XP Mode w Windows 7 Professional

Witam, Mam mały problem z moim Windows XP Mode. Bowiem miało to być w pełni kompatybilne z Windows XP jednak nie można ani zainstalować sterowników, ani korzystać z żadnego bardziej wymagającego oprogramowania. Mój laptop to ASUS G1S, 4 GB RAM, GeForce 8600 M z Intel Core 2 Duo CPU T7250 2GHz i 250 GB. A WXM pokazuje mi aż 120 GB wolnego na Virtual HD, a także wirtualną kartę graficzną, która ma zainstalowanego DirectaX 9.0 c. Jednak DX nie wykrywa karty i tylko działa podstawowe VGA, brak Direct3D i wszystkich testów. Jakieś propozycje?

Odpowiedzi: 7

Dzięki za wsparcie, z tego co sam wyszukałem cały sprzęt jest wirtualizowany więc nie da rady połączyć z moim oprzyrządzeniem. Jedyne co mnie dziwi to fakt, że po co dają do karty graficznej SVGA VESA S3 Trio 32 PCI z 4 MB video RAM directx 9.0c ;) Miałem nadzieję, że XP Mode będzie nieco lepszy i skorzysta z sprzętu systemu, co byłoby dla mnie zbawieniem, gdyż mój XPek został w Polsce i do części właście starych gier na Viście miałem straszne problemy i po prostu dla bezpieczeństwa wolałem przez XP Mode je odpalać, ale nie da rady - pech. Co więcej gry to też aplikacje ;) Więc lepiej w wypadku XP Mode byłoby używać zwrotu programy.
Fanotherpg
Dodano
20.11.2009 12:20:49
Niestety, musisz wiedzieć, że tu chodzi o same aplikacje, nie hardware. O ile da się podłączyć do wirtualnego systemu USB, o tyle z kart rozszerzeń nie da się raczej skorzystać. Założenia samego systemu to obsługa programów, które nie da się uruchomić na windows 7. Dzięki Virtual PC możesz zainstalować w tamtym systemie oprogramowanie a następnie używać samego programu poprawnie w windows 7 korzystając z bibliotek windows xp. Jak wspomniałem nie ma problemu jeśli sprzet jest podłączany pod usb. Jeśli chodzi o karty - postaram się poszukać coś na ten temat, ale sądzę, że to nie możliwe. Na 100% nie uda Ci się uzyskać połączenia z kartą graficzną. Co do dźwiękowej dziś, ale popołudniu poszukam. Tak się zastanawiam, czemu akurat chcesz użyć xp mode do czegoś co poprawnie powinno działać na 7? PS. To tradycyjna wirtualizacja tylko, że otrzymujesz w prezencie windows xp. Jedyna chyba widoczna różnica to to, że w menu start windowsa 7 masz dostęp do aplikacji zainstalowanych na win xp i one beda korzystac z plikow win xp.
Rafaltra
Dodano
20.11.2009 01:30:31
Chodzi mi konkretnie czy jest możliwość zainstalowania sterowników czy to do mojej właściwej karty dźwiękowej/graficznej czy też jestem ograniczony do tych wirtualizowanych elementów. Gdyż XP Mode był zachwalany jako system w systemie, w pełni kompatybilny z normalnym XPkiem, jednak to ograniczenie do wirtualnych elementów powoduje, że jest on nieużyteczny i tradycyjna wirtualizacja jest lepsza.
Fanotherpg
Dodano
20.11.2009 01:22:51
XP Mode pracuje w windows 7 o ile... ją ściągniecie. @Fanotherpg: a co chcesz zrobić używając tego trybu? on nie jest do gier. Jeśli coś Ci nie całkiem działa proponuje we właściwościach -> zgodność i tam ustawić na wybrany przez siebie system. Tryb XP jest do takich programów, które są przeznaczone najwyżej do winxp i które są nie zgodne z windowsem vista i 7(struktura katalogów w systemie). Nie wymagano wtedy 300GB dysku ani 8 GB ramu. Powiedz co chcesz uzyskać to forum pomoże uzyskać efekt.
Rafaltra
Dodano
19.11.2009 22:57:42
[quote=Fanotherpg].... Jakieś propozycje?[/quote] Tylko jedna: zapoznaj się z dokumentacją tego, czego zamierzasz używać.
Veers
Dodano
19.11.2009 00:21:37
Prawdopodobnie chodzi o tą opcję w Windows 7. Z tego co mi wiadomo, Siódemka miała zawierać "XP Mode", podobno jako maszyna wirtualna (PC World ).
LanMate
Dodano
18.11.2009 23:02:24
[quote=Fanotherpg]Windows XP Mode[/quote]Nie znam takiej wersji o.O Mógłbyś nam nieco ją przybliżyć?
XanTyp
Dodano
18.11.2009 22:54:13
Fanotherpg
Dodano:
18.11.2009 21:05:08
Komentarzy:
7
Strona 1 / 1