Wymagania na kompa....

czy te wymagania które posiadam w miom kompie wystrczą źeby Longhorn działał sprawnie?:

> Pentium 4 1400MHz
> płyta główna ABIT (jakaś tam)
> 256MB RAM
> Seagate 40GB
> GeForce2 400MX 64Mb
> SoundBlaster 128PCL
> napęd 52x
> modem zewnętrzny Motorola

czy to wystarczy źeby on zadziałał dobrze i się nie wieszał, bo na windows xp nie mam źadnego kłopotu

pozdrawiam tego który mi odpisze i wszystkich korzystjących z tego forum

:) :) :) :) :) :) :)

a tak w ogóle jakie loghorn ma wymogi?

Odpowiedzi: 20

jestem nowy! (na tym forum), z tego co kiedys słyszałem to minimum 10024mb. ram, co do reszty to nie pamiętam?– sam jestem ciekawy– moze ktos wie więcej?
Anonymous
Dodano
25.03.2005 03:47:19
adik154:
Ale ja mówie o tym co jest teraz... Co będzie dalej nie wiem... Ale mam nadzieje źe Microsoft wyda stabilny i fajny system...


Ja teź o tym co jest obecnie pisze i dlatego wskazuję na ,co najmniej, niestosowność porównywania.
Nawet w czerwcu, kiedy beta się pokaźe i wycieknie – jak zwykle – do sieci , to dalej bedzie to tylko szkielet,a nie system.
Rebe
Dodano
09.02.2005 10:07:44
adik154:
Ale ja mówie o tym co jest teraz... Co będzie dalej nie wiem... Ale mam nadzieje źe Microsoft wyda stabilny i fajny system...


Ja teź o tym co jest obecnie pisze i dlatego wskazuję na ,co najmniej, niestosowność porównywania.
Nawet w czerwcu, kiedy beta się pokaźe i wycieknie – jak zwykle – do sieci , to dalej bedzie to tylko szkielet,a nie system.
Rebe
Dodano
09.02.2005 10:07:44
Ale ja mówie o tym co jest teraz... Co będzie dalej nie wiem... Ale mam nadzieje źe Microsoft wyda stabilny i fajny system...
adik154
Dodano
09.02.2005 10:03:37
adik154 – nim jakieś porównania bedziesz czynił to zastanów się nad tym czy ich efekt w ogóle moźe być pod uwagę brany.
Porównujesz system w wersji alfaz innym ,w wersji finalnej.
To trochę tak jakbyś chciał porównać wykończony i wyposaźony dom z innym, ale w stanie surowym i wskazywał, źe w tym drugim brakuje nawet nie dywanu, ale podłogi w ogóle.
Rebe
Dodano
09.02.2005 10:01:29
Sprostowanie... Mój stary ma u siebie AMD64 3000+ na Epoxie...
Ja mam P4 1.7 Ghz na płycie Abit Th7 Raid....
U brata stoi AthlonXp 2000+ na MSI...
Nie mam jednego kompa, ale tak dla świętego spokoju będe pisał tylko o tym moim P4... Jeśli kogoś rozśmieszyłem to dobrze, bo śmiech to zdrowie... Nasa teź nie okradłem bo wole okradać Microsoft :wink: A co do Longhorma to jak juź gdzieś kiedyś napisałem to Stary miał go juź na kompie i nie jest znowu taki fenomenalny... Ja chce sobie zmienić kompa teź na 64 bit... ale chyba teź poczekam na okres kiedy i Intel wypuści coś 64bitowego, a ceny trochę spadną bo szkoda przepłacać za nowość...
Co do kompa starego to on dał za swoją skrzynke około 4000 tys. zł... Jemu to potrzebn do firmy, a usłyszał źe lepiej progi chodzą na AMD64 więć kupił... OSobiście AMD64 z Longornem wypadł gorzej niź mój P4 1.7 z Windowsem Xp...
A piaskownicy nie mam więc nie pójde się pobawić,,,zreszta za stary jestem juź na to
adik154
Dodano
09.02.2005 09:57:02
Ale przecieź M$ mówiło coś źe bedzie jakas nakładka na winXP, która uaktualni go do Longhorna. Według mnie bedą dwie wersje. Mysle ze za te 2lata duźo ludzi nie zmieni sprzętu więc wydawanie tylko wersji 64bitowej byłoby bez sensu. A zresztą o czym wy gadacie? bedzie na 32 bity to bedzi, a jak nie bedzie to nie bedzie. Jak wydadzą tylko na 64 bitowe to ja zostaje przy XP (albo na Linuxa sie przerzuce, który i tak M$ przścignął bo juź obsługuje 64 bity), a zresztą na oryginała pewnie i tak nie bedzie mnie stac :D . Taki urok M$. Za wszystko trzeba drogo płacic.
Pozdrawiam
Damianos
Damianos
Dodano
05.02.2005 11:44:23
Podobno, źe ma wyjść w 7 wersjach, więc będzie w czym wybierać.
ozi300
Dodano
04.02.2005 16:10:14
Witam. Na tm forku jestem początkujący, jednak czegoś nie rozumiem :/ Z tego co wiem to Longhorn ma wyjść w 2006, tak? Więc jakim cudem macie alpha wersje (w moim rozumieniu, juź bardziej poprawioną, czy nawet gotową)? I czuję się zdziwony, źe wogóle juź są bety wypuszczone, bo nigdy nie miałem okzji sięzetknąć z betami tego OS. Ale, jeźeli są, to najwyraźniej jestem zacofany. I myślę, źe microsoft nie będzie się teraz zajmować LNGH, bo zajmuje się łataniem dziur w XP. Ale, to tylko moje myslenie, i oswieccie mnie jak mozecie ;) Z wielkimi pozdrowieniami...
gonus
Dodano
24.01.2005 18:55:11
adik 154 laboratorium nasa okradł :D
speeddy
Dodano
12.01.2005 23:20:03
adik154:
Zresztą 32bity to i tak przeźytek, :lol: .Pozdowionka 32 bitowcy:] Kiedyś teź miałem P4 2.0

