zainstalowałem xp po windows7 ale dalej brak możliwości wyboru

mam możliwość podłączenia 2 dysku w laptopie samsung rc730 i właśnie tak zrobiłem na drugim dysku partcja E zainstalowałem xp bo potrzebny mi ten system do niektórych programów lecz jak włączam komputer nie ma wyboru systemu tylko włącza sie od razu windows 7 próbowałem z EasyBCD ale jak nawet ustawie nowy system i wskaże jego miejsce to podczas uruchomienia komputera i wybraniu xp wyskakuje mi błąd Proszę o wyrozumiałość bo to mój pierwszy post a windows 7 też mam dopiero od 3miesiąca i nie wiem gdzie co i jak jak można prosiłbym o pomoc wiem że dla nie których to banalne ale nie wiem od czego zacząć dodam że nie chciał bym usuwać windows 7 by zainstalować pierw xp

Odpowiedzi: 1

Problemem są w tym przypadku duże różnice pomiędzy sposobem zapisu sektora rozruchowego Win 7 / Win XP, oraz oczywiście to, że jeśli się dobrze domyślam - po instalacji Win XP masz teraz dwa niezależne od siebie sektory rozruchowe (co w sumie można by nawet po namyśle uznać za zaletę). Zanim jednak zaczniesz babrać się w edytorach dyskowych, sprawdź czy twój sprzęt nie posiada możliwości wyboru urządzenia rozruchowego już na etapie BIOSu (z reguły F12 - ale nie chce mi się ściągać dokumentacji by to obalić lub potwierdzić ...).
Veers
Dodano
25.11.2011 00:18:30
jaweling
Dodano:
24.11.2011 13:12:54
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1