Zadanie dla prawdziwych znawców

Rozwiązania problemu szukają również za granicą, więc jest okazja się wykazać. Problem polega na tym, że przy uruchomieniu niektorych gier window smyśli, ze moj komputer jest za słaby i przełącza mnie z gry do pulpitu z oknem [b]"Czy chcesz zmienić schemat kolorów aby zwiększyć wydajność". [/b]Jest to oczywisty błąd, bo gra chodzi wyśmienicie, pamięci wolnej ponad 1GB, procesor obciążony mks. w 60%, a gra wyświetla ponad 70FPS. Po wybraniu, ze nie chce nic wyłączyć wszystko działa doskonale iżadnych spadków wydajności nie obserwuję. Jak wyłączyć ten komunikat ? Dodam, ze rozwiązanie z wyłączaniem Aero nie jest mile widziane, bo mam drugi monitor, na ktorym wszystko wygląda po prostu brzydko.

Odpowiedzi: 1

Z tym pytaniem, to raczej powinieneś skierować się do twórców gry (chyba że to są ci co "szukają za granicą"). Programy (nie tylko gry) pracujące pod Vistą - nie muszą (i często nie są) w 100 % zgodne z API interfejsu Aero. Kiedy Aero wykryje działanie niezgodnego API - wyłącza się automatycznie na czas działania tego programu. O ile mi wiadomo nie istnieje procedura która pozwalałaby na obejście tego faktu np. przy pomocy jakiegoś wpisu do rejestru. Tak więc do czasu kiedy twórcy gry (programu) nie dopasują go do API Aero, musisz się pogodzić z tym że coś ci tam będzie brzydko wyglądało na drugim ekranie ....
Veers
Dodano
12.03.2010 00:50:23
arius
Dodano:
11.03.2010 19:58:31
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1