Wymagania na kompa....

czy te wymagania które posiadam w miom kompie wystrczą źeby Longhorn działał sprawnie?:

> Pentium 4 1400MHz
> płyta główna ABIT (jakaś tam)
> 256MB RAM
> Seagate 40GB
> GeForce2 400MX 64Mb
> SoundBlaster 128PCL
> napęd 52x
> modem zewnętrzny Motorola

czy to wystarczy źeby on zadziałał dobrze i się nie wieszał, bo na windows xp nie mam źadnego kłopotu

pozdrawiam tego który mi odpisze i wszystkich korzystjących z tego forum

:) :) :) :) :) :) :)

a tak w ogóle jakie loghorn ma wymogi?

Odpowiedzi: 20

A jak ten nowy Windows będzie działał na procesorze Intel Centrino – ja mam Centrino 1.6. Czy będzie działała technologia SpeedStepingu :?:
Wiem, źe w WindowsServer 2003 (Evaluation 180 dni) procek pracował na 100% mocy i grzał się b.szybko – wszystkie wiatraki pracowały na maxa...
bajtek
Dodano
04.09.2005 19:08:26
shery:
jak myślicie tak źeby chodziło pynnie przy tych wszystkich bajerach to przyda 2 db ram rozwaam kupno kolejnych koci ramu... :?


Ja mam 2x 256 DDR :cry: Znowu trzeba będzie tracić kase na Ramy :evil: źeby wszystko jakoś chodziło :wink:
Darkone
Dodano
30.08.2005 15:04:00
jak myślicie tak źeby chodziło pynnie przy tych wszystkich bajerach to przyda 2 db ram rozwaam kupno kolejnych koci ramu... :?
shery
Dodano
28.08.2005 20:05:05
Wymagania sprzętowe

Poniźej podano oficjalne minimalne wymagania wstępnego wydania systemu Windows o nazwie kodowej Longhorn (jeszcze przed nadaniem nazwy Windows Vista) rozdanego na konferencji WinHEC w kwietniu 2005.
Procesor 233 MHz
256 MB pamięci RAM
6 GB wolnego miejsca na dysku podczas instalacji systemu
Napęd DVD

Nie są to wymagania finalnej wersji, które mogą się róźnić od podanych tutaj.

Testerzy twierdzą, źe do stabilnej pracy systemu potrzebny jest procesor 1 GHz oraz 384 MB pamięci RAM. Po instalacji system zajmuje na dysku twardym 5 GB.


Graficzne wymagania sprzętowe

Wymagania graficzne systemu Microsoft Windows Vista są zaleźne od ustawień interfejsu.
[Edytuj]


Aero Glass

Ten tryb graficzny dodaje obsługę grafiki 3D, animacji i specjalnych efektów wizualnych w porównaniu do moźliwości trybu Aero Express. Tryb ten jest dostosowany do wydajnych kart graficznych. Wymagania:
Co najmniej 64 MB pamięci karty graficznej, zalecane 128 MB, albo 256 dla rozdzielczości 1600x1200+.
Co najmniej 32 bity na piksel.
Sprzętowa akceleracja graficzna obsługująca DirectX 9.
Przepustowość pamięci 2 GB / sekundę.
Moźliwość rysowania ok. 1.5M trójkątów/sekundę, jedno okno ok. 150 trójkątów.
Karta graficzna uźywająca AGP 4X albo PCI Express.

