xp zapętla się podczas uruchamiania explorer.exe i swystem wisi

witam Dziś podczas pracy przywiesił mi się komp. Po resecie już nie udało mi się go odpalić. Dochodzi do momentu ładowania pulpitu, ikony pojawiają sie na 2 sek i znikają. Zostaje czysta tapeta, po kilku sek znów wskakują ikony ale po 0,5 sek znikają i tak w kółko. Pasek zadań nie pojawia się. Mogę odpalić menedżera zadań i w procesach widać, że explorer.exe odpala się ale po kilku sek znika i historia taka jak z ikonami czyli zapętla się. Jeśli wystarczająco długo klikam w m. urządzeń plik->uruchom->explorer.exe to za którymś razem odpala się okno eksploratora windows. Niektóre progsy mogę odpalić, inne nie (combofix nie), nie ma netu. W trybie awaryjnym jest to samo. Przeinstalować spod xp nie da się, sypie błędami o niemożliwości skopiowania pliku z cd (za każdym razem inny plik). RAM przetestowany. Pierwszy raz widzę coś takiego, jakieś opcje?

Odpowiedzi: 4

Temat rozwiązany - wiry. Tylko nie bardzo wiem skąd. Można zamknąć i dzięki za pomoc.
jimbeam
Dodano
14.02.2011 14:37:14
Są jakies informacje o błedach ? Może jakies info przy czym pada explorer ?
Żółty
Dodano
10.02.2011 13:05:41
  • jimbeam 10.02.2011 19:41:53

    [quote=Żółty]Są jakies informacje o błedach ? Może jakies info przy czym pada explorer ?[/quote] Nic nie ma, czysto. Ale zauważyłem pewien myk - po pewnym czasie przestaje działać klawiatura. Prosta diagnoza - albo siada mb albo napięcie na obudowie. Ale na obudowie zero i mb też działa spoko.

  • Ucho 10.02.2011 20:36:04

    [quote=jimbeam]po pewnym czasie przestaje działać klawiatura[/quote] Na początek podłącz inną i wyklucz awarię [quote=jimbeam]albo napięcie na obudowie[/quote] A to jakim cudem ? [quote=jimbeam]Ale na obudowie zero[/quote] A jak to sprawdziłeś ? [quote=jimbeam]mb też działa spoko.[/quote] Tego jeszcze nie wiemy do końca ... Dałbyś radę wgrać i odpalić Everesta i sprawdzić napięcia zasilacza ?

Podgląd zdarzeń da sie uruchomić z poziomu menadzera zadań ?
Żółty
Dodano
10.02.2011 11:53:56
  • jimbeam 10.02.2011 12:18:52

    [quote=Żółty]Podgląd zdarzeń da sie uruchomić z poziomu menadzera zadań ? [/quote] Tak.

[quote=jimbeam]Przeinstalować spod xp nie da się, sypie błędami o niemożliwości skopiowania pliku z cd (za każdym razem inny plik)[/quote] Zacznij od właściwej strony, czyli od załadowania oryginalnego explorera z płyty instalacyjnej. Płyta w napęd, uruchom konsolę odzyskiwania i z wiersza wklep polecenie: [b]expand x:\i386\explorer.ex_ c:\windows[/b] (x to litera twojego napędu dvd).
XanTyp
Dodano
10.02.2011 11:23:27
  • jimbeam 10.02.2011 11:47:45

    [quote=XanTyp][quote=jimbeam]Przeinstalować spod xp nie da się, sypie błędami o niemożliwości skopiowania pliku z cd (za każdym razem inny plik)[/quote] Zacznij od właściwej strony, czyli od załadowania oryginalnego explorera z płyty instalacyjnej. Płyta w napęd, uruchom konsolę odzyskiwania i z wiersza wklep polecenie: [b]expand x:\i386\explorer.ex_ c:\windows[/b] (x to litera twojego napędu dvd).[/quote] To już zrobiłem wczoraj po obejrzeniu ram i mb.

jimbeam
Dodano:
10.02.2011 10:32:49
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1