x86-->x64

No więc napisalem w tej sprawie do MS ale na odp pewnie troche poczekam, dlatego mam pytanie. Mam laptopa, na nim preinstalowana VistaHP, ale mam tez BOX ultimate - ta licencja jest wykorzystywana na 2 kompie, i teraz moje pytanie jest takie: Czy moge legalnie wykorzystac nosnik z x64 dostarczony z boxem, do instalacji vistyHP x64 przy uzyciu klucza z laptopa, oczywiscie instalacja na tym samym komputerze do ktorego przypisany jest klucz produktu. Producent laptopa nosnikow nie dal a jedynie ukryta partycja z obrazem systemu x86

Odpowiedzi: 4

I jeszcze jedno: wszystkie plyty sa tloczone tak samo, wiec nosnik nie ma zapisanego klucza produktu.
zerone
Dodano
17.08.2008 19:34:40
Zakupilem w sklepie wersje 32-bitowa, BOX, bo wersji x64 nie mieli na skladzie. Zainstalowalem ja, aktywowalem, a po okolo 2 tygodniach zamowilem wersje x64 na stronach microsoft'u. Klucz produktu podczas instalacji podalem ten sam, z aktywacja tez nie bylo zadnego problemu. Punkt 2 umowy licencyjnej, podpunkt c: "Alternative Versions. The software may include more than one version, such as 32-bit and 64-bit. You may use only one version at one time." Wynika z tego ze nie ma problemu jakiej wersji sie uzywa (tak ja to rozumiem), wazne jedynie aby nie uzywac ich obu na raz.
zerone
Dodano
17.08.2008 19:32:58
Hm... jesli jestes w stanie ze zrozumieniem przeczytac umowe MS i byc pewnym na 100% tego co sie doczytales i tego w jaki sposob to zrozumiales to gratuluje. Wiem ze jest mozliwosc zamowinie nosnika z x64 ale teraz pytanie czy to chodzi o nosnik ( ktory juz posiadam w sumie legalny z box ) czy jest poprostu generowany nowy klucz czy cos. Krotko- mam nosnik x64z wersji box - legalny - czy moge go wykorzystac do instalacji za pomoca klucza lic z laptopa?
SDR
Dodano
17.08.2008 01:06:16
Kupując wersję box zgodnie z licencją nabywasz prawa zarówno do używania wersji x86 jak i x64 (na jednym komputerze oczywiście). Trzeba przeczytac postanowienia umowy licencyjnej dla wersji OEM która prawdopodobnie jest zainstalowana na laptopie.
zerone
Dodano
16.08.2008 16:54:17
SDR
Dodano:
16.08.2008 12:53:21
Komentarzy:
4
Strona 1 / 1