XP sam wykonuje opcje Wstecz

Witam Ostatnimi czasy mam dziwny problem z Windowsem XP. Po włączeniu komputera, po jakichś 5 minutach, system "zacina" się na ułamek sekundy. Równocześnie aktywne okno/program są jakby dezaktywowane. Nie mogę nic kliknąć, tak, wybieranie na pasku narzędzi jest niemożliwe, między oknami muszę przełączać się kombinacją Alt+Tab. ale nie to jest największym problemem. Znacznie bardziej denerwujące, a do tego uniemożliwiające normalną pracę jest włączanie funkcji wstecz (powrót do wczesniejszego okna). Wygląda to mnie więcej tak, że gdy otworze mój komputer i przejdę przez następujące foldery: Mój komputer -> Program Files -> AutoCad -> Data to komputer sam wykonuje nastepujące przejście: Data -> AutoCad -> Program Files -> Mój komputer. Dzieje się tak dla każdego folderu, a także w przeglądarkach internetowych. Muszę wszystko otwierać w nowej zakładce. Klikanie w odnośniki powoduje, że komputer sam wraca do strony startowej. Samo zarejestrowanie się na tym forum wymagało nagimnastykowania się. Dodam, że nie jest to działanie zablokowanego klawisza Backspace bo pisanego teksu mi nie kasuje. Antywirusy nie wykryły niczego, dlatego temat umieszcza w tym dziale, ale na wszelki wypadek dodaje logi z Hijack. W razie gdyby nie był to najlepszy dział, proszę o przeniesienie tematu. http://wklej.org/id/741752/ Proszę o pomoc, bo nie udało mi się znaleźć w czym tkwi problem, a przy tak działającej przeglądarce wyszukanie czegokolwiek w googlu jest praktycznie niemożliwe.

Odpowiedzi: 4

Skoro już wyjaśnione, zamykam.
XanTyp
Dodano
30.04.2012 14:12:34
Skoro format nie pomógł, zajął bym się szukaniem przyczyny w sprzęcie. Analiza dysku i pamięci. Victoria i Memtest86+. W przypadku Memtestu to pełny test na co najmniej 6 godzin, najlepiej zostawić to na całą noc.
XanTyp
Dodano
29.04.2012 16:41:00
  • recc 30.04.2012 12:42:56

    [quote=XanTyp]Skoro format nie pomógł, zajął bym się szukaniem przyczyny w sprzęcie.[/quote] i to była faktyczna przyczyna kłopotów. wprawdzie nie pamięć ram, nie dysk twardy ale... myszka :mryellow: ta której używałem miała kilka dodatkowych przycisków. nie korzystałem z nich, więc nie wiedziałem jakie mają działąnie. Okazało się, że jeden z nich jest domyślnie ustawiony na funkcję "Wróć". Coś się musiało uszkodzić i od czasu do czasu następowało samoistne zadziałanie. przyczyn tak głupia, że aż szkoda gadać.

niestety nie rozwiązało to mojego problemu. Sformatowałem dysk, postawiłem od nowa system, ale problem dalej występuje. Sprawdziłem tablice MBR, ale nie znajduje tam wirusów.
recc
Dodano
29.04.2012 16:01:49
Użyj przywracania systemu.
XanTyp
Dodano
28.04.2012 16:37:28
recc
Dodano:
28.04.2012 12:35:43
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1