aleź to człek rozwojowy! i cegóź wy sie z niego tak hihracie!
za 2 czy 3 lata zanim ten longhorn bedzie oficjalnie to on i tak to wywali do skupu złomu, bo tych jego "nowocześnosci" juz nie bedzie, mi sie wydaje ze to głupota w takie cos inwestować teraz, zamiast tego to juz wole sprawic sobie monitor LCD
leberr
Dodano
11.01.2005 13:44:57
adik154:
Jak myślicie, Longhorm to system 64 bitowy!!!!! Więc na Semproach, P4, Athlonach, Athlonah Xp, Duronach, i całym tym 32 bitowym dziadostwie to wam wyskoczy "This Version of Windows cannot be instaled on this machine" lub na nasze "na tym komputerze system WINDOWS LONGHORM nie moźe być zainstalowany". Więc nawet zapomnijcie o tym systemie jeśli nie zainwestujecie tak jak ja w 64bitowy AMD Athlon64. Dobije was jeszcze tym źe mam wersje ALPHA Longhorma, i u mnie chodzi full dobrze, lepiej niź XP!!!!! Ale ja mam Athlona64. Moja konfiguracja to AMD Athlon64 1Gb Ram, Płyta głowna na nForce3, oczywiście jak nForce to GeForce 6800 Ultra/2600, Sound Blaster Audigy 2.5 , 400 GB Hitachi DeskStar 7K400 SATA 7200 8MB, Lite–on DVD–RW 16x. I tak jak mówie, panowie na finalną wersje zainwestujcie w kompa!!!!! Bo ni h**a nie zainstalujecie Longhorma. Zresztą 32bity to i tak przeźytek, :lol: .Pozdowionka 32 bitowcy:] Kiedyś teź miałem P4 2.0

ty tam nie gadaj co ty nie masz tylko pochwal ile dales za kompa? 2tys, 3 ? pewnie zza wschodniej granicy z przemytu. Jezeli masz takiego kompa zrob kilka screnow w aidzie :wink: Chwalic to ty sie mozesz w paskownicy jak powiedzial Rebe. Smiac sie chce.
RzEmIeN
Dodano
01.01.2005 23:20:36
lol, czemu ma byc na 32bity i 64 bity ? zanim wyjdzie Longhorn to w sprzedarzy moze juz byc pelno prockow 64–bitowych. po za tym gosciu
Dobije was jeszcze tym źe mam wersje ALPHA Longhorma
jesli posiadasz wersje alpha to albo pracujesz w microsofcie lub posiadasz wykradzioną werjse. wersja alpha rozni sie tym od bety ze beta jest sprawdzana przez uzytkownikow, a alpha przez pracownikow. microsoft wypuscił chwile temu wersje 64–bitowego windowsa. co wy sie tak podniecacie tym Longhornem, przyjdzie czas to bedzie. A narazie te wszystkie Beta wersje to tylko winxp z innym skinem ...
Lucky
Dodano
01.01.2005 22:24:39
No miejmy nadzieje, ze tak nie bedzie. Ludzie troche czasu przesiadali sie na XP z 98 wiec mysle, ze tak od razu nie wejda na Longa. No ale moge sie mylic...
Mateush
Dodano
01.01.2005 18:07:42
Ja myślę, źe jak tylko longhorn ujrzy światło dzienne M$ spuści oko z xp, a zajmie sie swoim najnowszym dzieckiem. I co z tego wyniknie? w xp'ekach będzie dwa razy więcej nieząłatanych dziur niź jest obecnie
Over
Dodano
01.01.2005 16:14:09
Mi sie wydaje, ze bedzie wersja tez na semprony itp. Microsoft moim zdaniem nie wypusci czegos tylko na 64–bitówki. Moze beda dwie wersje np. Longhorn i Longhorn 64 lub cos w tym stylu...
Mateush
Dodano
01.01.2005 15:15:37
Dawno się tak nie uhahałem :lol:
BTW ten Audigy 2.5 to pewnie jakiś Sample :mrgreen:
McScr@by
Dodano
01.01.2005 07:32:59
adik154:
Jak myślicie, Longhorm to system 64 bitowy!!!!! Więc na Semproach, P4, Athlonach, Athlonah Xp, Duronach, i całym tym 32 bitowym dziadostwie to wam wyskoczy "This Version of Windows cannot be instaled on this machine" lub na nasze "na tym komputerze system WINDOWS LONGHORM nie moźe być zainstalowany". Więc nawet zapomnijcie o tym systemie jeśli nie zainwestujecie tak jak ja w 64bitowy AMD Athlon64. Dobije was jeszcze tym źe mam wersje ALPHA Longhorma, i u mnie chodzi full dobrze, lepiej niź XP!!!!! Ale ja mam Athlona64. Moja konfiguracja to AMD Athlon64 1Gb Ram, Płyta głowna na nForce3, oczywiście jak nForce to GeForce 6800 Ultra/2600, Sound Blaster Audigy 2.5 , 400 GB Hitachi DeskStar 7K400 SATA 7200 8MB, Lite–on DVD–RW 16x. I tak jak mówie, panowie na finalną wersje zainwestujcie w kompa!!!!! Bo ni h**a nie zainstalujecie Longhorma. Zresztą 32bity to i tak przeźytek, :lol: .Pozdowionka 32 bitowcy:] Kiedyś teź miałem P4 2.0




