zainstalowanie xp na viscie z recowera

witam ,zainstalowanie xp na viscie z recowera w laptopie .od dłuższego czasu staram się zainstalować xp na moim laptopie obok visty ,ale wyczerpałem już swoje możliwości ,zainstalowałem viste z rekovera poszło dobrze wgrałem na odrębnej partycji xp, za nim program net framework2,0 następnie vistabootpro3,3 zresetowałem odpaliłem wczytała się vista ale nie mogę odpalić xp oczwiście wyświetla się uszkodzony plik ntldr ,no i tak jak w opisie z forum tylko nie mogę skopiować tego pliku z płyty i w kleić w partycji vista i xp ,proszę powiedzieć może źle szukam tego pliku na dysku ,albo jest inna przyczyna bardzo proszę o radę . nie mogę rozgryść tej instalacji xp na viście czy na prawdę niemożna wytłumaczyć tego po kroku ,bo skopiuj tu wklej tam nic nie mówi .gdzie siedzi dany plik bo nie sposób go odszukać może będzie ktoś tak miły i pomoże mi przejść tą instalacje po raz 6 wgrałem te systemy i teraz czekam żeby ktoś krok po kroku przepchną mnie przez tą instalacje viste wgrałem pierwszą bo inaczej nie można mam xp na drugiej partycji ,xp jest na licencji om nie wiem czy ma to znaczenie do instalacji ,może w biosie coś pokręciłem z odpalaniem ,w każdym razie xp odpalił a vista widoczna jest w xp na dysku C na D jest xp ,bardzo proszę może znajdzie się ktoś kto potrafi mnie poprowadzić z góry dzięki.

Odpowiedzi: 5

Nie wiedziałem, że pracujemy tu, jak na pogotowiu i każdy musi być bezwzględnie obsłużony. Jaki ruch na forum, taka i częstotliwość pomocy. Zamykam, skoro sprawa rozwiązana.
XanTyp
Dodano
21.12.2011 14:19:04
poradziłem sobie sam a pomoc na forum to żadna
soul
Dodano
21.12.2011 11:03:59
witam, postaram się ,obecnie mam wgraną viste z recovera teraz wgrałem na osobnej partycji xp i tu stanąłem .chcę uruchomić dwa systemy ,vista ma świetne sterowniki do mojego laptopa ,bez których jest praktycznie złomem a do pracy potrzebuję xp .wiem że jest opisane na forum jak to robić ale coś robię nie tak ,i potrzebuję żeby ktoś cierpliwy przeprowadził mnie do końca operacji .cytat z forum (Nie zapomnij zgrać na partycję gdzie masz XP pliku ntldr (jest na płycie XP w katalogu i386). Skopiuj go na dysk na partycję od XP. )co to oznacza czy dobrze rozumie ,z oryginalnej płyty xp kopiuję ten plik ntldr ,umnie na płycie napisany jest dużymi literami i teraz gdzie go skopiować ,na którą partycje xp , całą procedurę przeprowadzałem z tego postu cytat ((Wysłane: 18 listopada 2007 18:56:34 Ranga: Użytkownik Zarejestrowany: 2007-11-11 CINKA Posty: 6 Punkty: 18 Lokalizacja: Planeta Ziemia Endrju z racji tego ze w tym czasie nie mogłam poswiecic tenu tematowi tyle czasu podałam tylko GG, gdybym chciała sie przechwalac tylko nie podałabym nr kontaktu. ja instalowałam xp na viste z racji tego ze mam laptopa z preinstalowana vista, po zainstalowaniu xp i uruchomieniu go nalezy wgrac program NET FRAMEWORK 2.0 a nastepnie VIstabootpro 3.3 . w programie Vistabootpro klikamy na "system bootloader" a w nim zaznaczamy pola "windows vista bootloader ( unistall legacy bootloader)" oraz pole "system partition"na dole kliknac install bootloader i restart kompa. po restarcie właczy sie vista -nalezy wejsc w dysk z xp odszukac program vistabootpro ( program files-pronetworks-vistabootpro i uruchomic , klikamy "Menage Os Enteries" i zaznaczamy pole "add NEW OS entry" w polu "OS name "wpisujemy Windows xp w OS Type wybieramy "windows legacy" w OD driwe - wpisac partycje na której jest xp Jezeli po restarcie wyskakuje bład przy próbie uruchomienia xp " uszkodzony plik ntldr" nalezy go skopiowac z płytki z xp na partycje z vista i xp Powrót do początku )))i tu stanąłem ,----dlatego jeszcze raz musiałem wgrywać całą viste bo powklejałem w niej w kilku miejscach ten plik ntldr a i tak się xp nie odpalił no i tu mam pod górkę
soul
Dodano
18.12.2011 11:24:54
Edycja nie gryzie.
XanTyp
Dodano
17.12.2011 23:00:31
nie mogę rozgryść tej instalacji xp na viście czy na prawdę niemożna wytłumaczyć tego po kroku ,bo skopiuj tu wklej tam nic nie mówi .gdzie siedzi dany plik bo nie sposób go odszukać może będzie ktoś tak miły i pomoże mi przejść tą instalacje po raz 6 wgrałem te systemy i teraz czekam żeby ktoś krok po kroku przepchną mnie przez tą instalacje viste wgrałem pierwszą bo inaczej nie można mam xp na drugiej partycji ,xp jest na licencji om nie wiem czy ma to znaczenie do instalacji ,może w biosie coś pokręciłem z odpalaniem ,w każdym razie xp odpalił a vista widoczna jest w xp na dysku C na D jest xp ,bardzo proszę może znajdzie się ktoś kto potrafi mnie poprowadzić z góry dzięki.
soul
Dodano
17.12.2011 15:44:56
soul
Dodano:
17.12.2011 13:22:38
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1