WSZYSTKIE GRY CHODZĄ

Poniewaź stale pojawia się w forum pytanie o gry chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami.
U mnie gry ciągle się wyłączały aź uznałem niemal, źe tak juź musi być.
Jeźeli przeszedłem któryś z poziamów Quake3 bez jego wyłączenia lub nawet zwisu lub restartu to był naprawdę sukces.
Aź wreszcie wczoraj wpadłem na pomysł by zajrzeć jeszcze do BIOS–u.
Ustawiłem sobie bios i tak gram sobie i gram i wszystko jest w najlepszym porządeczku (aź martwię się o egzaminy w szkole).
Nie trzeba ustawiać nawet tej śmiesznej zgodności (bo to jedna wielka lipa).
Działają u mnie teraz wszystkie gry (te które działały pod 2000):
Max Payne, Heretic II, Hitman, Serious Sam, Proyect Igi no i oczywiście mój ulubiony i jedyny Quake 3 Arena.
Wszystkie gry oprócz Serious Sam działają na sterownikach Microsoftu (tych instalowanych wraz z systemem).
Nie wiedzieć dlaczego Serious Sam potrzebuje jakichś cudownych sterowników (chyba dowolnych, ale nie wystarczą Microsoftu).
Poniewaź posiadam kartę graficzną Gforce 2 Mx 100/200 i strasznie miałem ciemny obraz, uźywam programu PowerStrip (od wersji 3.02 działa pod XP).
Uźywam tego programu do wszystkich gier.
Ustawienia: najlepiej gamma na max. lub prawie max., a reszta domyślnie (o tym juź pisałem).
A dlaczego gry chodzą?

Ustawiłem w biosie w ADVANCED CHIPSET SETUP:
AGP ISA ALIASING DISABLE
AGP TRANSFER MODE 1x/2x ZAMIAST 4x
(TO DRUGIE JEST NAJWAŻNIEJSZE, CHYBA PO TYM WSZYSTKO RUSZYŁO).

Aha. Mój system to home edition. Instalowałem teź DirectX 8.1, ale to ostatnie jest chyba bez znaczenia.
Jeźeli macie jeszcze jakieś pytania co do ustawień to piszcie.
Niech napisze teź ten komu być moźe pomogłem.

Odpowiedzi: 17

FIFA 2002,COLIN 2,R6,H–L,SIMS,COMMANDOS 2 I WIELE INNYCH NIE MAM PROBLEMOW ZADNYCH Z GRAMI W WIN XP !!!
Anonymous
Dodano
08.02.2002 11:56:28
Do Maranth–y.
Dzięki za opisy.
Cieszę się, źe jest OK.
Pozdrawiam, Ady.
Anonymous
Dodano
08.02.2002 05:43:33
do ady:

Red Faction
– gatunek: FPP
– ops: patrz http://www.timsoft.pl/index.php?opis=3863&ref=http%3A%2F%2Fwww.timsoft.pl%2Finfo%2Fszukaj.php
Hidden And Dangerous
– gatunek fpp
– opis: Jest rok 1941. Twój oddział składający się z czterech źołnierzy znalazł się na terenach wroga. Teraz będąc z dala od rodzinnych stron w centrum rozdartej wojną Europy, musisz cały swój spryt i koncentrację poświęcić na bezpieczne doprowadzenie swych ludzi do domu. Wiem, źe jesteś w stanie tego dokonać – ale czy starczy ci na to sił i charakteru?
Tony Hawks 2
– gatunek: zręcznościówka
– opis: patrz http://www.timsoft.pl/index.php?opis=3510&ref=http%3A%2F%2Fwww.timsoft.pl%2Finfo%2Fszukaj.php
Toca 2
– wyścigówka
– opis: patrz http://www.timsoft.pl/index.php?opis=1297&ref=http%3A%2F%2Fwww.timsoft.pl%2Finfo%2Fszukaj.php
ps. ostratnia sprawdzałem gre FIFA2002 – chodzi pięknie!
pozdrówka
Anonymous
Dodano
02.02.2002 20:16:26
Do cold–a.

Dzięki stary za recenzję.
Gdy startuje komp to naciskaj klawisz 'delete'.
To jest wejście do bios–u.
Wyjście z bios–u:
gdy jest się w głównym menu to np. F10, a później 'n' jeśli nie chcesz zachować jakichś zmian lub 'y' jeśli chcesz.
Na górze pisze 'bios awards', 'bios phoenix' lub 'bios ami'.
Jeśli masz Awards to chyba mogę pomóc bo do 11 lutego będę miał w domu równieź starszą płytę i mogę na niej zainstalować XP.
Jak masz inny (bios) to przykro mi bo nie mam do innych dostępu.
Sorki, źe tak późno odpowiadam, ale mam tu u siebie remont.

Pozdrawiam, Ady.
Anonymous
Dodano
02.02.2002 04:52:36
Dzięki Euzebiusz za pomoc.
Będę miał Red Faction za półtora tygodnia.

