Zabezpieczenie plikow mp3 przed kopiowaniem...

Istnieje jakis program, ktory zabezpieczalby plyte przed skopiowaniem na dysk plikow mp3 ??? Wiadomo, ze sa takie do plikow audio :-P ale.. Mnie interesuje, czy da sie zabezpieczyc pliki mp3 podobna metoda ??? Tworze mixy, na ktore jest popyt :mryellow: i chcialbym ludziom udostepnic muze na "probe" ale chce sie zabezpieczyc przed tym, zeby kopiowali Moje plyty ](*,) Piractwu mowimy NIE !!! Zeby nie bylo, to jest styl Hardstyle - korzystam z darmowych plikow z neta, zadnych nielegalow [-x

Odpowiedzi: 5

Możesz jeszcze zmienić format plików i zapisać je na płytę jako FLAC. Z obrazem tego typu - co mniej zorientowani - już sobie tak "od ręki" nie poradzą. Ale to też w sumie na krótką metę.
XanTyp
Dodano
28.04.2009 02:05:52
  • Lamer 28.04.2009 02:11:42

    [quote=XanTyp]Możesz jeszcze zmienić format plików i zapisać je na płytę jako FLAC. Z obrazem tego typu - co mniej zorientowani - już sobie tak "od ręki" nie poradzą. Ale to też w sumie na krótką metę.[/quote] Byle jaki konwerter typu Dbpower z tym sobie poradzi... Poza tym jesli beda chcieli odsluchac plyte na wiezy to lipa... Kiedy wymysla system kodowania, ktorego nie mozna zlamac...

Miałem na myśli takie właśnie rozwiązanie. Demo. Skoro ktoś będzie chciał posłuchać, posłucha i takiego kawałka. A jeśli mu się spodoba, będzie mógł kupić całość. Do tego momentu sprawa jest ok. Skończy się jednak na tym, że wystarczy, aby klient wpuścił to w sieć i żadne zabezpieczenie tego już nie obejmie. Teoretyzując dalej, można pobawić się w zniekształcenie utworu, poprzez np. zmianę tempa i dokonanie prezentacji danego utworu na programie, który by to potrafił. Jednak wiąże się to z pewną "jednorazowością" odsłuchania związaną z samą prezentacją. Tu spory minus, i pewnie nie tak by chciał kolega [b]Reeboot[/b] tego dokonywać. Jest jeszcze coś takiego jak SafeLock, tu znajdziesz więcej info o nim: http://komputery.katalogi.pl/potrzebny_jest_mi_ten_program_bedzie_sog-t16436.html Wydaje mi się, że szybciej znajdziesz jakiś sposób na zabezpieczenie nośnika niż samych utworów.
XanTyp
Dodano
27.04.2009 22:11:23
  • Reeboot 27.04.2009 22:22:54

    [quote=XanTyp]Miałem na myśli takie właśnie rozwiązanie. Demo. Skoro ktoś będzie chciał posłuchać, posłucha i takiego kawałka. A jeśli mu się spodoba, będzie mógł kupić całość. Do tego momentu sprawa jest ok. Skończy się jednak na tym, że wystarczy, aby klient wpuścił to w sieć i żadne zabezpieczenie tego już nie obejmie. Teoretyzując dalej, można pobawić się w zniekształcenie utworu, poprzez np. zmianę tempa i dokonanie prezentacji danego utworu na programie, który by to potrafił. Jednak wiąże się to z pewną "jednorazowością" odsłuchania związaną z samą prezentacją. Tu spory minus, i pewnie nie tak by chciał kolega [b]Reeboot[/b] tego dokonywać. Jest jeszcze coś takiego jak SafeLock, tu znajdziesz więcej info o nim: http://komputery.katalogi.pl/potrzebny_jest_mi_ten_program_bedzie_sog-t16436.html Wydaje mi się, że szybciej znajdziesz jakiś sposób na zabezpieczenie nośnika niż samych utworów.[/quote] Wszystkie, ktore znalazlem, lacznie z podanym przez Ciebie - maja juz zlamane zabezpieczenia :-/ Co czlowiek stworzy, czlowiek zniszczy... Ech... Znieksztalcanie dzwiekow bylo w ktoryms systemie zabezpieczen.. Ciezka sprawa #-o Jest cos czego jeszcze nie zlamali ?