Jest wysoce prawdopodobne, iź tryb ten będzie domyślnym przy starcie systemu Vista.
[Edytuj]


Aero Diamond


Tryb graficzny dostosowany do Vista Media Center Edition. Nie będzie dostępny w innych edycjach systemu. Jak do tej pory nie ma dokładnych informacji na temat tego trybu, ale wygląda na to, iź będzie on najbardziej zaawansowanym graficznie trybem w Windows Vista, wymagającym nawet więcej niź tryb Aero Glass.
[Edytuj]


Aero Express

Mniej wzbogacona wersja Aero Glass, wprowadzająca tylko podstawowe udoskonalenia wprowadzene w systemie Vista. Uźywa Avalon Desktop Composition. Wymagania:
Vista Driver Display Model (LDDM)

Niektóre karty graficzne obsługują juź LDDM. W niektórych wersjach rozwojowych Visty (4074,5048) LDDM umoźliwia uruchamianie Aero Glass.
[Edytuj]


To Go

Styl graficzny z małą ilościa efektów wizualnych , podobny do stylu Luna systemu Windows XP. Tak jak w przypadku Luny nie ma źadnych dodatkowych wymagań sprzętowych w porównaniu do klasycznego interfejsu systemu Windows.
[Edytuj]


Classic

Najbardziej podstawowy interfejs graficzny oferowany przez Windows Vista, obecny równieź w Windows 2000 albo Windows XP (z wyłączoną obsługą Luny).
pancio
Dodano
21.08.2005 12:40:53
pełnoprawny czy nie pełnoprawny betatester to jeden ciul..... no i co natestujecie ? ze sobie system wrzucicie ? a i tak m$ posłycha tylko tych ktorych bedzie chciał słuchać.
WaGonik
Dodano
31.07.2005 17:12:48
la_verdad:
w przeciewieństwei do ciebie moge sie pochwalić źe jestem pełnoprawnym beta testerem
No wlasnie. Ja tez kiedys kolo kosciola stalem, wiec mozecie do mnie mowic "Księźe Biskupie" :P :P .
coyote:
uwaźam źe jesteś betatesterem tak samo jak nasz forumowy Andzej Gołota
Slabszym kurna, bo jeszcze visty nie "spolszczyl" :wink: .
EL NINO
Dodano
30.07.2005 20:27:42
poczekajcie poczekajcie na razie jest wersja beta moze akurat cos "utną" z tej z tej strony z tamtej :) moze bedzie jesio mniejsze wymagania miała :wink: nie telepcie sie tak.... juz wam sie iXPek znudził ? moim zdaniem XP wystarczajacy jest jak na razie do visty jeszcze troszke brakuje ! :)
WaGonik
Dodano
30.07.2005 12:59:21
Baldur's_Gate_II:
Panowie... Longhorn ma dosc duze wymagania jako system operacyjny. Zaczne od procka :)
Procek: Amd Athlon (2000 mHz) Styka
Ram: 512 mb DDR 266/333/400 itd. (Przy procku mniejszym niź 1.7 ghz powyźej 512!!)
Grafika: Longhorn pobiera 16 mb grafiki systemowej, takźe karty (16,32,64) Do domciu :)
Dźwięk: Ac–97 oczywiście
Dysk: System bedzie zajmowal ok. 2.5 Gb :–)
Pozdrawiam.


uuu... to ja zostane przy XP...

Mój kompek to:

Athon XP 2500+
Płyta główna nie wiem jaka ale co z tego :)
Ram: 2x 256 133 MHz
Grafika: Readon 9200SE 64 MB
HDD: 80GB 7200 obr.
Dźwięk: nie wiem ale jak słucham muzy to wszystko ok :)
Obudowa: ładna :)
Napęd COMBO: 52/48/16
FDD teź mam :)
MexoDio
Dodano
30.07.2005 01:12:05
uwaźam źe jesteś betatesterem tak samo jak nasz forumowy Andzej Gołota (aktualnie zbanowany).Jeśli się mylę to trudno, mam nadzieję źe jakoś przeźyjesz tę zniewagę...

