XP Home - użytkownik z ograniczeniami

Witam Mam nadzieję że nie powielam, ale prawie wszystko co znalazłem w sieci dotyczy Win XP Proefssional, a ja mam XP Home i tak musi zostać Potrzebuję konto użytkownika które: 1. Pozwoli użytkować program zainstalowany na komputerze/serwerze(win 7 home premium) - stanowisko klienckie, przy czym nie pownien mieć dostępu do tego dysku(dysk sieciowy zmapowany). 2. Nie powinno mieć dostępu do internetu - przeglądarek. Program który ma być używany ma możliwość wysyłania i odbierania maili i to miałoby być jedyne "okno na świat" 3. Nie powinno umożliwiać instalacji programów, głównie chodzi mi o przeglądarki internetowe i klientów poczty. 4. Nie powinno być możliwości podłączenia pamięci zewnętrznej typu pen-drive czy dysk przenośny. Teoretycznie pewnie wystarczy wyłączyć USB w BIOS bo nie będzie podłączonych do tego komputera urządzeń USB, ale podobno można to zablokować w rejestrach Próbowałem z narzędziem tweakXP czy coś takiego ale to co ten programik zbyt łatwo i szybko można ominąć, co z tego że można np. ukryć dysk jeżeli można go otworzyć z poziomu polecenia uruchom, paska adresu w eksplorerze czy panelu zarządzaj komputerem. Już nie mówię że każdy może sobie ten programik po prostu otworzyć i go przekonfigurować. W skrócie pracownik używający komputera na tym koncie powinien używać tylko programu zainstalowanego na zmapowanym dysku sieciowym bez możliwości wglądu w ten dysk i tyle. To miałaby być jedyna funcjonalność tego komputera. Pozdrawiam Marcin

Odpowiedzi: 0

marwint
Dodano:
10.06.2012 09:35:38
Komentarzy:
0
Strona 0 / 0