Teoretycznie, możesz też zadbać o swoje twory, oddając do przesłuchania tylko ich próbki/wycinki.
XanTyp
Dodano
27.04.2009 16:47:56
  • Lamer 27.04.2009 20:15:56

    [quote=XanTyp]Teoretycznie, możesz też zadbać o swoje twory, oddając do przesłuchania tylko ich próbki/wycinki.[/quote] No ale jesli je udostepni, np.: 1:30 minutowe kawalki to te osoby zapetla sobie (jesli potrafia) wycinek i maja "prawie cala" mp3 w gotowym do sluchania kawalku. Ilosc zalezna od petli w materiale koncowym. Ewentualnie udostepnianie wersji 0:30 sek. raczej nie wchodzi w gre :mryellow: Chyba, ze jako dzwonki na komorke...

Są sposoby na zabezpieczanie płyt przed kopiowaniem ale tu chyba nie o to kaman ;) Bo.....przecie można skopiować utwór w locie słuchając go. Może jakieś prawa autorskie czy coś w tym stylu.
buzu
Dodano
27.04.2009 13:26:58
  • Lamer 27.04.2009 13:35:50

    [quote=buzu]Są sposoby na zabezpieczanie płyt przed kopiowaniem ale tu chyba nie o to kaman ;) Bo.....przecie można skopiować utwór w locie słuchając go. Może jakieś prawa autorskie czy coś w tym stylu.[/quote] Tu chyba wlasnie o to chodzi, zeby nie kopiowali plyt, tylko je przesluchali i oddali albo kupili. "Skopiowac w locie..." powiadasz - w sumie racja, ale gdyby istnial jakis program, ktory dodawalby trzaski do plyt odtwarzanych na kompie, to odechcialoby Im sie tak nagrywac :mryellow: (wychodzimy z zalozenia, ze plyty raczej beda sluchane na sprzecie typu wieza lub w aucie) Oczywiscie jak puscimy z wiezy, to mozemy zgrac na kompa przez Line Out i kolko sie zamyka (?)... A znasz jakis program (najlepiej darmowy) ktory nadawalby uprawnienia ? ale w systemie lepszym niz DRM, bo ten juz jest zlamany :mryellow: Ps.: Kiedys mialy wejsc na rynek plyty glowne z wbudowana kontrola (blokada) nielegalnych plikow zgrywanych na kompa. Weszly ? To juz stary temat ale ciekawy :lol:

W NERO jest taka opcja. Dawno nie używałem tego programu więc nie powiem dokładnie gdzie. Ale w miejscu gdzie wrzucasz pliki chyba są jakieś opcje. Ewentualnie tam gdzie ustalasz prędkość nagrywania itp. Szczerze mówiąc przy obecnym rozwoju technologii nie ma w 100% skutecznej możliwości ochrony płyt przed skopiowaniem. Zawsze znajdzie się się program który będzie imitował odczyt na tak na prawdę będzie robił kopię...Ale możesz z tym NERO spróbować. Zawsze będzie to jakieś zabezpieczenie, ale nie łudź się że to Cię w pełni uchroni...
Razorek
Dodano
26.04.2009 23:40:53
  • Reeboot 27.04.2009 00:01:33

    [quote=Razorek]W NERO jest taka opcja. Dawno nie używałem tego programu więc nie powiem dokładnie gdzie. Ale w miejscu gdzie wrzucasz pliki chyba są jakieś opcje. Ewentualnie tam gdzie ustalasz prędkość nagrywania itp. Szczerze mówiąc przy obecnym rozwoju technologii nie ma w 100% skutecznej możliwości ochrony płyt przed skopiowaniem. Zawsze znajdzie się się program który będzie imitował odczyt na tak na prawdę będzie robił kopię...Ale możesz z tym NERO spróbować. Zawsze będzie to jakieś zabezpieczenie, ale nie łudź się że to Cię w pełni uchroni...[/quote] Juz kiedys korzystalem :mryellow: bez komentarza na temat szybkosci z jaka wymyslili obejscie tej ochrony...

Reeboot
Dodano:
26.04.2009 14:04:33
Komentarzy:
5
Strona 1 / 1