.09.2008 14:56:48
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1