Wymuszanie wirtualnego portu COM

Witam Zainstalowałem sterowniki do interface który używam do radia kf. Wirtualne porty COM11 i COM12 chciałem zmienić na porty poniżej COM8, bo program który chcę użyć ma takie wymagania. Przy wymuszaniu okazuje się, że porty COM od 1 do 10 są w użyciu i zduplikowanie nazwy może prowadzić do niewłaściwej pracy urządzenia ..... Obecnie nie używam żadnego portu COM a na płycie są tylko 2 porty COM1 i COM2. Jak sprawdzić czy porty faktycznie są w użyciu. Myślę że urządzenia podłączone do USB (mysz,drukarka) nie mają wpływu na wirtualne porty. pozdrawiam henry

Odpowiedzi: 2

System stoi już kilka lat, a w międzyczasie zmieniałem kilka urządzeń- być może to pozostałośc po nich. Mimo ostrzeżeń wymusiłem zmianę na COM7 i COM8. Jak do tej pory wszystko ok. Wszystkie urządzenia pracują bez problemów. Przeglądałem program Everest. Jest tam dożo informacji, ale niestety,dla mnie nie wszystko zrozumiałe. Najważniejsze że jest wszystko ok. Dzięki za zainteresowanie -henry
henry
Dodano
06.04.2011 13:12:25
Drukarka może mieć. Modemy moga mieć. Programy do obsługi urządzeń typu telefon, nawigacja, cos innego też mogą mieć.
Żółty
Dodano
04.04.2011 23:36:28
henry
Dodano:
01.04.2011 14:09:40
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1