XP Prof SP3 - startuje z postojami - razem ok 5 min.

Od pewnego czasu mój system po uruchomieniu melduje się komunikatem o uruchamianiu i pozostaje w spoczynku z czarnym ekranem. Jak odpocznie po trudach wyświetlenia pierwszych komunikatów, rusza na moment, pokazuje się w niebieskiej szacie i idzie na kolejny odpoczynek. Nie działa na niego żadne popędzanie. Znów po jakimś czasie nabiera rozpędu i pokazuje pulpit z ikonkami, miele dyskiem jak szalony i wreszcie JEST. Wyłączyłem logowanie bo tylko ja jestem użytkownikiem więc zbędne. Czy ktoś może wie co mu zaszkodziło ? Jakie leki zastosować ? :-k jerkob

Odpowiedzi: 2

"Pewien czas" to pewnie kolejne wgrywane z automatu uzupełnienia Microsoftu. Nie robiłem żadnych zmian w sensie instalowania czegokolwiek ingerującego w system. Żadnych "lewych" programów i ulepszeń. [u]Po zaistnieniu[/u] okresów śpiączki doinstalowałem programy defragmentujące dyski i rejestr. Nie poprawiły nic więc ich nie użyłem więcej. Poćwiczę to co doradzasz i dam znać jaki efekt. Na razie dzięki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam, :lol:
jerkob
Dodano
31.05.2011 22:37:01
To "od pewnego czasu" kojarzy Ci sie z czymś ? Aktualizacja sterowników może ? Możnaby przeprowadzić procedure czystego startu systemu żeby wykluczyć programy z autostartu - http://support.microsoft.com/kb/310353 Moznaby profilaktycznie sprawdzić co w podglądzie zdarzeń piszczy - czy sa jakies błędy/ostrzezenia Moznaby uruchomić bootvista i popatrzeć czy nic nie widać w sterownikach które za długo się ładuja/czekaja na coś
Żółty
Dodano
31.05.2011 20:45:50
jerkob
Dodano:
31.05.2011 20:05:01
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1