xp nie uruchamia sie po wymianie pamieci

witam wszystkich na forum, Zainstalowalem wczoraj nowa pamiec 2GB 667MHz corair w miejsce starego samsunga 512MB 533MHz w mojej toshibie tecra a8. Pamiec na pewno jest zgodna z komputerem, sprawdzilem to. Od czasu instalacji windows xp przestal sie uruchamiac, restartuje kompa po chwili ladowania nie wyswietlajac zadnych komunikatow, nie da sie tez uruchomic trybu awaryjnego. Zamienilem wiec z powrotem nowa pamiec na orginalna 512MB, ale xp dalej nie chce sie uruchomic. Bios rozpoznaje cala pamiec, memtest po dwukrotnym przetestowaniu nie znalazl bledow. Linux dziala bezproblemowo na kazdej konfiguracji (samo 512MB, samo 2GB, 2GB+512MB). Co moze byc problemem? Bede wdzieczny za szybka odpowiedz.

Odpowiedzi: 4

laptop Dzieki za swietna rade, domyslam sie ze reinstalacja pomoze bo to problem z windowsem, jak juz pisalem sama pamiec dziala bez zarzutu. Niestety w moim przypadku reinstalowalbym z recovery disk, a to oznacza sformatowanie calego dysku](*,) Nie chce mi sie backupowac pozostalych partycji i pozniej ich odzyskiwac. A jak mi sie zachce w przyszlosci jeszcze dolozyc pamieci, to za kazdym razem mam wszystko reinstalowac? Na pewno musi istniec jakies prostsze rozwiazanie. Mimo wszystko dziekuje za probe pomocy.
tomek1
Dodano
25.04.2008 20:37:40
Czy to komputer czy laptop? Myśle, że ponowna instalacja systemu powinna pomóc.
Small Mike
Dodano
25.04.2008 16:20:36
Zrobilem jak poleciles, chkdsk znalazl jakies bledy na dysku i naprawil je. Niestety sytem dalej sie nie uruchamia:(
tomek1
Dodano
25.04.2008 14:19:44
Może urchom konsolę odzyskiwania i sprawdź dysk chkdsk /r /p
Żółty
Dodano
24.04.2008 16:08:12
tomek1
Dodano:
24.04.2008 15:56:13
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1