wymiana płyty głównej, nie uruchamia się xp prof

Witam. Wymieniłem płytę główną w fujitsu d1826-g41(chipset intel i915) na fujitsu d2178(chipset i955x). Wymiana spowodowana tym, że stara płyta nie zawsze chciała startować(frustrujące) Ustawiłem w biosie nowej płyty wszystko tak jak w starej (kontroler SATA w NATIVE IDE). Niestety, podczas uruchamiania nagły reset, bez bluescreena. Jakieś podpowiedzi??? Mogę jeszcze wrócić do starej konfiguracji, jeśli coś tam trzeba zrobić

Odpowiedzi: 2

Nie musi od nowa ale wypadało by jedyna pomoc przy starcie F8 i odinstalowac wszystkie stery zainstalować obecne aktualne do płyty tej płyty ale to nie pomoże system będzie chulał ale będzie się troche przycinał czasami ponieważ można wymienić stery ale pewnych wpisów nieda sie najlepiej wyczyścić formatem
tonyo28
Dodano
15.05.2012 14:05:56
  • Ucho 15.05.2012 19:19:01

    [quote=tonyo28]Nie musi od nowa ale wypadało by jedyna pomoc przy starcie F8 i odinstalowac wszystkie stery [/quote] ciekawa robota ... [quote=tonyo28]najlepiej wyczyścić formatem [/quote] tak... format (moje ulubione słowo na forum) dobry na wszystko. [b]kwapa35[/b] odpal kompa z płyty instalacyjnej XP i zrób naprawę systemu przez drugie R. Jak będziesz chciał się kiedyś pobawić w formatowanie to zawsze zdążysz.

Dlatego Ci się Windows nie uruchamia, bo są tam zainstalowane sterowniki od starego sprzętu. Radzę albo zainstalować system od nowa, albo wrócić do starej konfiguracji sprzętu i przy pomocy narzędzia [i]sysprep[/i] przygotować system do przeniesienia na inny sprzęt.
BlaSOFT
Dodano
18.01.2012 16:08:35
  • kwapa35 18.01.2012 20:14:25

    [quote=BlaSOFT]Dlatego Ci się Windows nie uruchamia, bo są tam zainstalowane sterowniki od starego sprzętu. Radzę albo zainstalować system od nowa, albo wrócić do starej konfiguracji sprzętu i przy pomocy narzędzia [i]sysprep[/i] przygotować system do przeniesienia na inny sprzęt.[/quote] A coś bliżej z tym sysprep?? jest jakiś nieskomplikowany poradnik??

kwapa35
Dodano:
18.01.2012 15:22:59
Komentarzy:
2
Strona 1 / 1