Zafajdana sieć w XP

Elo ludzie wszędzie piszecie o tym źe nie działa wam sieć i nigdzie jeszcze nie dowiedziałem się co na to poradzić. U mnie jak próbuje wejść na czyjegoś kompa w sieci wszystko mi sie totalnie wiesza. A jak juź sie uda wejść to trwa to nawet 10 minut. Czytam tylko o problemach a nigdzie nic nie ma jak to rozwiązac moźe w końcu ktoś coś czai i napisze co temu XP nie pasuje w sieci ? Za kaźdą odpowiedź dzięki z góry.

Odpowiedzi: 20

nie wiem co wy chcecie od tego xp ja mam w bloku siec z 6 kompów w tym 2 xp, 2 98, i 2 me i wszystko chodzi super.....nawet te sławne xp...oczywiście po odpowiedniej konfiguracji.....naprawde zajebiście..i nie narzekam...jak ktoś ma jakies problemy prosze pisac...odpowiem na karzdy email...tylko opiszcie dobrze problem
Anonymous
Dodano
01.06.2002 04:39:38

nie wiem co ty masz za płyta ale na pewno to nie xpek W xpeku wszystkie stare protokuły zostały zastąpione protokułem TPC/IP
zbor
Dodano
31.05.2002 13:11:30
sieć będzie działać dobrze jak doinstalujesz z płyty XP protokół NETBEUI .jest w dodatkach na płycie.dobrze jest teź doinstalować IPX będą lepiej działały gry
sakson
Dodano
25.05.2002 17:49:42
Hi
siec dokladnie wyglada tak znaczy problem z nia
ten debilny xp przy polacvzeniu ma jakies swoje ustawienia sieciowe i wysyla jakies gowna na ine wingowna ale niestety niedostaje odpowiedzi i all trwa wolno tak samo u mnie ale jak sa powiedzmy same xp to dziala szybko Ja tez mam ten problem i z nim walcze a i walcze z tym ze jak moja kobieta zainstaluje na swoim koncie jakis program i stworzy skrot to u mnie automatycznie tez instaluje i wywala ikonek ble
jjjj
Dodano
23.05.2002 00:14:03

TAKI JESTEŚ PSEUDO SPECJALISTA FIREWALL KONFIGURACJA SIECI (NIE WIADOMO POCO) A NIE PRZYSZŁO CI DO GŁOWY ,ŻE ŻEBY WOGÓLE WIDZIAŁ SIEĆ TO TRZEBA ODPALIC REGEDIT (WPIS DO REJESTRU TAKI JAKI BYL DLA WINA 2000). CZYTAJ DALEJ ZALECENIA MICROSOFTU A DUŻO SIĘ DOWIESZ:)
zbor
Dodano
20.05.2002 13:42:12
Ludzie, czy ktoś wie jak dodać protokół tcp/ip do tej samej karty sieciowej pod WinXP?
W Win98 nie mam z tym źadnych problemów, a tutaj kicha.
A muszę to zrobić , bo internet mamy udostępniony z drugiego serwera na innym IP.(wszyscy logują się w domenie na pierwszy serwer z Win2000 serwer, a internet jest udostępniony z drugiego serwera)
Pozdrowko
Krruger
Dodano
16.05.2002 12:17:09
HI, tez mam taki problem jak misiek u mnie w sieci sa 3 bloki z 15 osob i ogolna katastrofa a XP faktycznie strasznie muli ze wszyscy maja FTPservery bo aby zobaczyc w siei kogos i aby wejsc na jego kompa to Sukces !
lukasz
Dodano
26.04.2002 11:10:39
Aha jeszcze jedno, to chyba sie stalo po konwersji z fat32 na ntfs. Jest jakiś sposób na to???
Anonymous
Dodano
23.04.2002 12:00:49
Spotkaliście się z czymś takim by kompy w sieci z windowsami 98/me nie mogly wejsc na udostępniane katalogi kompow z XP?
No własnie mam XP i sobie spokojnie korzystam z dyskow kumpli za to oni na moj wejsc nie moga. Dziwne ze działa to w jedną strone...
Anonymous
Dodano
23.04.2002 11:59:30
jestem z tej sieci co misiek wiec dodam ze siec chodzi spoko jesli sa same kompy z XP sa wlaczone same jesli dziala w sieci komp z innym systemem tz (w95 w98 wme w98se ) to juz sie kaszana zaczyna i chodzenie po sieci staje sie dluzsza przejazdzka ... nie jest to wina sieciowek napewno. a co do tego net beui to wartos sprobowac ;]
za dobrze skonfigurowany tez w niczym nie przeszkadza wiec nie wprowadzajcie ludzi w blad.

