XP japoński nie otwiera poskich: .pdf, .doc

Witam, tak jak w temacie. Nie pytajcie czemu japoński smilies/smile.gif Klient ma ten system xp profesional właśnie w tym języku i nie jest w stanie otworzyć dokumentu po polsku np doc czy pdf. Co należało by dodać, doinstalować do systemu by zaczęło to działać. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Opis dokładny: Odnośnie Japońskiego PDF. Sytuacja wygląda następująco. Jak Pan Yoshi próbuje otworzyć plik PDF a on jest zapisany z nazwą pliku w języku polskim to wyskakuje komunikat po Japońsku. W tłumaczeniu na ang. „ diferent format” Or „Pdf file is broken” Taka sama sytuacja pojawia się w pliku MS Word komunikat jaki się pojawia to jakiś błąd MSWD 632 „not start”.

Odpowiedzi: 15

Dzięki Veers, będę próbował nie mam wyjścia. Jak znajdę rozwiązanie to napiszę co i jak.
ssk_23
Dodano
25.04.2010 13:50:06
Pewnie że "nikt nie wie". Co do nazw plików - to powinny one być zapisywane bez polskich znaków diakrytycznych, jeśli mają być one otwierane w systemie który standardowo nie obsługuje Unicode. Problem z otwieraniem dokumentów Worda - to już grubsza sprawa: mogę tylko podejrzewać że sprawę zawala kwestia automatycznego sprawdzania pisowni w systemie który nie posiada odpowiednich czcionek (i znowu się Unicode kłania). Sęk w tym, że w "naszym systemie" można przełączyć obsługę Unicode np. na język Japoński - ale co to zmieni w przypadku już gotowych plików (z nazwami) - nie mam bladego pojęcia ani nie mam ochoty tego sprawdzać. Teoretycznie - Pan Yoshi może zrobić to samo - dodając do obsługi język polski ... tyle że coś mi mówi że systemy operacyjne MS dla języków posługujących się znakami sylabo- i piktograficznymi nie przewidują takiej obsługi (albo przewidują - ale nie w takim stopniu). Nie pozostaje nic innego jak polecić ci byś wypróbował ową zmianą uczynić w swoim systemie i modlić się by to wystarczyło.
Veers
Dodano
24.04.2010 01:43:29
Oj dobra co się przechwalasz a tak na prawdę sam nie wiesz z czym jest problem.
ssk_23
Dodano
23.04.2010 17:44:50
No pakiet językowy (dostępny był tylko polski pakiet językowy do wersji angielskiej). Zainstalowałem teraz swojego xp wersja japonska + adobre reader japoński i pliki z nazwą : ł, ć otwiera bez problemu. Więc tam jest coś z systemem windows
ssk_23
Dodano
23.04.2010 10:15:19
  • XanTyp 23.04.2010 14:14:10

    [quote=ssk_23]Więc tam jest [u][b]coś[/b][/u] z systemem windows[/quote][b]Veers[/b], pora na herbatkę. I wróżenie z fusów :-"

Tak tylko wtrącę: MUI i Obsługa języka o której XanTyp wspomniał - to chyba dwie różne rzeczy są.
Veers
Dodano
23.04.2010 10:01:18
polski pakiet językowy MUI xp EN nie chciał się zainstalować na systemie japońskim więc to nie pomogło
ssk_23
Dodano
22.04.2010 16:20:55
  • XanTyp 23.04.2010 01:45:56

    [color=darkred]Proszę korzystać z funkcji [EDYTUJ] - to naprawdę działa.[/color][quote=ssk_23]nie chciał się zainstalować[/quote]Jak to: nie chciał się?

sory to moja wina, nie spojrzałem co sam napisałem. Tylko napisałes, że "Może przydało by się dołożyć do systemu obsługę języka polskiego?" no i w sumie jak napisałeś, że to pomoże a później, że z automatu nie pójdzie tylko muszę przełacząć więc tak czy siak rozwiązanie mi nie pasuje.
ssk_23
Dodano
22.04.2010 11:42:02
o co Ci chodzi z ta zmiana automatyczną?
ssk_23
Dodano
22.04.2010 10:13:25
A czy obsługa języka polskiego nastąpiła automatycznie?
XanTyp
Dodano
22.04.2010 00:41:01
To zapytam jeszcze czy w związku z tym nie trzeba będzie za każdym razem zmieniać ustawień języka gdy będziemy chcieli otworzyć dokument zapisany w innym języku? Czy nastąpi to automatycznie?
ssk_23
Dodano
21.04.2010 13:22:48
  • XanTyp 22.04.2010 11:09:49

    [quote=ssk_23]Czy nastąpi to automatycznie?[/quote][quote=XanTyp]A czy obsługa języka polskiego nastąpiła automatycznie? [/quote]Pytasz, jak system ma obsługiwać pliki w obcym języku. Odpowiadam, jak. Pytasz czy inne języki będzie obsługiwał automatycznie. Logicznym jest, że jeśli nie będzie posiadał odpowiedniego oprogramowania, to nie obsłuży - tak jak w przypadku języka polskiego w japońskiej wersji systemu. Nie rozumiem więc, czego nie rozumiesz albo o co pytasz.

Uważam, tak jak podpowiada mi F1 w XP. Możesz poszukać odpowiedniejszej (ale czy prostszej?) pomocy na stronach [url=http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/Add-or-change-an-input-language]Microsoftu[/url]. Z tego co widzę, opis tyczy się zarówno XP, jak i Visty czy 7 a filmik poprowadzi Cię jak po sznurku.
XanTyp
Dodano
21.04.2010 12:51:41
Uważasz, że to powinno pomóc mimo iż cały system jest w języku japońskim a nie tylko ustawiony język japoński.
ssk_23
Dodano
21.04.2010 10:13:20
Panel Sterowania - Opcje regionalne i językowe Na karcie Języki w obszarze Obsługa języków dodatkowych zaznacz pole wyboru obok grupy językowej, którą chcesz zainstalować.
XanTyp
Dodano
21.04.2010 01:39:40
A konkretniej, jest jakaś paczka którą mógłbym dograć?
ssk_23
Dodano
20.04.2010 13:53:11
Może przydało by się dołożyć do systemu obsługę języka polskiego?
XanTyp
Dodano
20.04.2010 13:35:45
ssk_23
Dodano:
20.04.2010 13:15:29
Komentarzy:
15
Strona 1 / 1