XP & Vista oraz sieć przewodowo bez przewodowa

Witam ! Dzisiejszego dnia kumpel poprosil mnie o pomoc w konfiguracji sieci. W skład sieci wchodzi laptop i KOMP stacjonarny. Na laptopie mamy Visie na stacjonarnym Xp Sądziłem ze zadanie będzie śmiesznie proste. Przyjdę wymieże długości kabli podepnę wtyczki router i po zabawie. Internet podłączyłem pod router z niego kabelkiem pod „blaszaka” parę sekund pomyślał po marudził ze kabel odłączny ale wreście się zorientował ze jednak działa. Sprawdziłem czy aby na pewno (gg się odpaliło skype tez i strąki działają ) . Przeszedłem do laptopa z racji ze router jest przewodowo bezprzewodowy to laptopa postanowiłem skonfigurować bezprzewodowo dla wygody. Wyszukałem siec bezprzewodowa podłączyłem się do niej pojawił mi się komunikat ze osiągnięto jakoś sygnału (parafrazuje)„średnia i może występować ograniczony dostęp do Internetu albo jego brak, jeżeli chce naprawić ten problem proszę kliknąć „ kliknąłem komputerek pomyślał parę minut i powiedział mi że„zadania zostały wykonane ale problem nie został rozwiązany i ze mogę restartować kartę sieciowa” kliknąłem żeby restartował i pojawił mi się 1 komunikat. Postanowiłem sprawdzić czy jednak połączy mnie z jakaś strona WWW oczywiście nie udało się . pojawił mi się komunikat ze komputer pracuje w trybie offline i ze mogę spróbować wyłączyć te opcje (w ogóle o co chodzi z tym trybem offline?) wyłączyłem i spróbowałem odświeżyć stronę .nie załadowało oczywiście nic ale za to zaczęło mnie łączyć/konfigurować z siecią szeroko pasmową . Za każda próbą kolejnego włączenia IE (innej przeglądarki nie ma na tym PC) sytuacja się powtarza odpala się w trybie ofline wyłączam go (albo i nie) nie łączy ze stonką WWW i próbuje łączyć/konfigurować siec szeroko pasmową. Co może być przyczyna tak słabego zasięgu do Internetu i czemu mimo średniej widoczności sieci nie działa Internet. Z góry mowie ze vistą mam kontakt 2 raz i proszę o wyrozumiałość . Pozdrawiam !

Odpowiedzi: 1

Witam Zakładam że router jest prawidłowo skonfigurowany jeśli chodzi o nadawanie bezprzewodowe. Czy sprawdzałeś czy siła sygnału jest lepsza gdy laptop znajduje się w tym samym pomieszczeniu co router? Czy po połączeniu z siecią bezprzewodową przy ikonce 2 migających komputerków pojawił się mały "globus" niebieskie kółko?Zakładam że router przydziela IP poprzez DHCP, wiec w połączeniach sieciowych , połączenie sieci bezprzewodowej również powinno mieć ustawione DHCP. Co do przeglądarki IE po wejściu do Narzędzia-->Opcje internetowe-->Zakładka połączenia--> i Ustawienia LAN zaznacz "Automatyczne wykrywanie ustawień". Pozdrawiam
adas_r
Dodano
13.12.2009 03:18:23
slawsja
Dodano:
13.11.2009 23:25:07
Komentarzy:
1
Strona 1 / 1