Wtyczka minijack w gnieździe.

Witam, mam problem. Koniec bolca minijack ułamał mi się w gnieździe i nie wiem jak go wyciągnąć :-( Jest tak głęboko, że nie można wyciągnąć tego pesetą. Ma ktoś jakiś pomysł ? Komputer jest zaplombowany, a oddawać go na gwarancję z taką pierdołą... przegięcie, tym bardziej że sklep, w którym kupiłem go nie prowadzi serwisu wiec komputer przez co najmniej kilka dni "nie mój". Jest jakiś domowy sposób na to ? Proszę o pomoc. Zapomniałem dodać, że gniazdo jest z przodu obudowy. Ewentualnie jest jakaś możliwość, żeby zamienić miejscami gniazda słuchawek i mikrofonu ?

Odpowiedzi: 3

[quote=Bejkrools].... jest jakaś możliwość, żeby zamienić miejscami gniazda słuchawek i mikrofonu ?[/quote] Programowo - nie ma. Fizycznie - jest, ale poniższe zdanie wyczerpuje problematykę tematu: [quote=Bejkrools]... Komputer jest zaplombowany, a oddawać go na gwarancję z taką pierdołą... przegięcie [/quote] PS. Ułamaną końcówką można wyjąć przyklejając ją silnym klejem (do klejenia metali) do wyprostowanego spinacza biurowego. Tyle że jeśli spinacz przyklei się do gniazda .....
Veers
Dodano
20.09.2009 12:44:06
Sorki, chwilowa niepoczytalność :-) Ale już poprawione. Wiec może wyjaśnię co miałem na myśli. Chodziło mi bardziej o coś w stylu programowej zmiany wejścia słuchawek i mikrofonu na przedniej ścianie. Jeszcze dokładniej to mikrofon rzadziej podłączam wiec niech to niesprawne wejście będzie micro [in] a to sprawne mogłoby być [out]. Da rade taki myk ?
Bejkrools
Dodano
20.09.2009 04:44:11
[quote=Bejkrools]Ma ktoś jakiś problem ?[/quote]Chyba pomysł ;)[quote=Bejkrools]wiec komputer przez co najmniej "nie mój"(...)[/quote]Ke? o.O Coś kulawo Ci wychodzi ta sygnaturkowa poprawność językowa :-k[quote=Bejkrools]Zapomniałem dodać, że gniazdo jest z przodu obudowy. Ewentualnie jest jakaś możliwość, żeby zamienić miejscami gniazda słuchawek i mikrofonu ?[/quote]Wątpię, aby udało ci się wymienić gniazda [tył na przód] - te tylne są chyba innej konstrukcji mocowania, bo wychodzą z karty dźwiękowej nie samoistnie "luzem", jak na przodzie. Prędzej wymienisz gniazda przednie na nowe, ale nie jestem pewien, czy serwis i tak Ci nie wystawi rachunku, bo taka usterka to typowo mechaniczna sprawa i raczej nie jest uwzględniona w ramach umowy gwarancyjnej. Ale zawsze możesz zadzwonić i dowiedzieć się bezpośrednio u źródła. W ostateczności - będziesz używał tylko tylnych gniazd.
XanTyp
Dodano
19.09.2009 22:23:46
Bejkrools
Dodano:
19.09.2009 16:25:39
Komentarzy:
3
Strona 1 / 1