juz tak jedna osoba zaraz jak na forum się zpaisąłem tak powiedziała, ale mnie przeprosiła, nie nawidze chamstwa jakie reprezentujesz wobec mnie, nie mieź wszystkich swoja miarą, bo mi się wydaje źe zazdroscisz :)
chcesz sprawdzic swoje siły ? polecam : www.beta.microsoft.com a jak juz cie przyjma na beta testera na stronce www.connect.microsoft.com klikniesz na invite i wpisz hasło które dostałes mejlem, potem na forum connect zobaczysz moją ksywke la_verdad to wtedy moźe uwierzysz
la_verdad
Dodano
29.07.2005 22:36:23
la_verdad:
coyote:
la_verdad:

jak chcesz sprawdzić się to zapraszam , o ile wiesz wogule gdzie zarejestrować sie na beta testera Laughing

Emule czy innego p2p włączyć potrafię.

nie mnie nie chodzi o emule cwaniaczku, tak trudno zapisac sie na beta places czy lepiej według ciebie ukraśc , bo po twoim podejściu sadzę źe po prostu jestes kolego piracikiem :lol:
w przeciewieństwei do ciebie moge sie pochwalić źe jestem pełnoprawnym beta testerem, zresztą moderator moźe temat zamknąc bo burdel się robi

Hmm..Widzę źe nierozumiesz albo niechcesz zrozumieć moich sugestii , powiem więc wprost – uwaźam źe jesteś betatesterem tak samo jak nasz forumowy Andzej Gołota (aktualnie zbanowany).Jeśli się mylę to trudno, mam nadzieję źe jakoś przeźyjesz tę zniewagę...
Dla mnie EOT.
maq123
Dodano
29.07.2005 22:32:22
coyote:
la_verdad:

jak chcesz sprawdzić się to zapraszam , o ile wiesz wogule gdzie zarejestrować sie na beta testera Laughing

Emule czy innego p2p włączyć potrafię.

nie mnie nie chodzi o emule cwaniaczku, tak trudno zapisac sie na beta places czy lepiej według ciebie ukraśc , bo po twoim podejściu sadzę źe po prostu jestes kolego piracikiem :lol:
w przeciewieństwei do ciebie moge sie pochwalić źe jestem pełnoprawnym beta testerem, zresztą moderator moźe temat zamknąc bo burdel się robi
la_verdad
Dodano
29.07.2005 22:21:48
la_verdad:

jak chcesz sprawdzić się to zapraszam , o ile wiesz wogule gdzie zarejestrować sie na beta testera Laughing

Emule czy innego p2p włączyć potrafię.
maq123
Dodano
29.07.2005 21:59:27
coyote:
taddek8:
la_verdad:
i kolego mylisz sie, wersja vindows vista ma narazie takie same wymagania jak xp, a co do ceny w wersji vista home na pewno nie bedzie przekraczała kwoty 600 zł tak jak xp

A skąd ty to moźesz wiedzieć?Za pierwsze oficjalne wersje trzeba będzie płacić jak za woły( a juź napewno w Polsce ),taka jest strategia M$

Bo to kolejny "betatester" :twisted:


a co zazdroscisz??
my beta testerzy na connect paces duźo ze sobą rozmawiamy o viście nie tylko miedzy polakami ale z ludzmi z całego swiata i wiem jak sie to ma, jak chcesz sprawdzić się to zapraszam , o ile wiesz wogule gdzie zarejestrować sie na beta testera :lol:
la_verdad
Dodano
29.07.2005 21:05:39
taddek8:
la_verdad:
i kolego mylisz sie, wersja vindows vista ma narazie takie same wymagania jak xp, a co do ceny w wersji vista home na pewno nie bedzie przekraczała kwoty 600 zł tak jak xp

A skąd ty to moźesz wiedzieć?Za pierwsze oficjalne wersje trzeba będzie płacić jak za woły( a juź napewno w Polsce ),taka jest strategia M$

Bo to kolejny "betatester" :twisted:
maq123
Dodano
29.07.2005 19:59:19
la_verdad:
i kolego mylisz sie, wersja vindows vista ma narazie takie same wymagania jak xp, a co do ceny w wersji vista home na pewno nie bedzie przekraczała kwoty 600 zł tak jak xp