Pozdrawiam, Ady.
Anonymous
Dodano
02.02.2002 04:34:15
ludzie mi wszystkie gry smigaja jak trzeba ten win jest zarabisty musialem sciagnac tylko stery do grafiki i wszystko smiga jak na 98 jedynie ten zasrany q2 mi haczy troche a inne lux
Anonymous
Dodano
01.02.2002 16:18:40
do addy'ego

tony howk 2 to jest gra taka której jesteś gostkiem jeźdźącym na deskorolce pełna i poprawna nazwa tej gry jest tony hawks pro skeiter 2 jes juź 3 ona jest jeszcze leprza jak kupujesz orginałki to koło 135 zł
a pirat 2 płytki i jak to zkumplami umnie 5 zyli płyty liczę po 2.50
= F e n ! x =
Dodano
29.01.2002 18:52:23
ady

gg (inaczej gadu–gadu) to program komunikator jak czat w kompie kapiszon !?!?! jak go będziesz miał to znajdziesz mnie pod pseudo cold a pod imieniem artur a pod nazwiskiem krzyźak

pozdrawiam hunter :)
= F e n ! x =
Dodano
29.01.2002 18:48:09
addy
słuchaj niewiem jaki mam bios bo się nienzam
muj sprzęt to pentium III 733mhz riva tnt 2 sonblaster pro 180 %
stery do grafy najnowsze
320 mb ram
komputerek ma 1 rok to nie stary zabardzo

pozdrawiam cold(hunter tego nickabęde uźywał)
= F e n ! x =
Dodano
29.01.2002 18:43:51
ady, Red Faction się kwalifikuje. Mnie się cholernie podoba. Szkoda tylko źe nie mam czasy grać :o((( Toca to raczej jakieś wyścigi.
Pozostałych nie znam.
Anonymous
Dodano
29.01.2002 10:28:24
Do cold–a.

Witaj.
Twój sprzęt napewno styknie.
Napisz co masz za płytę (jaki producent, czy ma bios Awards i ile liczy sobie latek).
Prawdopodobnie masz starszą płytę z biosem Awards.
Napisz o płycie, a co do programów to albo kiepsko ułoźyłeś ostatnie zdanie albo jestem debilny bo nie kumam o co biega.
Więc postaraj się wyjaśnić.

Pozdrowienia, Ady.
Anonymous
Dodano
29.01.2002 04:21:51
Do Dozer–a.

Chłopok!
Muszę to powiedzieć. Fatalnie piszesz!
W takiej sytuacji niebardzo kumam o co chodzi.
Wiem tylko, źe masz professional i problem z Fifą 2002.
Osobiście nie mam tej gry, ale jak wskazuje tytół ta gra jest nowa, a więc powinna działać pod XP.
Ja teź miałem problem z grą 'Aliens vs. Predator 2'. Najpierw był kłopot z instalacją, a później gra nigdy nie mogła się odpalić bo proces był przerywany.
I co było z tym Aliensem? Do tej pory nie wiem bo teraz gra nie dość, źe normalnie się instaluje to i śmiga jak cholera.
Windows jest systemem przyjaznym dla uźytkownika, ale ma taki minus, źe z biegiem czasu się degraduje (inaczej niź Linux).
W kaźdym razie po formacie i powtórnej instalacji XP juź było OK i to bez źadnych zmian ze strony sprzętu czy oprogramowania.
Spróbuj instalnąć XP na drugim dysku czy partycji.

Pozdrowienia, Ady.
Anonymous
Dodano
29.01.2002 04:20:09
Do Maranth–y.

Hej stary!
Mam małe pytanko.
Co to za gry:
Red Faction
Hidden And Dangerous
Tony Hawks 2
Toca 2
Czy mógłbyś króciutko opisać kaźdą z nich co do gatunku i o co w nich chodzi?
Aha. Uwielbiam gry FPP typu Quake czy Wolfenstein. Czy kwalifikuje się któraś z tych gier?.

Pozdrawiam, Ady.
Anonymous
Dodano
29.01.2002 04:18:43
A FIFA 2002 ci zila bo mi te co ty napisales dzialaj bez zazotow i bez zadnych zmian w Biosiea tylk fifa mi niedzial pokazuje ze to jest zala aplikacja dla wina 32 naiem dokoncza co to zanczy mam wian xp profesjonal
Anonymous
Dodano
27.01.2002 16:04:54
co do gier, to wypisze te, które u mnie chodzą:

Quake 1, 2, 3
Midtown Madness 1, 2
Red Faction
GTA 1, 2, L
Ski Jump
E–racer
Rainbow Six (wszystkie)
Hidden And Dangerous
Train Simulator
Max Payne
Return To Castle Wolfenstein
KingPin
Tony Hawks 2
HitMan
Toca 2
Aliens vs Predator 1, 2
SIMS (wszystkie)
Need For Speed 1, 2, 3, 4, 5
Star Craft
te gry bez problemu chodza u mnie na Windows XP Professional
Jedyny problem mam z grą Driver, która nie chce sie odpalić
Anonymous
Dodano
27.01.2002 13:31:47
słuchaj ady moźe uciebie jest coś takiego w biosie ale u mnie !?!?!?!?! mam pentium3 733 hyba styknie
jak znasz jakieś dobre programy do tego to weś pisz na e–mila albo na gg jak masz muj numer to
... wyśle ci meilem

pozdrawiam cold
= F e n ! x =
Dodano
27.01.2002 11:23:36
Przy tych ustawieniach wszystko chodzi mi równieź na wersji pro.
to jest ok 10 moich wspaniałych zpiraconych gier (typu quake 3, RTCW, Max Payne, a więc raczej profesjonalnych).
Mam tu pirata pro i wypróbowałem juź wszystkie.
Naprawdę nie wiem dlaczego na tym forum ciągle ktoś twierdzi, źe pod pro nie moźna grać.

Pozdrowienia, Ady.
Anonymous
Dodano
26.01.2002 05:49:41
Anonymous
Dodano:
09.01.2002 03:52:21
Komentarzy:
17
Strona 2 / 2