XP Home - pełne zużycie procesora

Witam, mam laptopa ASUS - XP Home orginał - ale od wczoraj jest problem nie da się uruchomić programów - pełne zużycie procesora - pamięć też ciągle coraz więcej zajętej. Jedynie działa w awaryjnym tam też zainstalowałem AVAST'a - znalazł 166 wirusów - usunął pliki - po restarcie - ale nadal jest nie tak. Poradźcie co zrobić bo strasznie mi zależy żeby nie reinstalować Windowsa - za dużo jest tu programów i ważnych danych. Co mogę jeszcze zrobić? Te znalezione przez AVAST'a to gównie win32:Malware-ren i Tofsee [Rtk] Teraz skanuję od nowa i znów są te same co przedtem - tak jakby ich nie usunął. Może to nie jest skuteczny program antywirusowy?

Odpowiedzi: 6

temperatury sprawdzone - był czyszczony sprężonym powietrzem więc jest ok. Dysk ok. Diagnostyka z iso pełna - ok.
marcinpak
Dodano
12.01.2011 12:28:54
Przykład dałeś taki, który sugeruje operacje mocno obciążające dysk - może w tą strone trzeba pogonić ? Jakiś upgrade/zmiana wersji/odinstalowanie (może na systemowych będzie działac lepiej ?) sterowników do kontrolera ? Programy diagnostyczne dysku nic nie wykazują ? Oglądniecie SMART (SMART to nie tylko kontrola dysku ale tez m.in. kontrola połączenia pomiedzy dyskiem a płytą główną) ? Podgląd zdarzeń nie wykazuje niczego niepokojącego ? Jakies błedy ? Ostrzeżenia ? I formalnie zapytam - ten laptop nie przegrzewa się ? Sprawdzałeś jak sytuacja z temperaturami ?
Żółty
Dodano
12.01.2011 12:21:43
zawiesza się podczas normalnych operacji - np AVAST rozpoczyna skanowanie - i nie da się zrobić totalnie nic - jedynie reset. BSOD nie wyskakuje
marcinpak
Dodano
12.01.2011 12:12:50
Jaki charakter ma zawieszanie sie ? Staje wszystko na amen ? Niebieski ekran wyskakuje ? W jakich okolicznościach ? Losowo ? Przy jakims wiekszym obciążeniu ?
Żółty
Dodano
12.01.2011 12:11:23
Kupiłem nowy dysk - żeby pozbyć się wirusów - zainstalowałem od zera Windowsa - jednak zawiesza się dalej. Zrobiłem memtest - pass, test procesora - ok. Ale zawiesza się losowo ciągle. Może inne części są popsute? Jak do tego dojść co z nim?
marcinpak
Dodano
12.01.2011 11:51:13
[quote=marcinpak]zainstalowałem AVAST'a - znalazł 166 wirusów[/quote]Brawo! Rychło w czas #-o [quote=marcinpak]Poradźcie co zrobić bo strasznie mi zależy żeby nie reinstalować Windowsa - za dużo jest tu programów i ważnych danych.[/quote]A co ma piernik do wiatraka? Nikt ci nigdy nie wspomniał o reinstalacji bez formatowania? [quote=marcinpak]Może to nie jest skuteczny[/quote]Może jest, skoro nie daje rady :-" Zrób skanowanie on-line za pomocą MKS-a.
XanTyp
Dodano
11.01.2011 21:58:03
marcinpak
Dodano:
11.01.2011 20:50:54
Komentarzy:
6
Strona 1 / 1