XP i server 2003 na jednym dysku

       Witam!

powiedźcie mi czy można mieć xp sp2 i server 2003 enterprise edition na jednym dysku? Chcę się zaznajomić z tym systemem,ale nie chcę usuwać xp który jest obecnie na dysku c. Nie chcę nic zepsuć:/

Proszę o w miarę szybką odpowiedź

Odpowiedzi: 1

Teoretycznie jest to możliwe ale nie polecam bo wszystko się po knoci i będziesz odnowa formata robił. Ale nie martw się... jest sposób.

Istnieje taki program jak Partition Magic (albo coś w tym stylu ;-)) i on potrafi z poziomu windowsa zrobić nową partycje nie usuwając żadnych plików. Po prostu odpalasz robisz nową partycje np. d i cieszysz się starą partycją c z wszystkimi plikami pomniejszoną o rozmiar nowej partycji d. Teraz spokojnie instalujesz windows 2003 na d i niema żadnego problemu (ani z botowaniem ani z niczym). Ja tak wiele razy robiłem i jest to bardzo dobry sposób polecam.

Partition Magic jest płatnym programem ale często jego starsze wersje są bezpłatnie dołączane do czasopism np. KŚ Ekspert. 

Pozdrawiam
Jacek Janis

 

jaclaw
Dodano
13.12.2006 23:12:36
  • itgregory 14.12.2006 12:12:24

    Ja akurat takiej metody nie polecam, chociaz Partiton Magic to swietny program, ale ... . ja osobiscie mam przykre doswiadczenia z tworzeniem partycji systemowej poprzez PM. Sknocil mi caly dysk. Fakt faktem stworzyl partycje ale z MBR wywalil mi XP i jeszcze go wyczyscil <img src="http://portal.centrumxp.pl/emoticons/emotion-6.gif" alt="Sad" /> . Wyglada na to ze PM w zaleznosci od humoru raz stworzy partycje poprawnie a raz sknoci dysk. Jak chcesz potestowac system polecam virtual PC.

pasjonatc#
Dodano:
13.12.2006 22:53:54
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1