Zadanie, matematyka [Ukłasy równań] równanie

[b]tutaj zadania:[/b] [URL=http://img159.imageshack.us/my.php?image=ukladyrownanus6.jpg][IMG]http://img159.imageshack.us/img159/3277/ukladyrownanus6.th.jpg[/IMG][/URL] A.D. zadanie 1 wiem, że trzeba pomnożyć każde z równań obustronnie przez jakąś liczbe inną niz 0, tak aby coś się skróciło, ale skąd mam wiedzieć przez ile mnozyc każde z nich, jak to się to potem skróci, i jak maja sie zredukować x sy z y ami? moze ktos to w miarę dokładnie rozpisać do końca A.. zadanie 2 w zasadzie wiem jak to zrobić ale mam problem z przekształceniem, na jakiej zasadzie to działa, jak to rozpisać? { x - 2y =1 y - x = 1 do formy { y = ..... y =..... aby móc już wtedy podstawić, wyliczyć współrzędne paru punktów i nabazgrolić A. D.zadanie 3 na razie wystarczy, że załapie 2 powyższe powyzej skan zadań za wszelką pomoc bede bardzo wdzięczny

Odpowiedzi: 2

1. W pierwszym równaniu wymnóż nawias. X(iksy) i Y(igreki) przenieś na jedna stronę, a wyrazy wolne (1), na drugą. W drugim równaniu pomnóż obustronnie przez 2. X(iksy) i Y(igreki) przenieś na jedna stronę, a wyrazy wolne, na drugą. Dopiero gdy dostaniesz taką postać układu równań, to poukładaj żeby w jednym równaniu X(iksy) i Y(igreki), były w tym samym miejscu co w równaniu drugim. Tak samo z wyrazami wolnymi. 2. Hmmmm.... Tego już uczyli w podstawówce. Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć więc napiszę x -2y = 1 -2y = -x +1 y= (x/2) - (1/2) Przeanlizuj i drugi zrób analogicznie 3. Doprowadź do postaci jak w punkcie pierwszym
damiancore
Dodano
15.06.2007 00:18:58
Ad1. Masz pomnożyć przez takie liczby aby współczynniki przy jednej z niewiadmoych zrobiły sie przeciwne. Wymagane będzie sprowadzenie układu do postaci prostej typu [quote] a1x + b1y = c1 a2x + b2y = c2[/quote] Ad2 Proste przeniesienie z jednej strony znaku rowności na drugą + podzielenie jednego z układów przez współczynik stojący przy y. Przenosząc z jednej strony na drugą zmieniasz znak.
Żółty
Dodano
15.06.2007 00:18:34
emil
Dodano:
14.06.2007 22:39:09
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1