Xp vs 98se

Czytałem i dalej mam problem...
Mam trzy kompy w sieci dwa z XP i jeden z 98se.
Problem jest taki, źe ten z 98se nie widzi zasobów tych z XP ale łączy się z internetem poprzez SDI komputera z XP.
Natomiast drugi komp z XP widzi zasoby bez problemu ale z połączeniem sie do internetu poprzez udostępnione SDI jest problem ...
Mam wyłączone firewalle i włączonego gościa na kompie z SDI proszę o pomoc... :( :(

Odpowiedzi: 10

dzieki bardzo za checi ale juz po problemie. zainstalowalem protokol ipx/spx i w winxp trza bylo wylaczyc firewalla, that's it. jeszcze raz dzieki za chęć i źegnajcie wszyscy!!!
marcinio
Dodano
30.11.2002 21:47:27
mam pytanie – masz problem z przesylem plikow tylko – tzn z katalogami – bo chyba ma dla ciebie alternatywe – jakze wgodna i o wiele lepsza!!!
yaceck
Dodano
30.11.2002 13:05:07
mam pytanie – masz problem z przesylem plikow tylko – tzn z katalogami – bo chyba ma dla ciebie alternatywe – jakze wgodna i o wiele lepsza!!!
yaceck
Dodano
30.11.2002 13:05:07
dobra caps lock off. chyba nie jestem jakas lama. klient microsoft networks jest zainstalowany i mozliwosc udostepniania plikow/drukarek jest zaznaczona. ja(win98se) nie widze kompa z xp ani on nie widzi mnie(moj qmpel ma xp pro). znaczy wlasciwie to widzi troche, bo ma katalogi jakie mu udostenilem ale nie moze sie do nich dostac. wyswietla mu sie komunikat ze zbior jest zabiezpieczony haslem, ale nawet nie ma gdzie tego hasla wpisac. po prostu okienko z klawiszem ok i tyle. podkreslam jeszcze ze ja i on mamy FAT32, bo on se nie instalowal na NTFSIE windozy. moze to chodzi o to ze winxp jest 64 bitowy co? jest to ewidentny blad windowsa, bo Quake chodzi po lanie i tak samo lanchat dziala ok. jak wiesz cos na ten temat to help me please!!!
marcinio
Dodano
23.11.2002 23:24:51
Pierwsze to wylacz CAPS LOCK.
Nastepnie, napisz jak sie objawia Twoj problem. Widzisz drugi komp, czy nie ? Widzisz Udostepnione zasoby, czy nie ? No i pierwsze co sie narzuca – zainstalowane "Udostepnianie plikow i drukarek" we wlasciwosciach sieciowki ?
EL NINO
Dodano
23.11.2002 22:04:12
KURDE LUDZIE. JA MAM PRAWIE TO SAMO, TYLKO MAM POLACZONE DWA KOMPY BEZPOSREDNIO SKRETKA (CROSS). JUZ NORMALNIE Z TYM NIE MOGE. MAM SIEC SKONFIGUROWANA DOBRZE PO GIERY DZIALAJA NA SIECI TYLKO NIE MOGE UDOSTEPNIC ZASOBOW ANI W JEDNYM A NI W DRUGIM KOMPUTERZE. PING DZIALA, WSZYSTKO CACY I TAKA WIELKA D***. NIE CHCODZ TU O ZADNE FIREWALLE ANI O KONTO GOSCIA W WINXP BO TO JUZ WSZYSTKO PROBOWALEM. BLAGAM, POMOCY!!!!!
marcinio
Dodano
23.11.2002 20:56:18
KURDE LUDZIE. JA MAM PRAWIE TO SAMO, TYLKO MAM POLACZONE DWA KOMPY BEZPOSREDNIO SKRETKA (CROSS). JUZ NORMALNIE Z TYM NIE MOGE. MAM SIEC SKONFIGUROWANA DOBRZE PO GIERY DZIALAJA NA SIECI TYLKO NIE MOGE UDOSTEPNIC ZASOBOW ANI W JEDNYM A NI W DRUGIM KOMPUTERZE. PING DZIALA, WSZYSTKO CACY I TAKA WIELKA D***. NIE CHCODZ TU O ZADNE FIREWALLE ANI O KONTO GOSCIA W WINXP BO TO JUZ WSZYSTKO PROBOWALEM. BLAGAM, POMOCY!!!!!
marcinio
Dodano
23.11.2002 20:56:18
rogaliq:
ten z 98se nie widzi zasobów tych z XP ale łączy się z internetem poprzez SDI komputera z XP.
Natomiast drugi komp z XP widzi zasoby bez problemu ale z połączeniem sie do internetu poprzez udostępnione SDI jest problem ...
Mam wyłączone firewalle i włączonego gościa na kompie z SDI proszę o pomoc... :( :(
W jaki sposob masz polaczone te dwa kompy ? Hub ? Zasoby udostepniane w XP nie moga miec nazwy dluzszej niz 8 znakow, bo ich nie zobacza W9x. A jaki jest problem z polaczeniem drugiego XP do interneru ? Nie ma go w ogole ? Jakie ustawienia kart ? Podaj wszystkie kompy. Bramy poustawiane ? DNS ? Hosty ?
Ozi:
Ja rowniez mam 98se i XP ale polaczone w taki sposob ze w moim kompie sa 2 sieciowki pod jedna idzie internet i siec a pod druga moj 2gi komp.Problem jest w tym ze mimo wpisania ip recznie przypisanych i innych danych tak jak zwykle w 98 sie robilo , to na kompie moim nie odnajduje 2go kompa i tak samo z tamtego jest.Rozne kombinacje probowalem i nic co robic Help
A firewall w XP masz wylaczony ?
EL NINO
Dodano
20.11.2002 00:54:35
Proponuje dodac protokuł ipx to wtedy kompy z windą 98 powinny zobaczyć tego z xp
Ichasan
Dodano
18.11.2002 22:54:53
Ja rowniez mam 98se i XP ale polaczone w taki sposob ze w moim kompie sa 2 sieciowki pod jedna idzie internet i siec a pod druga moj 2gi komp.Problem jest w tym ze mimo wpisania ip recznie przypisanych i innych danych tak jak zwykle w 98 sie robilo , to na kompie moim nie odnajduje 2go kompa i tak samo z tamtego jest.Rozne kombinacje probowalem i nic :( co robic Help :cry:
Ozi
Dodano
09.11.2002 00:14:08
rogaliq
Dodano:
30.10.2002 03:00:40
Komentarzy:
10
Strona 1 / 1