Z Visty na Seven

Witam Jestem posiadaczem Windowsa vista od roku obecnie chciałem go zaktualizować do system seven czytałem że można to zrobić za darmo na rok to plotki czy tak jest faktycznie ? A jeżeli się da to jak to zrobić ? Pozdrawiam

Odpowiedzi: 2

Zrobiłem właśnie tak jak wyżej. Porównałem oba systemy i praktycznie nie widzę różnicy, ale mogę podać kilka uwag. Na początek moja konfiguracja: Płyta główna Gigabyte z P45 + ICH10R Procesor Intel Q9550 OC 4x3.4GHz FSB 1600MHz (400MHz) RAM 4GB Dual 1066 MHz Kingston HDD - RAID5 - 4 dyski Seagate 7200 RPM Grafika - NVidia GTX275 Monitor Samsung panoramama, 1650x1050 Na dzień dobry indeksowanie wymagań. Zaniżona ocen do 6,9 z powodu dysku - mam macierz RAID5 i chociaż chodzi mi to lepiej niż zwykły SATAII (w większości przypadków), to jednak Windows 7 podniósł poprzeczkę. Reszta (procesor, pamięć itd) po 7,3. Mkasymalna ocena może być 7.9 W Windows Vista wszystko miałem ocenione na mkasa, czyli 5,9. Ściągnąłem i zainstalowałem Windows 7 z linka powyżej w wersji 64 bit. Znalazłem spolszczenie i bez problemów również zainstalowałem. System od razu aktywowałem online. Posiadam na komputerze również Windows Vista 64 bit oraz Windows XP 32 bit. Pierwsze wrażenie pozytywne, interfejs podobny do Visty, o czym za chwilę. Kilka uwag: - [b]Windows 7 ładuje się 1,5 raza dłużej niż Windows Vista, na którym pracuję ponad 2 lata[/b] - Zmieniono nieco Menu start, nie ma mozliwości właczenia "klasycznego menu" - zrobiono kosmetykę na pulpicie. - prawy pasek boczny zamieniony na zwykłe położenie tych samych gadżetów, praktycznie bez różnicy - bajery z oknami (potrząsanie, maksymalizowanie przeciąganiem, szybko się nudzą i praktycznie są IMO zbędnym dodatkiem, no chyba, że obsługa będzie prowadzona dotykowo na dużym ekranie) - aplikacje instalują się tak samo jak w Vista. Nie wizę różnicy ani w szybkości instalacji ani w szybkości działania. - przełączanie między aplikacjami podobne jak w Vista - interefejs graficzny ogólnie prawie że bez róznicy oprócz wyglądu dolnego paska wziętego żywcem z Linux KDE (IMO graficznie gorzej wygląda, ale to pozostawiam użytkownikom) - Po instalowaniu kilku sterowników (np. drukarki HP) niebieski ekran. Nie działają steroweniki od Visty. Na szczęście są domyślne standardowe - drukarka zainstalowana jako "standardowe urządzenie drukujące USB" cokolwiek to znaczny Gierki: - Odpaliłem FarCry 2, Crysis, Crysis Warhead i Call of Juarez Więzy Krwi, Wszystko na full detalach. Zamierzam Fallout 3. Nie zauważyłem problemów. Gry działają tak samo dobrze jak pod Vistą. W Crysis w scenach śnieżnych takie samo zmulenie jak w Viście. Widać, to wina silnika i obciążenia CPU i GPU. Nie było zwiech. Nie ma jakiegoś szczególnego przyspieszenia w działaniu ładowania gier. Wszystko bez zmian. Aplikacje - zarówno cały MS Office czy inne narzędziowe be zróżnicy. Nie ma co pisać. - Odpalanie aplikacji graficznej - u mnie Corel Draw 11 - ciut szybsze w Windwos 7. Brawo - Odpalanie Protel 99SE (oprogramowanie core'owe do projektowania elektroniki, podobne do CAD) takie samo jak w Vista. Nie ma różnicy. Odświeżanie ekranu projektów elektronicznych równie spowolnione jak w poprzednich systemach. Widać, taka to już chyba aplikacja. - [b]Brak poczty e-mail[/b]! Oczywiście zgodnie z sugestią pomocy w systemie włączyłem Outlooka z MS Office 2003. Ale to jednak mimo wszystko szkoda, poczta w Viście podobna do Outlooka Express była lepsza w działaniu moim zdaniem, mniejszy kolos. No ale to już polityka MS. Ogólnie więc nie wiem jak inni do tego podejdą, ale przechodzenie z Windows Vista 64 bit na Windows 7 na silniejszym sprzęcie chyba jest niepotrzene, o ile nie zależy komuś na wydaniu tych paru stówek. W działaniu oba systemy są identyczne. Wg mnie nie ma praktycznie żadnych różnic. No moze to ładowanie systemu które mnie zdziwiło. Różnice mogą odczuć użytkownicy posiadający wolniejsze procesory i dyski. Poza tym nie ma chyba sensu. Graficznie i w obsłudze nie ma się nawet wrażenia, że się jest na Windows 7 a nie na Windows Vista. Pracowałem dużo (również zawodowo) na Vista 64 bit od daty premiery i mogę trzeźwo ocenić oba systemy. [b]Windows 7 IMO jest takim kolejnym service packiem do Visty. [/b]
mufti
Dodano
25.10.2009 18:19:21
To nie plotki. [url=http://www.centrumxp.pl/Windows7/1957,1,Jak_pobrać_i_zainstalować_Windows.aspx]Instalujesz Windows 7 Trial, który jest na 90 dni[/url]. [url=http://www.centrumxp.pl/Windows7/1962,2,Aktywacja_Windows_7.aspx]Odwlekasz aktywację na rok[/url].
Ad@$
Dodano
22.10.2009 22:47:14
asassian3212
Dodano:
22.10.2009 22:05:25
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1