A co do problemu .... to pojawiaja sie opoznienia bardzo duze i czesto explorer jest przez to zawieszany i w sumie tyle nic pozatym sie nie dzieje co najfajniejsze po skrotach chodzi lux aaaaa i jeszcze jedno na kompach bardzo szybkich tzn . 1.8 GHz z 512 MB ramu ten problem znika ..... z ta sama sieciowka z tym samym genomem softwarowym ;]
pozdro
Anonymous
Dodano
22.04.2002 23:55:14
wiecie ze xp ma pulpit zdalny? i mozna przez net sie połaczyc
to by wiele spraw rozwiazalo zapraszam do messengera pawka007@interia.pl
Anonymous
Dodano
18.04.2002 21:53:02
Panowie mam taki problem co to jest Ratio pisze to często przy adresie na serwer ,czy to się gdzies ustawia ???i jeszcze jedno dlaczego jak chcę cos sciągnąc z serwera to wyskakuje mi error i taki napis 550 CANNOT RETR.No Permission.

Za kaźdą pomoc serdecznie dziękuję

Pozdrawiam

JACA
jaca
Dodano
23.03.2002 01:30:23
Jezeli chodzi o instalacje XP–ka jako server to istotnie niezbyt sprawdza sie. Mialem bez przerwy klopoty. Natomiast , gdy zainstalowalem jako server Win98SE , nie wiem co to jest problem serverowy.
Anonymous
Dodano
22.03.2002 19:00:42
Zazwyczaj to wina karty sieciowej, mialem taki problem i wymiana sieciuwki pomogla.

Pozdrawiam
Visa
Visa
Dodano
16.03.2002 22:34:46
hmmm spróbuj zalatwic sobie protokół netbui– mozna go sciagnac z sieci– win 95 i 98 bazuja na nim. potewm go zainstaluj na kompie i powinno byc ok.
Anonymous
Dodano
08.03.2002 08:55:40
Tak widze wszystkich w otoczeniu sieciowym. Nie instalowalem zadnych firewalli. Jestem juz zrezygnowany nic nie pomaga nadal jest tak jak bylo czyli jak wchodze na czyjegos kompa z sieci to trwa to nawet po 10 minut.
Anonymous
Dodano
07.03.2002 23:16:09
Ok jestem na nowo,

wiec tak siec chodzi innym i we wszystkich przypadkach. Problemy moga byc wtedy gdy masz np ZoneAlarm lub zabezpieczyles swojego kompa przed atakami innych. Ale podobno inni moga wejsc do ciebie. A wiec powiedz mi czy widzisz kompy innych w otoczeniu sieciowym. Czekam
Anonymous
Dodano
07.03.2002 19:07:38
Protokoly wszyscy maja takie same. IP tez sa z tej samej klasy. Ale o to chodzi ze inni bez problemu na mojego kompa wchodza tylko ja nie moge. Moze to byc wina tego ze mam dysk sformatowany na FAT32 bo slyszalem ze NT nie pracuje poprawnie na FAT32?
Anonymous
Dodano
27.02.2002 00:53:03
A protokoly maja wszyscy takie same? A numeracja IP z tej samej klasy. A w ustawieniach administratora maja wlaczony dostep do Ciebie inni. Pamietaj ze to ma wiecej z NT niz 98 czy tam np ME
Jest ladny ale dobry. Pierwsz co masz zrobic to protokoly i numeracje IP potem Administratora.
Anonymous
Dodano
22.02.2002 21:06:04
Uruchamialem "Kreatora konfiguracji sieci" i niestety to rowniez nie pomoglo. Podejrzewam ze Windowsowi cos nie pasuje w mojej karcie sieciowej mam karte Unex 10/100 Mbps Fast Ethernet ale nie jestem tego do konca pewien.
Anonymous
Dodano
21.02.2002 12:39:05
Anonymous
Dodano:
18.02.2002 21:52:12
Komentarzy:
20
Strona 1 / 2