Wybór sprzętu.

Witam. Mam teraz taką sytuację, że po roku szkolnym dostaną 1500 zł na sprzęt. Mam taki sprzęt: GeForce4 440MX (AGP 8x) Intel Caleron 2.40 GHz Dysk 80 GB Płyta główna: Abit BH7 (nie mogłem znalesc w kompie dokładniej nazwy ale tak to leciało :PP) 1 GB RAM DDR1 I teraz moje pytanie: Czy lepiej kupić sobie teraz GeForca 7300 GT na AGP za 200 zł i pozbierac sobie więcej kasy np. 3 tyś zł do grudnia, czy może kupić kompa za 1500 zeta. Jeżeli pierwsza możliwość to pytanie jest takie: Czy jak na karcie będzie ram DDR2 to bedzie on współpracował z Ramem ddr1 na płycie głównej. Jeżeli druga opcja to może doradzili byście mi jaki sprzęt kupić : takżeby dysk był większy niz 80 GB karta jakaś dobra :PP itd) Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi: 9

http://www.allegro.pl/item366015307_karta_agp_nvidia_geforce_7300gt_256mb_palit_box.html
Ucho
Dodano
23.05.2008 11:05:07
Przede wszystkim sprawa pierwsza: Skoro masz zamiar kupić kartę pod slot AGP - to już nie masz za dużego wyboru. 3 a najdalej 4 karty z nVidii. Które? Nie pamiętam, prócz oczywiście 7300GT (i od niej wzwyż). Druga sprawa: zwróć uwagę na fakt, że część gier sprawia problemy z uruchomieniem się na Radeonach. Np. Stalker odmawiał współpracy z Radkami - może już jest to skorygowane, ale na początku, gdy się ukazał - ludzie klęli tych biednych Ukraińców na czym świat stoi - właśnie za tę niezgodność - czy raczej za niedopracowanie. I trzecia sprawa: różnice między AGP a PCI-Express to już Twój problem - sam poczytaj sobie o nich. To temat rzeka i offtop na jaki szefostwo na pewno by nie pozwoliło. Oczywistym jest fakt, że jeśli masz magistralę AGP na płycie głównej - zakup karty ze slotem PCI-Express nie ma sensu, ale to już mister [b]Ucho[/b] ci wyklarował ;) Gothic 3 na najniższych detalach z prockiem 2 GhZ, 1 giga ramu i 7300GT chodzi na co najwyżej 15 fpsach więc raczej zapomnij o płynności :( Wiem, bo testowałem osobiście. Juz nic nie powiem o tym, jak wygląda scena walki z więcej niż jednym przeciwnikiem w okolicy :/ Moja pani ma 4-ro rdzeniowy sprzęcik plus 4 giga ramu... o karcie już nie wspomnę... tam zacięcia by się pojawiły może dopiero, kiedy odpaliła by tę grę dwa razy - w jednym czasie :D
XanTyp
Dodano
23.05.2008 07:43:34
Ale pójdą tak samo czy jakaś większa różnica będzie ?? Proszę o pomoc w dobraniu karty !!
weogrim
Dodano
23.05.2008 01:25:51
Pójdą
Ucho
Dodano
23.05.2008 01:21:44
Chodzi mi o to czy gry które uruchamiane są spokojnie na GF 7300 Gt na PCI pujda tak samo ( a moze wogle nie pójda ) na GF 7300 GT na AGP. PS. doradzili byście mi najlepszą kartę na AGP-8 z tych kategori co podałem do 200 zeta
weogrim
Dodano
23.05.2008 00:45:32
Chodzi mi o model odpowiedni (hmm znaczy najtańszy a najlepszy) a nie o wybór firmy (sam jednak stawiam na nVidie). A i jeszcze jedno pytanie. Karty na AGP i PciExpress ( czy jak mu tam :PP) rózną sie tylko tym ze że gniazdo PCI jest szybsze ?? czyli np puj mi gry najnowsze np. Gothic 3, ale na niższych detalach ??
weogrim
Dodano
22.05.2008 23:36:30
  • Ucho 23.05.2008 00:34:08

    [quote=weogrim]Karty na AGP i PciExpress ( czy jak mu tam :PP) rózną sie tylko tym ze że gniazdo PCI jest szybsze[/quote] Nie. Różnic jest dużo, ale tu odsyłam do Google. W tym wypadku chodziło mi o różnice w slotach. To są różne sloty i nie wsadzisz karty AGP do slotu PCI Express, tak że nie wykorzystasz tej karty w nowym kompie. Oczywista, zakładam, że nowe mobo będzie na PCI Express, a nie na AGP :lol:

