XP-kopia zapasaowa

Próbowałem wykonać kopię zapasową całego systemu, (narzędzia systemowe-kopia systemu). Jako miejsce zapisu wskazałem dysk zewnętrzny (40GB). Po godzinie komunikat: " za mało miejsca". Czy można zrobić kopię zapasową w ten sposób, aby zajmowała mniej miejsca, -kompresja, inne?

Odpowiedzi: 6

Ad.1 [quote=XP_lamer](...) oraz dysku E i F z danymi.[/quote]Mylisz pojęcia i przez to trochę mieszasz. Pisałeś o dyskach E i F a nie partycjach E i F. Więc potraktowałem to jako dwa osobne dyski. Teraz rozumiesz? Ad.2 Traci na sensie rozważań - patrz punkt 1. Ad.3 Jako laik - zamiast zgadywać - poczytaj trochę literatury. W sieci jest tego trochę. Ad.4 Jeśli program oferuje opcję tworzenia kopii przyrostowych. Jednak w przypadku kopiowania partycji systemowej wolę metodę wymieniania jej co jakiś czas, niż dopisywania. Przyrost można zastosować tam, gdzie jest to mniej istotne - vide: partycje niesystemowe.
XanTyp
Dodano
04.01.2012 11:23:02
[color=red]"Inną beczkę" usuwam ci z końca postu, bo powielasz tematy.[/color] [quote=XP_lamer]Jako miejsce zapisu wskazałem dysk zewnętrzny (40GB).[/quote] [quote=XP_lamer]Kopia zajmuje ok. 70GB[/quote]Dawno już opuściłem mury ostatniej szkoły, ale mimo to z arytmetyką nie jest jeszcze u mnie tak źle... Jak ty sobie to wyobrażasz? 70giga wcisnąć na 40gigowy dysk?! Tego żadna kompresja ci nie obejmie. Nie ma takiej możliwości. Ani Ghost, ani Paragon, czy inny Acronis. Nie ma takiej szansy. Kopia systemu przydaje się, kiedy nie radzisz sobie z obsługą systemu od technicznej strony - wtedy każdy większy błąd, którego nie będziesz potrafił naprawić - przywracasz kopię i jest git. Aktualizujesz, robisz nową kopię, wywalasz poprzednią i po herbacie. Ale dołączanie do niej innych dysków to kompletny bezsens. Co zrobisz, kiedy padnie ci któryś z nich? Jak przywrócisz kopię partycji systemowej plus pliki z innego dysku - który się właśnie popsuł?! Wykonaj kopię każdej partycji osobno. A potem upychaj je na dysku, który przeznaczyłeś na ich przechowywanie. Odnośnie pytanie nr.1 - trzeba to zaznaczyć ręcznie.
XanTyp
Dodano
03.01.2012 22:48:36
  • XP_lamer 04.01.2012 07:46:48

    [/quote] Ale dołączanie do niej innych dysków to kompletny bezsens. Co zrobisz, kiedy padnie ci któryś z nich? Jak przywrócisz kopię partycji systemowej plus pliki z innego dysku - który się właśnie popsuł?![/quote] 1/.Nie bardzo rozumiem.Jeżeli zrobię kopię partycji systemowej+kopie 2-ch pozostałych partycji (z jednego dysku twardego) na innym dysku zewnętrznym, to jeżeli padnie dysk którejkolwiek partycji mam w zapasie dysk zewnętrzny z którego odtworzę zarówna partycję systemową jak też pozostałe. 2/. Zapewne zrobienie osobno kopii każdej partycji będzie jednak praktyczniejsze?. Wcześniej myślałem, że niektóre pliki wszystkich partycji są jakoś ze sobą powiązane i lepiej aby kopia stanowiła jedną całość. 3/.Jako laik myślałem, że pojemność 70 GB można skompresować np. do 10 GB? 4/. Po zrobieniu osobnych kopii każdej partycji można później je aktualizować metodą przyrostową w tym programie (czy jest to praktyczne), albo za każdym razem robić nową kopię usuwając starą?

Kopia zajmuje ok. 70GB i dotyczy całego systemu tj. dysku C z windowsem oraz dysku E i F z danymi. ( wszystkie dyski zajmują ok. 110GB ). Dlatego całego ponieważ nie mam doświadczenia i nie wiem jak zrobić kopię "okrojoną",. z której odtworzy się najistotniejsze informacje zawarte na kompie. Już raz przechodziłem utratę danych i raz kradziez komputera i dlatego dmucham na zimne. Rozumiem, że kopię backup wykonywaną z systemu mam sobie odpuścić?. Najbardziej zachęcająco brzmi oferta Paragona ( darmowy :mryellow: ) więc spróbuję. 1/. Czy tworząc tę kopię w Paragonie trzeba wcześniej zaznaczyć, że ma być skompresowana, czy program robi to z automatu?, 2/. Dane zachowam na dysku zewnętrznym a dysk ratunkowy będzie na CD lub DVD?
XP_lamer
Dodano
03.01.2012 17:58:04
[url=http://www.paragon-software.com/home/br-free/download.html]Paragon Backup & Recovery 2012 Free[/url] też oferuje możliwość kompresowania backupów i w przeciwieństwie do Ghosta jest darmowy. Jeżeli jednak kolega próbuje na 40GB zmieścić kopię np. wyładowanego po brzegi dysku 250GB, to nawet najsilniejsza kompresja najprawdopodobniej na wiele się tu nie zda.
BlaSOFT
Dodano
03.01.2012 11:34:36
Ghost oferuje wykonanie kopii skompresowanych, ale gdyby tak człowiek jeszcze czytał w myślach i wiedział o jaki tu program chodzi... #-o
XanTyp
Dodano
03.01.2012 00:18:17
Ile zajmują dane, których chcesz zrobić kopię? Znacznie ponad 40 GB?
BlaSOFT
Dodano
02.01.2012 20:05:40
XP_lamer
Dodano:
02.01.2012 18:28:37
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1