Z xp na viste

Witam wszystkich, mam problem przypuszczalnie odwrotny od tego jakie znajduje na wiekszosci forow.Otoz mam laptopa hp kupionego w stanach z preinstalowanym win vista ale kiedys postanowilem postawic obok visty xp wiec podzielilem dysk na partycje za pomoca gparted i na jendej z nich zainstalowalem xp.Teraz drzemiaca sobie vista powrocila do mych lask i chcialem usunac xp i reaktywowac viste.Wiec znow za pomoca gparted usunalem partycje xp.Po restarcie wyskoczyl jednak komunikat ze nie mozna znalezc dysku z systemem.Sprobowalem wiec postawic viste z plyt recovery ale teraz z kolei wyskakuje: brak pliku ntloader.Komunikat w j polskim, wnioskuje zatem(nie bedac informatykiem) ze nie usunalem calkowicie polskiego xp ktory mialem(viste mam ang)Czytalem o tym ze vista ma nowy system bootowania ale jak dotad nie poradzilem sobie sam. Czy jest jakies wyjscie z tej sytuacji? Bede wdzieczny za pomoc

Odpowiedzi: 2

wiesz co , xymox? to fakycznie bylo az tak proste.Nie wiem dlaczego za pierwszym razem nie zadzialalo ale teraz wszystko jest ok.Dzieki i pozdrawiam!
kristos
Dodano
24.04.2008 12:10:10
myślę, że najprościej będzie w biosie zmienić na boot z cd i wystartować z płyty recovery, dać mu format c i zainstalować viste ................
xymox
Dodano
24.04.2008 10:42:48
kristos
Dodano:
24.04.2008 00:56:23
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1