Witam ponownie :). Stwierdziłe że dokupie sobie teraz kartę i pozbieram na nowego kompa. I mam drugie pytanie, a raczej prośbę : W allegro są dwie kategorię: AGP Ati Radeon AGP NVidia GeForce Pomórzcie mi wybrać najlepszą kartę z tych kategori. Ale patrząc na to że bedę miał 1 GB ramu dośc wolnego (chyba 200 mhz chyba) Prosze o propozycję na ALLEGRO (kup teraz) za maksimum 200 zł Z góry dziękuję.
weogrim
Dodano
22.05.2008 21:22:56
  • Ucho 22.05.2008 23:10:14

    [quote=weogrim]Stwierdziłe że dokupie sobie teraz kartę i pozbieram na nowego kompa.[/quote] A nie szkoda tych 200 zł na takie rozwiązanie ? Niewiele to pomoże, a potem i tak będziesz kupował nowego kompa z gniazdem PCIExpress czyli tej karty nie wsadzisz. Co do wyboru między Ati, a nVidią to tyle zdań ilu użytkowników. Rynek jest podzielony równo i nic się nie dowiesz na dobrą sprawę. Ja od lat używam nVidię, chwalę i będę pewnie używał, ale jak zapytasz dlaczego to Ci odpowiem, że .....nie wiem. Po prostu nigdy nie narzekałem.

Powiem Ci tak: Wszystko zależy od tego, czy nowy komp jest ci niezbędny do życia, czy pożyjesz jeszcze trochę z tym starym. Miałem trochę podobny układ u siebie. Dwie kości DDR1 256MB, dysk 80BG i nadwyrężoną NVidię FX5700LE z raz już wymienianym wiatrakiem. Wymienianym, bo podkręcanie karty do pełnych wartości FX5700 - jak widać, miało swoje znaczenie. Kupiłem więc właśnie 7300GT pod AGP i wymieniłem starsze kostki na jedną 1GB i dokupiłem dysk. Pan w sklepie nie miał 160GB, dwusetki tez mu się skończyły, ostatni 250GB poszła dzień wcześniej więc jako, że święta BN nadchodziły wielkimi krokami, sprzedał mi Caviara 320GB po cenie jak za 250 :) Tyle z dygresji. Uznałem, że wymiana karty i ramu będzie tańszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę, ze przywykłem już do legalnego Windowsa i zakup nowego kompa wiązałby się również z zakupieniem nowego OEM-a. Sam więc widzisz - wszystko zależy od twoich priorytetów. Jeśli zdecydujesz się na nowego kompa, to od tych 1500zl. odlicz od razu ok. 280zł - na nową windę. A co kupisz za resztę? Sam wiesz, co kupisz...
XanTyp
Dodano
22.05.2008 17:22:26
[quote=weogrim]I teraz moje pytanie: Czy lepiej kupić sobie teraz GeForca 7300 GT na AGP za 200 zł i pozbierac sobie więcej kasy np. 3 tyś zł do grudnia, czy może kupić kompa za 1500 zeta.[/quote] Zależy od twojej cierpliwości :) Niewątpliwie za 3 tyś. kupisz lepszy sprzęt niż za 1.5 tyś. No i trzebaby się trochę pogimnastykować żeby za te 1.5 tyś złożyć coś fajnego (na miarę aktualnych gier). Już za około 2 tyś. możnaby zrobić coś takiego. Imo fajna konfiguracja (przygotowana na szybcika :)) Intel Core2 Duo E4600 2,4GHz (S775) BOX Gigabyte GA-EP35-DS3 Radeon 3870 Asus 512MB 2xDVI Seagate 500 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) Zasilacz Be-quiet Straight Power BQT E5-500W Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 DHX Technology + jakaś obudowa / ewentualnie użycie obecnej. [quote=weogrim]Jeżeli pierwsza możliwość to pytanie jest takie: Czy jak na karcie będzie ram DDR2 to bedzie on współpracował z Ramem ddr1 na płycie głównej.[/quote] Bez znaczenia to jest jaki rodzaj pamięci jes zastosowany na karcie graficznej. Ram karty to ram karty i tyle.
SLAY3R
Dodano
22.05.2008 17:14:15
weogrim
Dodano:
22.05.2008 14:21:42
Komentarzy:
9
Strona 1 / 1