Przeczytałem post powyźej i przypomniała mi się pointa mocna brodatego dowcipu:
"Taki wielki człowiek, a taka mała tonga". :lol:

adik154 – "prawdy objawione" to moźe nie tutaj. Chcesz się pochwalić sprzętem to idź do piaskownicy kolegom imponować.
Chcesz pisac bzdury to załóź sobie blog .
Zaprawdę, zaprawdę powiadam Ci: "Idź i nie chrzań więcej".

PS.
Zacytowałem poprzedni post z obawy, zę jego Autor treść zmieni i nie będzie sladu po głebi prawd i przemysleń o jakie się pokusił.
Rebe
Dodano
31.12.2004 14:44:04
Jak myślicie, Longhorm to system 64 bitowy!!!!! Więc na Semproach, P4, Athlonach, Athlonah Xp, Duronach, i całym tym 32 bitowym dziadostwie to wam wyskoczy "This Version of Windows cannot be instaled on this machine" lub na nasze "na tym komputerze system WINDOWS LONGHORM nie moźe być zainstalowany". Więc nawet zapomnijcie o tym systemie jeśli nie zainwestujecie tak jak ja w 64bitowy AMD Athlon64. Dobije was jeszcze tym źe mam wersje ALPHA Longhorma, i u mnie chodzi full dobrze, lepiej niź XP!!!!! Ale ja mam Athlona64. Moja konfiguracja to AMD Athlon64 1Gb Ram, Płyta głowna na nForce3, oczywiście jak nForce to GeForce 6800 Ultra/2600, Sound Blaster Audigy 2.5 , 400 GB Hitachi DeskStar 7K400 SATA 7200 8MB, Lite–on DVD–RW 16x. I tak jak mówie, panowie na finalną wersje zainwestujcie w kompa!!!!! Bo ni h**a nie zainstalujecie Longhorma. Zresztą 32bity to i tak przeźytek, :lol: .Pozdowionka 32 bitowcy:] Kiedyś teź miałem P4 2.0
adik154
Dodano
31.12.2004 14:33:49



ja myśle źe longhorn ma takei same wymogi co xp moze trzeba tylko miec gf 2 bo jest ładneijsza grafca


takie same wymogi (166 mhz procka/64 mb ramu/1.5 gb na dysk) tez bym chcial. Tylko źe to jest niemoźliwe. Sam xp na takim sprzecie chodzi tak wolno ze sie nadaje do pisania w notatniku (z pr.5 znakow/min bo potem widac animacje pojawiania sie liter i migania kursora jak pokaz slajdow :wink: ). Na upartego (tzn minimalne minimum) wyjdzie gdzies z 1000 mhz, 192 mb ramu i z 1.7 gb na dysku (po odchudzaniu, wylaczeniu wodotryskow, w trybie awaryjnym pewnie). Normal pewnie 2x tyle (moze bez dysku), wiec longhorn nie bedzie taki mocozerny :). ALE jak by uruchomic takiego 3d marka 2k5 to wyjdzie z ok 3000 mhz, duuuuzzzzzzzzoooooooo ramu i pewnie 2x gefroce 6800 ultra polaczone tym kabelkiem :mrgreen: . Ale to bedzie za ok. ~2 lata dopiero :P
Lezio111
Dodano
28.12.2004 13:53:57
special
Dodano:
01.09.2003 20:17:31
Komentarzy:
20
Strona 3 / 4