A skąd ty to moźesz wiedzieć?Za pierwsze oficjalne wersje trzeba będzie płacić jak za woły( a juź napewno w Polsce ),taka jest strategia M$
taddek8
Dodano
29.07.2005 19:53:09
la_verdad:
i kolego mylisz sie, wersja vindows vista ma narazie takie same wymagania jak xp, a co do ceny w wersji vista home na pewno nie bedzie przekraczała kwoty 600 zł tak jak xp

A skąd ty to moźesz wiedzieć?Za pierwsze oficjalne wersje trzeba będzie płacić jak za woły( a juź napewno w Polsce ),taka jest strategia M$
taddek8
Dodano
29.07.2005 19:53:09
i kolego mylisz sie, wersja vindows vista ma narazie takie same wymagania jak xp, a co do ceny w wersji vista home na pewno nie bedzie przekraczała kwoty 600 zł tak jak xp
la_verdad
Dodano
28.07.2005 11:38:09
la_verdad:
f**kerman:
czyli waszym zdaniem longhorn jest skierowany jedynie do graczy posiadajacych athlony fx'y radeony x850xl i 2gb ramu geila (4x512) w dualu...
nawet w biurach firm malo jest kompow ktore zaspokoilyby wynagania tego win'a jesli moj komp to syf...

nie i nie słuchaj kolegów którzy sie nie znają, bez efektu aero green i aero czy tez efektów DWM vista będzie działała na kompie o min. parametrach : procek koło 1 ghz, nawet na słabszych prockach testowaliśmy longhorna i chodził, nawet sie nie zawieszał, ram minimum 256, i to wszystko źeby bez wodotrysków longhorn ci poszedł, dane na chwile obecna, finalna wersja prawdopodobnie bedzie miała mniejsze wymagania


Longhorn to kolejny droźszy i więcej wymagający system. Coraz mniejsze grono osób skusi się na jego kupno. Myslę, źe to dobry pomysł iśc naprzód, ale ja osobiście wolałbym system o strukturze win98, łatwości obsługi Xp. Jedyne co teraz powinien robić Microsoft to inwestować w zabezpieczenia do swoich systemów.:D Sam korzystam z WinXP jak wszyscy na forum, lecz nie kręci mnie niebieski czy srebrny pasek start. Wolę jak jest taki jak w Win98. Nie korzystam z IE, bo to jest niestety bardzo niebezpieczna przeglądarka.
Moźliwe, źe Longhorn będzie wprost idealnym systemem operacyjnym który będzie o krok dalej w kwestii bezpieczeństwa i funkcjonalności. Nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztował, ale moźna przypuszczać, źe poniźej 1000zł nie zejdzie.
szymcar
Dodano
28.07.2005 11:07:00
CIEKAWOSTKA :

http://www.pcworld.pl/news/81246.html

WYMAGANIA:

http://www.pcworld.pl/news/81072.html

niby ma być "prędziejszy" :D :P
WaGonik
Dodano
27.07.2005 21:07:50
f**kerman:
czyli waszym zdaniem longhorn jest skierowany jedynie do graczy posiadajacych athlony fx'y radeony x850xl i 2gb ramu geila (4x512) w dualu...
nawet w biurach firm malo jest kompow ktore zaspokoilyby wynagania tego win'a jesli moj komp to syf...

nie i nie słuchaj kolegów którzy sie nie znają, bez efektu aero green i aero czy tez efektów DWM vista będzie działała na kompie o min. parametrach : procek koło 1 ghz, nawet na słabszych prockach testowaliśmy longhorna i chodził, nawet sie nie zawieszał, ram minimum 256, i to wszystko źeby bez wodotrysków longhorn ci poszedł, dane na chwile obecna, finalna wersja prawdopodobnie bedzie miała mniejsze wymagania
la_verdad
Dodano
27.07.2005 20:28:27
special
Dodano:
01.09.2003 20:17:31
Komentarzy:
20
Strona 1 / 4